Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Ağustos 2014 00:42

Dil Tazminatı sorunu

Bildiğiniz gibi dil tazminatı alan memurlar için belgenin geçerliliği 5 yıldır. 375 sayılı KHK'ya göre "5 yıl bitiminde sınava girilmemişse bir alt seviyeden tazminat ödenir" ibaresi var. Belgemin süresi doldu ve bordroma baktığımda bir alt seviyeye otomatik düşmediğini gördüm ve dilekçe ile başvuru yaptım. İlçe mem den mal müdürlüğü otomatik keser tazminatı deniliyor.bu konuda bilgisi olan veya benzer bir durumla karşılaşan var mı? şimdiden teşekkürler

Tecoo
Şube Müdürü
20 Ağustos 2014 20:46

Normalde bir alt seviyeye otomatik düşmesi lazım. Bizde öyle oldu. Kendimiz gidip uğraşmadık hiç.

Eagle
Müsteşar Yardımcısı
20 Ağustos 2014 22:03

Ben alt seviyeye düşürülmediğini farketmemiştim. Suçlu benmişim demek ki ödediklerini faiziyle beraber geri almışlardı.

antigonegone
Aday Memur
20 Ağustos 2014 22:26

cevaplar için teşekkür ederim.Bugün görüştüm bir alt düzeyden tazminat almaya devam edecekmişim.

D.luffy
Genel Müdür
21 Ağustos 2014 16:04

Benim ki de bu ay dolacak sanırım ama ben kendim gidip halledeceğimizi hiç düşünmemiştim.Umarım kendileri yapar.Hiç uğraşmaya niyetim yok

tey-tey-tey
Kapalı
27 Ağustos 2014 08:57

Aldığınız tazminatın beş yıl sonra bir alt basamağa düşüp düşmediğini kontrol etmenizde fayda var. Sisteme belge tarihi yerine işlem tarihini girmeleri sonucu bana geçenlerde iki yıllık borç çıkardılar.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi