Editörler : ayşegül bgm
20 Ağustos 2014 22:41

Eş Durumundan Tayin Ancak Doğuya Yapılacak

Arkadaşlar malesef bu gerçek işte haber;

http://goo.gl/w6RE17 haberi okuduğunuzda lütfen sendika temsilcinize gidin ve tepki gösterelim. ve habere yorum da yazalım tepkimizi yetkililere iletelim..

A.ERKAN
Şef
21 Ağustos 2014 09:19

evet görünüyor ki çok sıkıntılı bir durum..editör açıklarsa seviniriz...zaten yönetmelikler atamalar kurumlar vs yamalı bohça gibi olmuş kimse birşey bilmiyor..tekrar editör kardeşten rica ederiz bize bi açıklama yapsın

sepetyus
Müsteşar Yardımcısı
22 Ağustos 2014 00:13

zaten böyleydi yıllardır. değişmedi hiçbirşey. aynı bakanlık bünyesinde çalışanların kaderi bu

quantum01
Şef
22 Ağustos 2014 02:48

sorunuz ne ki cevap istiyorsun.en büyük değişiklik eşler arasında ast-üst kadro ünvan olayı kalktı

kendibaşına
Aday Memur
22 Ağustos 2014 13:32

artık eş durumundan tayinde isteyen istediği yere gidecek öylemi?

quantum01??? sen okudunmu haberi yada yönetmeliği???

fuat-55
Aday Memur
22 Ağustos 2014 15:49

Arkadaşlar eş durumu hakkında bende burda çok okudum araştırdım fakat kimse tam bir bilgiye sahip değil. Editörler dahi insanları yanlış yönlendiriyor kanaatindeyiim...

Ben ağrıda görev yapıyorum. Burda laborant olan bi bayan eşi tıbbı sekreterdi.. Tıbbı sekreter olan daha önce başlamış yani daha kıdemliydi. Mersine tayin istedi gitti. Laborant olan bayanda eş durumu tayini ile mersine gitti. Burda yazılanlara bakılırsa 6-D si olan Ağrı dan 1-A olan Mersine gitmek mümkün olmaması gerekir. 3 yıldır buradayım buna benzer bir kaç kişi daha var giden..

Bursa, balıkesir vs vs. Bunların hiç biri D-C hizmet gruplarında değiller...

Ayrıca bakanlıığın mevzuatı okunduğunda burda yazılanlar doğru gibi görünüyor. D-C gruplarında birleştirilir yazıyor. Benim tavsiyem memurlar nette yayınlanmış olan

http://www.memurlar.net/haber/212898/ bu haberi inceleyiniz... Orda eş durumunda istisna 2 var. O bizim durumumuzu anlatıyor..

Ama yeni çıkan yönetmelikle iş nereye gider bilemiyorum...

kendibaşına
Aday Memur
22 Ağustos 2014 19:06

arkadaşlar ben yeni yönetmelikten bahsediyorum. eş durumu artık doğuya istenebilecek inanmayan bi zahmet okuyuversin

http://www.sabimer.com/?Syf=26&Syz=360960&/Eş-Durumundan-Tayin-Ancak-Doğuya-Yapılacak

quantum01
Şef
23 Ağustos 2014 15:46

arkadaşlar olayı kaç yerde açıkladık ama sadece başlık açıp soru soruyorsunuz.ast-üst kıdem olayı kalktı kimse kimseye tabi değil.sağlıktaki olay kalktı yani.kötü durum şu eşlerden biri batıya tayini çıktı diğeri eş durumu istedi,eğer eş durumu isteyen için açık kadro yoksa eşler muhtemelen eski yerlerinde birleştirilecek.

kendibaşına, 10 yıl önce

kendibaşına
Aday Memur
24 Ağustos 2014 01:27

quantum sen okuduğunu anlamıyosun artık eminim buna.

daha önce var olan 2 yıl prim şartı 3 yıla çıktı. bunun neresi müjde?

ayrıca aynı kurumda çalışan eşler tayin istediğinde İHTİYAÇ OLAN YERE ATANIR YAZIYOR. Sözde kıdem kalktı. Sadece doğuda ihtiyaç var. Önce bi haberi oku ve yeni çıkan yönetmeliği okuda sonra yorum yaz..

quantum01
Şef
24 Ağustos 2014 13:49

3 yıla çıkması çok iyi oldu

quantum01
Şef
24 Ağustos 2014 13:52

13 yıldır doğuda çalışıyorum tıfıllar atanır atanmaz kaçmanın derdinde...

quantum01
Şef
24 Ağustos 2014 13:54

mazeretten millet 2. yıl kaçıyor.biz de arkalarında bakıyoruz nezaman puanımız yetecek diye

quantum01
Şef
24 Ağustos 2014 14:22

puanın yeterse gidersin.

kendibaşına, 10 yıl önce

balmumu_adam
Genel Müdür
24 Ağustos 2014 16:52

http://forum.memurlar.net/konu/2042048/

Lütfen bu başlıktaki bilgileri inceleyiniz. Yeni tayinler bakanlığın çıkaracağı yeni bir yönetmeliğe göre yapılacak. Bu nedenle yönetmeliğin çıkmasını beklelisiniz.

Şahsi yorumum: Bakanlık 10 yıldır yapması gerekeni yaptı.. 50 puanı olan doğuyu yazdı, başlayış yaptığı gün tayinini bastı ve gitti. Bu nedenle doğru bir karar.

A.ERKAN, 10 yıl önce

evet görünüyor ki çok sıkıntılı bir durum..editör açıklarsa seviniriz...zaten yönetmelikler atamalar kurumlar vs yamalı bohça gibi olmuş kimse birşey bilmiyor..tekrar editör kardeşten rica ederiz bize bi açıklama yapsın

quantum01
Şef
25 Ağustos 2014 01:35

destekliyorum doğru karar.millet atanır atanmaz yok eşim özelde çalışıyor bahanesiyle 1 sene sonra kaçıyor olan bize oluyor.

balmumu_adam, 10 yıl önce

http://forum.memurlar.net/konu/2042048/

Lütfen bu başlıktaki bilgileri inceleyiniz. Yeni tayinler bakanlığın çıkaracağı yeni bir yönetmeliğe göre yapılacak. Bu nedenle yönetmeliğin çıkmasını beklelisiniz.

Şahsi yorumum: Bakanlık 10 yıldır yapması gerekeni yaptı.. 50 puanı olan doğuyu yazdı, başlayış yaptığı gün tayinini bastı ve gitti. Bu nedenle doğru bir karar.

gecekusu61
Aday Memur
25 Ağustos 2014 15:11

ben böyle yönetmeliğinde iktidarında bunları buraya getirenleride Allahından bulsunlar

mami78
Daire Başkanı
26 Ağustos 2014 18:45

arkadaşlar eşimde bende aynı kurumda ve istanbuldayız.ama artık yapamıyoruz ve memleketi bugunlerde açıklanacak kurum içi ile yazacagım. il'e poanım tutmuyor şimdiye kadar olmadı ama artık ilçeyi tercih edecegim.ilçeye poanım tutuyor.fakat 1 kişi alıyor hep.ben gidersem eş durumunda eşim yanıma gelme ihtimali yokmu.kıdem olayı kalktı yasada ihtiyaç olan yerde birleşir eşler diyor. bana tekrar sen istanbula derlermi yardım ediniz ona gore yazacagım.yazıp gitmezsem 2 sene cezalı olurum kotu olur.ben eşimden 1-2 ay da olsa kıdemliyim.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi