Editörler : "eskiyara"Pangaea

nedemek-şakir
Kapalı
08 Kasım 2014 17:26

Eslerden biri zorunlu hizmetini yapiyorsa zorunlu hizmeti bitene kadar diger esin zorunlu hizmeti ertelenir.Zorunlu hizmeti bittikten sonra ise diger este zorunlu hizmetini yapmis sayilir.

Bu surec zarfinda zorunlu hizmetini yapan es zorunlu hizmet yaptigi icin diger este es durumundan dolayi her yil belgelendirmek kaydiyla resen atamaya girmezler.Kisaca rahat olun.

ahmet1221
Genel Müdür
09 Kasım 2014 08:25

Hocam bende sizin dediginiz gibi biliyorum ama bazi il ve ilce mem ler eslerden biri zorunluyu bitirmis ise erteliyorlar. Yapiyor durumunda sıkıntı çıkarıp zorla tercihte bulundurmuşlar hatta

kdr003
Aday Memur
07 Eylül 2015 16:54

gncl

savmır
Memur
13 Ekim 2015 23:31

peki eşlerden birinin zorunlu hizmeti bitti diğerinin bitmedi.

bitmeyen eşdurumundan zorunlu hizmet olmayan bi okula gitti onun zorunlu hizmetide bitermi

SerkanTan88
Aday Memur
21 Nisan 2017 16:48

eşlerden biri zorunlu hiz yapıyorsa diğer eşin ertelenir mi

SerkanTan88
Aday Memur
21 Nisan 2017 16:49

bana ilçe yönetmelikte eşin tamamlamış ise erteleriz dio. yapıyor olması ertelemeye sebeb değilmiş

geo41
Memur
21 Nisan 2017 17:16

Biri yapıp bitirmişse diğerinin zorunlu hizmeti bir boşanma durumu olana kadar ertelenir.ben bir ara bunun için bor çok kişi-yi aradım ve aldığım cevap buydu

SerkanTan88, 7 yıl önce

bana ilçe yönetmelikte eşin tamamlamış ise erteleriz dio. yapıyor olması ertelemeye sebeb değilmiş

SerkanTan88
Aday Memur
21 Nisan 2017 17:30

hocam ne oldu peki erteletemediniz mi tayin mi istediniz, resen atamaya da bakıorum sadece 2014 de olmus bısey anlamadım ne yapacagım

geo41, 7 yıl önce

Biri yapıp bitirmişse diğerinin zorunlu hizmeti bir boşanma durumu olana kadar ertelenir.ben bir ara bunun için bor çok kişi-yi aradım ve aldığım cevap buydu

Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi