Editörler : supporters.

alikalemli
Kapalı
25 Ağustos 2014 09:14

kolay para yok ama akıllı yatırımla az fazla kazançlı yatırım kapıları açılabilir. Hırs zarar sebebi

memur4151
Kapalı
25 Ağustos 2014 09:33

Ya Rabbel Alemin biz nasıl insanlar olduk faizi sanki normal gibi hiç umursamadan yer içer olduk !!! arkadaşım bu kadar paraya ıhtıyacın varsa degerlendıreceksen bı yerde katılım bankalarında değerlendir en azından faize girmemiş olursun HARAM yememiş olursun inşaALLAH(C.C.) . bı arastır orda altın dovız alıp satıyorlar yada bag bahce tarla alıp degerlenırıp toplanan parayı onun uzerınden kar zarar ortaklıgıyla senın karını verıyorlar kardan payını karpayını yani.

berkayberk1984
Aday Memur
25 Ağustos 2014 10:31

sen bana ver ben değerlendiririm kardeş 1 verip 3 alırsın..

DOĞA__
Daire Başkanı
25 Ağustos 2014 10:36

Tabi normal banka faizi haram katılım bankasında yerinde oturarak kazandığın para helal!!! Benim sizin gibilerin aklına, mantığına, inancına aklım ermiyor! Ayrıca haram helal boyutunu sormadım. Bu kavramlarla ilgili düşüncelerinizi dini forumda paylaşırsanız sevinirim.

akdenizinucu
Memur
25 Ağustos 2014 10:40

Akbank hazine bonosu 15 temmuz 2015 itfa tarihli olanı yüzde 9.55 veriyor.

meb1976
Aday Memur
25 Ağustos 2014 10:52

üstad; arkadaş uyarmış bunda alınacak bir durum yok, siz zaten faizin haram olduğunu, ''alanında vereninde'' ifadesinin kuranı kerimde geçtiğini biliyorsunuz, paranızı istediğiniz yatırım aracında değerlendirmekte ben ne kadar özgürsem siz de o kadar özgürsünüz iyi günler....

DOĞA__, 10 yıl önce

Tabi normal banka faizi haram katılım bankasında yerinde oturarak kazandığın para helal!!! Benim sizin gibilerin aklına, mantığına, inancına aklım ermiyor! Ayrıca haram helal boyutunu sormadım. Bu kavramlarla ilgili düşüncelerinizi dini forumda paylaşırsanız sevinirim.

hayrodemir
Aday Memur
25 Ağustos 2014 16:19

Bakin bu konuda şöyle örnek veriyim.Karar yine sizin özgürlük yine sizin tercih sizin.Bu konuda kimse kimseyi zorlayamaz ama böyle durumlarda bizde bildiklerimiz le uyarmak zorundayız.Herkes de bizim bu davranisimiza saygıyla yaklassin.

Öncelikle paramızı iki büfeye yatirdığimizi düşünelim. Birinci büfe ekmek sakız çikolata satıyor ve size bunlardan kar ettikten sonra kardan payinizi veriyor.ikinci büfe de rakı satıyor buradan elde ettiği karla size pay veriyor.siz diyorsunuz ki ikisinden de kar alıyorum niye birisi helal niye birisi haram.bİrincisi helal ürünlerden kar veriyor ikincisi haram ürünlerden kar veriyor. İste katilim bankası birinci büfe diğer bankalar ikinci büfe. Karar sizlerin. Bu arada ben bankacı falan da değilim.

DOĞA__, 10 yıl önce

hizmetkarlider
Aday Memur
31 Ağustos 2014 14:39

Buraya bi gözat derim.. http://sermayesiziskuralim.blogcu.com/en-cazip-10-is-fikri/9407079

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi