Editörler : crops35
27 Ağustos 2014 00:45

Ortaöğretim Doğru Tercih Yapmak

Bu kavramı biraz daha açabilirmiyiz ? Doğru tercih yapmak ne demek ?
Tabi nitelik kodları vs.. tarzı şeyler hariç.Bunları bir çoğumuz biliyoruz.Nelere dikakt edilmeli ? Fikir, öneri ve tecrübelerimizi paylaşırsak bu önemli zamanda yolumuza ışık tutacaktır.

Dandirik
Aday Memur
27 Ağustos 2014 10:50

Merhaba :)

Doğru tercih mevzusunda nitelik kodlarına dikkat etmekten ve engelimizi göz önünde bulundurarak gitmek istediğimiz kurum/şehir sıralamasını yapmaktan başka dikkat edebileceğimiz bir durum yok.Sıralamada iyi puanının olması ve açılan kadro sayısı sadece kombinasyonu daraltır evet şansın yükselir ama bilemeyiz çünkü sıralamada önümüzde kaç kişinin nitelikli kadrolara kayacağı ,.yada düz memurluk yazacağını kac kişinin aynı şehirleri istediğini bilemiyoruz.yani gerisi tamamen şansa kalmış. ancak en yüksek ihtimal eğer sıralaman yeterliyse tercihlerin tümüne yüksek kontenjanlı alım yapan yerleri eklediğin takdirde de şansını yükseltebilirsin hatta rakamı sıralamanın üstüne çekebilirsen önündeki herkes aynı tercihleri yapsa bile(biraz ütopik ama;) açıkta kalmassın :)Hepimizin hakkında hayırlısı olsun:) Bol şans:)

xenterx
Memur
27 Ağustos 2014 11:00

Fikir ve önerilerin için çok teşekkür ederim.Herkesin azğında ''doğru tercih'' kelime öbeği.Dedim biraz fikir alayım.Benim bilmediğim yerler belki olabilir.
Gönül isterki İnş. Herkes atanır, kimse açıkta kalmaz.Ama bu tabiki imkansız.

Seninde dediğin gibi hepimiz için hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun.Hepimizin bir çok ortak noktası var.Bunlardan 2 tanesi için hepimiz var gücümüzle hayata karşı savaş veriyoruz.1. Engelimiz, 2.Ekmek .

Herkese bol şans..

Dandirik, 10 yıl önce

Merhaba :)

Doğru tercih mevzusunda nitelik kodlarına dikkat etmekten ve engelimizi göz önünde bulundurarak gitmek istediğimiz kurum/şehir sıralamasını yapmaktan başka dikkat edebileceğimiz bir durum yok.Sıralamada iyi puanının olması ve açılan kadro sayısı sadece kombinasyonu daraltır evet şansın yükselir ama bilemeyiz çünkü sıralamada önümüzde kaç kişinin nitelikli kadrolara kayacağı ,.yada düz memurluk yazacağını kac kişinin aynı şehirleri istediğini bilemiyoruz.yani gerisi tamamen şansa kalmış. ancak en yüksek ihtimal eğer sıralaman yeterliyse tercihlerin tümüne yüksek kontenjanlı alım yapan yerleri eklediğin takdirde de şansını yükseltebilirsin hatta rakamı sıralamanın üstüne çekebilirsen önündeki herkes aynı tercihleri yapsa bile(biraz ütopik ama;) açıkta kalmassın :)Hepimizin hakkında hayırlısı olsun:) Bol şans:)

27 Ağustos 2014 14:10

s.a arkadaşlar benim sıralama 950 düz memur yazacağım şansım ne sizce

27 Ağustos 2014 14:12

bu arada lise bunu neden soruyorum herkez tutturmuş bir doğru tercih diye ilk girişim bişeyde bilmiyorum.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi