Editörler : "eskiyara"Pangaea

sınnıf58
Şube Müdürü
30 Ağustos 2014 16:03

pazartesi herkes bulundugu ile sorusn cevapları buradan paylasalım

dearteacher
Memur
30 Ağustos 2014 16:39

dün bizzat il mem' e gittim sordum olmaz dediler, branşın tutmadığı için red vereceğiz dediler.İl mem de bakanlığa sorduğunu onlardan gelen cevapta aynıymış.Sendikanın mevzuat sorumlusunu aradım onlarda aynı cevabı verdiler.yönetmeliğin 5-c maddesi de malesef bu yönde.bazı arkadaşlar bakanlık insan kaynaklarını aramış onlar pazartesi eğer daha önce norm güncellemeden branş talebinde bulunmuşlarsa normların düzelebileceğini söylemişler.bu arada bizim il diyarbakır..

sınnıf58
Şube Müdürü
30 Ağustos 2014 22:27

arkadaşlar yozgat meme sormuşlar olur cevabı almışlar nasıl böyle oluyor her il farklı

sınnıf58
Şube Müdürü
30 Ağustos 2014 22:30

dear bu arada bransınız nedir

FreeSoftware
Kapalı
30 Ağustos 2014 22:31

Arkadaşlar branşlarınızı da yazarsanız halkeğitim merkezlerine müdür ve müdür yrd olmak isteyenlere fikir vermiş oluruz. Sözgelimi halkeğitim merkezlerinde ana branşlar var mıdır Türkçe, Sosyal Bilgiler vs. Yoksa içecek yiyecek tekstil gibi mesleki branşların mı normu var... Teşekkürler.

uysal343
Aday Memur
30 Ağustos 2014 23:12

Arkadaşlar önceki yönetmeliğe göre düşündüğümüz için olayı yanlış yorumluyoruz.ben 7 yıldır hem müdür yardımcılığı yapıyorum.müdürmüzde 4 yılduır.95 puan almasına kaşılık "normun olmadığından tekrar görevlendirilemezsin" dediler il yönetici atamadan.

Aslında büyük halk eğitimlerde sorun yok temel branşlardan pek çoğunun normu var zaten.sınıf, bilgisayar, rehberlik, gibi. asıl sorun küçük halk eğitimlerde.hepsi birkaç norm var ve bu şekilde sorun büyük.bu arada temmuz ayında en çok açılan kurs ile edebiyat tarih ve sanat tarihi branşlarından birinden norm isteyin demişlerdi.henüz sistemde görünmese de o zaman istenen normlardan birinde müdür görevlendirilmesi yapuılacaksa ona da olur dediler.

sınnıf58
Şube Müdürü
31 Ağustos 2014 19:54

umarım her il kendi kafasına göre atama yapmaz ülke geneli bir birlik olur

dearteacher
Memur
01 Eylül 2014 14:16

Bu konuda bir haber alan yokmu..Herhangi bir gelişme yokmu

simplicityb
Aday Memur
01 Eylül 2014 14:47

Bu sabah bakanlıktan hem norm kadro hem de yönetici atamayla görüştüm. Norm güncelleme onayları maliyeden dönmemiş. Norm Kadro Bölümünden bu bir hafta içinde, yani diğer kurumda görevlendirilme başvuruları başlayana kadar, kurumunuzda münhal bir kadroyu iptal edip yerine yeni bir kadro isteyebilirsiniz dediler. Yönetici Atamayı tekrar aradım, kadro güncellense bile takvim haricinde atama yapılmayacağını ve ayrıca yine kadro güncellense bile kendi kurumunda uzatma isteyemeyen yöneticilere, II. başvurularda kendi kurumlarının açılmayacağını söylediler. Maalesef...

sn.sevindik
Daire Başkanı
01 Eylül 2014 16:31

ben sınıf öğretmeniyim halk eğitim merkezine müdür yardımcısı olarak görevlendirlemez miyim? bulunduğum ilçedeki halk eğitim merkezinde sınıf öğretmeni normu yok. küçük bir halk eğitim. daha doğrusu öğretmen kadrosu hiç yok. peki buraya idareci görevlendirmesi nasıl olacak???? bence yanlış bir yorumlama var.

dearteacher
Memur
01 Eylül 2014 16:35

yanlış bir uygulama ama kabak başımıza patladı ..

sn.sevindik
Daire Başkanı
01 Eylül 2014 16:39

yok hocam bende il bazında uygulamada sıkıntı var. benim olduğum ilçede yönetici bulamazlar ki o zaman. tek öğretmen kadrosu var. o da usta öğretici dikiş nakış kursu öğretmeni. daha doğrusu öğretmen değil usta öğretici. hadai bakalım idarece bulsunlar buraya. müdür tarih öğretmeni ve görevine kadrosuyla birlikte devam ediyor????

dearteacher, 10 yıl önce

yanlış bir uygulama ama kabak başımıza patladı ..

dearteacher
Memur
01 Eylül 2014 16:47

hocam bu durum düzeltecekler ama biz o zamana kadar gitmiş olacağız malesef..

sınnıf58
Şube Müdürü
02 Eylül 2014 11:42

herkes ayrı telden çalıyor nasıl iş 147 de cevap veremedi bakanlıktan nereyi arasak acaba

metin81
Şube Müdürü
05 Eylül 2014 15:51

Konya başvuru yaparken kabul etmişti. Atama yaparken elemiş normu olmayanları.

hemmüdür
Aday Memur
11 Eylül 2014 09:12

Halk Eğitim Merkezine yönetici olabilmek için normunuzun olması gerekiyormuş. bakanlık öyle demiş

özTÜRK80
Şef
12 Eylül 2014 14:32

peki öğretmenevlerine nasıl atama yapacaklar orda kimsenin alanı yok

hemmüdür, 10 yıl önce

Halk Eğitim Merkezine yönetici olabilmek için normunuzun olması gerekiyormuş. bakanlık öyle demiş

özTÜRK80
Şef
18 Eylül 2014 18:35

GÜNCELL

30 Aralık 2014 22:15

sınıfçıların durumu ne olacak?

kızan efem
Müsteşar
30 Aralık 2014 22:50

Görevlendirilirsin...

Yağma Hasan ın böreği ya görevlendirilmeler...

Size de yakışır...

Not: Görevi uzatılmayan bir HEM idarecisi yazdı bunları....

sn.sevindik, 10 yıl önce

ben sınıf öğretmeniyim halk eğitim merkezine müdür yardımcısı olarak görevlendirlemez miyim? bulunduğum ilçedeki halk eğitim merkezinde sınıf öğretmeni normu yok. küçük bir halk eğitim. daha doğrusu öğretmen kadrosu hiç yok. peki buraya idareci görevlendirmesi nasıl olacak???? bence yanlış bir yorumlama var.

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi