Editörler : E.Kayı Han
28 Ağustos 2014 14:07

İnternette şahsıma yapılan hakarete dava açsam bana da idari soruşturma açılır mı

Merhaba değerli meslektaşlarım. Ben sosyal medya da daha doğrusu twitter' şöyle bir paylaşım gördüm.

"ÇOCUK Gelinmiş Eşşoğlueşşekler Düpedüz SÜBYANCILIK Düpedüz PEDOFiLİ DüpedüzTecavüz DÜPEDÜZ cahiliye Araplaşması Düpedüz CİNAYET Yobazlıktır"

Şeklinde bir paylaşım gördüm. Bu hali ile zoruma gitti ve arkadaşa hakaret etmeden uyarmak maksatlı şöyle bir twit yazdım cevap olarak.

"sadece tek cümlen cahiliye araplaşması sözü senin ne kadar cahil olduğunu gösterir."

Bunun üzerine arkadaş ağzına geleni saydı açılışıda şu twitle yaptı.

"Allah araplara 120bin Küçük boy 3 Ortabıy 1 de Yüce Peygamber yollamış.5de Kitap.Yine bi BOK olamamışlar."

şeklinde twitlerle giderek arsızlaştı ve en sonunda bana küfür etti tabi ben cevap vermedim alttan alarak idare etmeye çalıştım ancak olmadı.

Araştırmalarıma göre TCK Md. 125 in 2. fıkrasında yeri var şahsa hakaret davası açabiliyorum. Ancak endişem şu henüz asalet tastiği olmadı ve bizim taraflara açtığımız davalara EGM İdari Soruşturma davası açar mı? Bunu bilmek istiyorum. Bu konuda deneyimli abilerim yanıtlarsa sevinirim. Teşekkürler.

adalı-polis
Genel Müdür
28 Ağustos 2014 17:50

Emniyet sana ne dicek kişiswl davan bu kim karışır korkma emniyetin haberi bile olmaz. Ayrıca da dava acarsan kazanırsın çünkü geçenlerde Twitter da Allah.CC adlı bi kullanıcı insanların dini duygularıyla daga gecip hakaret ettiği gerekcesiyle ceza aldı. Internetw yazarsan zaten haberi de görursün. Sadece dava biraz uzun sürer sabir etmen lazım

sss t i l
Kapalı
28 Ağustos 2014 21:31

ya ne uğraşıyon böyle boş işlerle , dertsiz başını derde sokma

ZaiL
Şef
28 Ağustos 2014 22:08

Arkadaş yanlış bir şey mi söylemiş bu dilsiz şeytanlar değil mi filistinde ölen çocuklara sessiz kalan lüx içinde yaşayan sen misin bu adamların avukatı kardeş

07 Ekim 2014 23:09

sana ne kardesim sen arapmısın adam araplara hakaret etmis yazdıklarıda dogru okadar peygamber kitap

07 Ekim 2014 23:12

arapları savunmak sanamı düstü nedir bu arap severlik anlkamadım peygambeirimz s.a.v arapdiyemi böylke mantıkmı olur ne yani hz mujhammed s.a.v venezualaı olsaydı venezulla kutsal bir ülkeim olacaktı

19İREM66
Kapalı
14 Ekim 2014 11:10

Peygember efendimiz ( sav) Ben Arap ım fakat Arap benden değildir... sözüne dayanaraktan arap milletinin herhangi bir üstünlüğü yoktur..Allah (cc) insanın rengine milletine değil, iman ve takvasına kıymet vermektedir.

Faik Dündar
Aday Memur
20 Ekim 2014 02:34

gerçekten arapları korumak sana mı düşmüş. adam haklı. küçücük çocukları evlendirmek yanlış ve araplardan da birşey olmaz. tek filistin abartısına karşıyım. bir çok müslüman ülkede çocuklar da öldürülüyor, kadınlar, yaşlılar, siviller de. araplar ne zaman ses vermiş, kendini kıpırdatmış?

06caner1987
Aday Memur
20 Ekim 2014 09:23

adli yargıda görülecek bir davadır, sizin görevinizle ilgili bir durum yok ortada yani şöyle anlatayım adam sana gelipte kamu hizmeti gören kuruluşta işinden dolayı hakaret etmemiş. normal hayatta sosyal paylaşım sitesinde yaptığın paylaşımdan dolayı yapılan hakaretlere suç duyurusunda bulunabilirsiniz ve adli yargıda davanız görülür.işinizi ilgilendiren bir bağlayıcılığı da yoktur.

Aylinogretmen
Kapalı
20 Ekim 2014 09:28

Başlık sahibi bence sana dava açılması lazım

akdeniz40
Memur
20 Ekim 2014 10:44

Sizin şikayetçi olduğunuz arkadaş çocuk gelinler konusundaki düşüncelerini paylaşmış.Direk bir kişiye hakaret yok gibi..Ama siz cevaben o kişiye ''cahil'' demişsiniz.Bence hakaret eden sizsiniz gibi...Ama şunu sosyal medya...herkes düşüncelerini paylaşıyor...Size tavsiyem sizinle ilgili olmayan konularda polemiğe girmeyin...

kara şövalye
Aday Memur
20 Ekim 2014 17:23

başlık sahibi arkadaş dozunda bir müdahele ve eleştiride bulunmuş. ama tweet yazan kişi kazma gibi sallamış. bu tip adamları kaale almamak en mantıklısı ama bazen olaylar farklı gelişebiliyor. ortada hakaret var mı, bu bir hakaret sayılır mı bir avukata danışmakta fayda var diye düşünüyorum.

lenoard 77
Aday Memur
20 Ekim 2014 22:03

Dava acarsan cocuk gelinler de aleyhine tanıklık edebilir.

apalo32
Aday Memur
20 Ekim 2014 23:48

aday memurum geçen facebook üzerinde birisi agır hakaret küfür ve tehditte bulundu direk gittim suç duyurusnda bulundum ,eğer hakarete ve küfüre karşılık vermesseniz karşı taraf dava açamaz dedi cumhuriyet başsavcı sekreteri,yalnız sizin durum farklı gibi siz direk polimiği başlatmıssınız haklı oldugunuzu düşünüyor olsanız bile cahil diye girmeseydiniz iyiymiş,bu durumdada karşı taraf da size dava açar 2 sene sürünürsünüz mahkemelerde

lenoard 77
Aday Memur
21 Ekim 2014 15:35

Facebookta klavye yarıstırmaya ne gerek var zaten ulkenın kultur sevıyesı ortada,konu dın ya da sıyaset oldumu küfürler havada ucusuyo,bakınız youtubedakı vıdeolara bu konulara yorum yapan ınsanlara.Bizim meselemiz bunu nasul cozmek olmalı o da eğitimle olur ancak.Yıl 2014 telekomda fatura yatırcvam kadın geldı bana sıra al benım okuma yazmam yok,bılmemek ayıp degıl nıye ogrenmıyosun onlarca aksam okulları var okuma yazma ogreten.Ama konu din oldumu gavur demesini bilir,ya da pis ermeni demesini bilir.Baska dine ırka hatta cınsıyete(travestilere)saygımız yok .bu yalnızca eğitimle aşılabilir .Ve kadın cok onemlı bizlerı annemiz egıtır ılk cocukken hayvan sevgısı ıle egıtılse ınanın bu kadar bu kadar hosgorusuz olmayız.Ama kadın hakları bakımından dunyada 101. sıradaydık en son asya ulkelerı bıle bızı gectı

apalo32, 10 yıl önce

aday memurum geçen facebook üzerinde birisi agır hakaret küfür ve tehditte bulundu direk gittim suç duyurusnda bulundum ,eğer hakarete ve küfüre karşılık vermesseniz karşı taraf dava açamaz dedi cumhuriyet başsavcı sekreteri,yalnız sizin durum farklı gibi siz direk polimiği başlatmıssınız haklı oldugunuzu düşünüyor olsanız bile cahil diye girmeseydiniz iyiymiş,bu durumdada karşı taraf da size dava açar 2 sene sürünürsünüz mahkemelerde

lenoard 77
Aday Memur
21 Ekim 2014 15:44

Araplara gelince kültur ve bılgı olarak dusukler ,onlara ozenmek gerıye goturur.

AkÖgretmen34
Yasaklı
21 Ekim 2014 22:01

ırkçılar doluşmuş başlığa arap sevmezsiniz siz ingiliz seversiniz.

lenoard 77
Aday Memur
21 Ekim 2014 23:53

Arapları sevmemek ırkçılık değildir hiç kimse baska bır ınsanı veya bır mıllet baska mılletı sevmek zorunda degıl.Ama saygı duymak zorundadır .Saygı duymamak ırkcılıkdır .Biz araplar gerı kalmış derken ırkcılık yapmıyoruz eger dersek pis araplar gerici ,geber o zaman ırkçılık olur.Ayrıca ıngılız sever veya sevmeyız ama sen akıllı ureten bır mıllet olursan kımseye kendını kullandırmazsın bır ıngıltere fransayı kullanamaz ama arap ulkelerını gayet ıyı kullanır hatta osmanlıya karsı ,araplar mac mohan antlaşmasında ıngılızlerle beraber antlasma ımzaladılar .Tarıh herseyı yazar ders cıkarmak sana kalmış

AkÖgretmen34, 10 yıl önce

ırkçılar doluşmuş başlığa arap sevmezsiniz siz ingiliz seversiniz.

Cehcah Kahtani
Aday Memur
22 Ekim 2014 18:09

120 binden fazla nebi,resul,peygamber sadece araplara mı gelmiş ? Bunu diyen kara cahilden de kara cahildir.Hatta zır cahildir. " biz, peygamber göndermedikçe hiçbir topluluğu azap etmeyiz" (isra Suresi 15.Ayet) ayetinden anlaşılacağı gibi Allah, Peygamber Efendimize kadar olan tüm peygamberlerin her kavme her millete her topluluğa gönderdiğini öğrenmiş oluyoruz. Venezuellalısından tut Taylandlısına kadar, Norveçlisinden tut Korelisine kadar Cenabı Hakk Celle Celaluhu her millete elçiler göndermiştir. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vessellem) ise bütün insanlara ve cinlere kıyamete kadar gönderilmiştir. Son peygamber, İsrailoğullarından beklenirken İsmailoğullarından Araplardan çıktı. Kainatın Efendisi Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V.) BÜTÜN ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLMİŞTİR. Sadece Araplara değil, Türklere,Kürtlere,İngilizlere,Almanlara,Ruslara,İspanyollara, Çinlilere vs. tüm insanlara ve cinlere; bütün alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Allah'ın ve Meleklerin selam ve salatı O'nun (s.a.v.) üzerine olsun sonsuza kadar.

moideen
Kapalı
22 Ekim 2014 21:18

bence twitterdaki paylaşımı yapan doğru söylemiş, sen gereksiz yere gerginlik çıkarmışsın...

masterche
Aday Memur
25 Aralık 2020 13:26

...

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi