Editörler : F16 Gökçen
29 Ağustos 2014 15:21

361 ile 298 puan aynı yeri kazanmış(900'un saçmalığı)

Ankara hukuk en yüksek puan 361 iken aynı üniversiteye örgünden başvuranın taban puanı 298 .bu saçmalıkta emeği geçenlere yazıklar olsun.ayrıca örgünden başvuranın en yüksek puanı 328 iken normal başvuru bölümünde taban puan 333 yani 900 kodu olmazsa dgsye örgünden girenlerin hiçbiri ankara hukuku kazanamıyor, böyle bir kayırmacılık yok gerçekten.

blghnky
Aday Memur
29 Ağustos 2014 15:29

Emeğe yazık gerçekten

29 Ağustos 2014 15:43

lanet olsun 900 saçmalığı. bu sene başında 900 olsaydı sınavlara girmezdim

cewa
Şef
29 Ağustos 2014 15:53

allah belalarını versin bu belayı çıkaranın.

whafle
Aday Memur
29 Ağustos 2014 18:28

Her üniversite neredeyse hukuk fakültesi açmış ve özel üniversiteler düşük puanla alıyor o yüzden dgs de devlet üniversitelerinin hukuk bölümleri aöflüleri için çok yüksek puanla alıyor ortada bir adaletsizlik var

whafle
Aday Memur
29 Ağustos 2014 18:37

Bende Ankara hukuk istiyordum ama olmadı İstanbul hukuku kazandım ama bu aöflülere yapılan haksızlığa karşı olmaya engel değil

ciahngir3454
Aday Memur
29 Ağustos 2014 20:06

HUKUK OKUMAK İSTEYEN ADALET MAĞDURU ARKADAŞLAR

arkadaşlar türkiyede yapılan ayrımcılığı son dgsde daha net gördük,makedonyada yeni bir üniversite açıldı,türkiye destekli makedonyada resmi eğitim dili türkçe olan ilk ve tek üniversite.ayrıca hoca kadrosunun büyük bir kısmı türkiyeden.sadece 2 senede 3 ve 4. sınıfları okuyarak yani adalet bölümü derslerimizi saydırarak mezun olma fırsatımız var,hemde türkiyedeki özel üniversitelerin enaz 3 te 1 fiyatına,senelil 2400 euro yani yaklaşık 7 binlira,bu fırsatı gelin bizimle beraber değerlendirin.

irtibatım..0505 4966255

35353535
Daire Başkanı
29 Ağustos 2014 21:00

271 puanla bile devlet üniversitesine giren olmuş, gözümüz yok, sadece biz niye daha yüksek puanlarla açıkta kalıyoruz?

atesmurat20
Genel Müdür
29 Ağustos 2014 21:55

adam ilk 2000 (ikibine) giremeyecek kadar başarısız ama devlet hukuka gidiyor ama ilk 500 içindeki adam hiçbir devlet üniversitesine yerleşemiyor. Bu ülkenin vergileri ile başarısız olanlara eğitim veriliyor, ama başarılı olan zeki insanlara tüm yollar kapatılıyor. bunda amaçlanan ne. bunun adalet neresinde. üstelik AÖF lilerin ilk 500 e girenin hiçbiri yüksek okulunda örgündekilerden daha az eğitim almadı, daha az öğrenmedi bu mesleği. hatta daha iyi bile öğrendiler.yüksek ortalamaları hakkını vererek elde ettiler. yata yata düşük ortalama ile mezun olan örgüncüler yine yata yata düşük puanlarla devlet üniversitelerine girdiler. yine yata yata mezun da olurlar. eh yata yata mesleğide icra ederler artık.

ysmn.ysemen
Aday Memur
30 Ağustos 2014 22:06

arkadaşlar peki bu 900 lü adaletsizliği son bulmayacakmı bu konu hakkında bilgim yokda adalet okumaya karar verip dgs ile son 1 yılda ilgilendiğim için..bu çok saçma eşitlik sistemine aykırı değilmi.adalet mezunu kişilere yapılanlar ayrıca hukuk adayı kişiler bu insanlar ya.neden örgünün hakkımıymış sadece hukuka geçiş.aöf okumuşsa ve kapasite varsa dgs yi başarmışsa engel ne olabilir ki.zaten hukuka geçiş yapınca dersleri baştan aldırmıyorlarmı aöf kalitesiz eğitim sistemi diye düşünüyorlarsa ki böyle kalitesiz bir eğitim verildiği düşünülüp dgs de ikinci sınıf insan muamelesi görecekse neden aöf ye kontenjan açtırılıp okutuluyor ki.insanlar mezun edilip ümitlendiriliyor.buraa adaletsizlik var adalet ülkesi olacak diye söylenilen bir ülkede bu adaletsizliğe en kısa zamanda bir son verilmelidir.fırsat eşitliğine aykırı bir durumdur bu

MERTTCANN
Daire Başkanı
08 Eylül 2014 10:07

Bu 900 kodu kaldirilmazsa daha cok kisinin canini yakar

mustafak35
Aday Memur
08 Eylül 2014 15:17

SAYIN EDİTÖRLER BU HAKSIZLIĞI ANA SAYFADA HABER YAPIN LÜTFEN !!!!!

mustafak35
Aday Memur
08 Eylül 2014 15:19

ADAMLAR ZABIT KATİBİ ALIMINDA MÜLAKATTA AYRIMCILIK YAPIYORLARDI ŞİMDİDE HUKUK FAKÜLTESİNDE EŞİTLİK !

mustafak35
Aday Memur
08 Eylül 2014 15:21

twiterden ,adalet bakanına yazın hakkımızı arayalım birlik olursak geri alırlar adalet istiyoruz !''

mustafak35
Aday Memur
08 Eylül 2014 15:22

ADALET MYO MEZUNLARI DAHA NEKADAR MAĞDUR OLACAKSINIZ HAKKINIZI ARAYIN KPSS ,DGS ,MÜLAKAT !!!

kpsszedeyiz
Memur
08 Eylül 2014 16:34

Geçmiş yıllara ait DGS soru ve cevapları

http://sinavbul.com/index.php?q=DGS&ara=S%FDnav+Ara

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi