Editörler : Pangaea

ffengineer
Aday Memur
16 Aralık 2022 11:15

Kpss matematiğini yapamayan, 70-80 puanı çok sananlar için büyük fırsat olur.bence mühendislik bölümleri açılmalı,desteklenmeli.

7066
Aday Memur
16 Aralık 2022 11:32

calculus1i 7 senede geçmece var

ffengineer, 1 yıl önce

Kpss matematiğini yapamayan, 70-80 puanı çok sananlar için büyük fırsat olur.bence mühendislik bölümleri açılmalı,desteklenmeli.

7066
Aday Memur
16 Aralık 2022 11:41

kusursuz bi yazı olmuş imzamı atıyorum

dediklerinin hepsinin gerçekleşmesi bi tarafa daha da ucuz işgücü için mülteci sığınmacı akımına uğradık üniversitelerimiz arap öğrencilerle işgal edilmiş durumda korkunç bi ekonomik buhrandayız. çin hindistandan beter olduk çalışma konusunda

bora18, 10 yıl önce

aöf değil de bu akp'nin yeni açtığı tabela üniversiteleri türkiye'deki iş hayatını mahvedecek. Mezun vermeye başladılar zaten. 1-2 seneye kalmaz bunlar piyasayı üniversite mezununa boğacaklar. O zaman 1000 tl falan teklif ederler herhalde.

Büyük şirketler zaten odtü itü boğaziçi mezunu alıyorlar genelede. Ufak şirketler ise hangi adam ucuza çalışırsa onu alıyor ve it gibi çalıştırıp az para veriyor.

Türkiye'de şu anda okumaya değer sadece tıp var, geri kalan bölümlerin yüzde 90'ı tamamen gereksiz.

İç anadolu ve doğu anadoluda açılan dandik köy üniversitelerinin ve istanbul, ankara'da her köşe başına açılan uyduruk özel üniversitelerinin mezunlarının özel sektörde hiç şansları yok. Dolayısı ile artık herkes kpss kasacak. Öyle görünüyor.

Başımızdaki adamlar emekçi dostu değil görüldüğü üzere. Ucuz işgücü cenneti olacağız. Çin Hindistan gibi.

Keşke avrupa gibi teknoloji ve refahın merkezi olsaydık ama bu kafayla zor. Türkiye geri kalmaya mahkum bir ülke malesef. İmkanı olan yurt dışına kaçma baksın burası düzelmez.

Hem fakir bir ülke hem de insanların bir çoğu çok kültürsüz ve saldırgan. İnsan hakları falan yok.

16 Aralık 2022 16:34

Valla çok da güzel oluyor açıköğretim devam etmeli bence bazı iibf li kesim üstün zekalılarmış çok yüksek puan alıyorlarmış gibi mühendis mimara saldırıp dalga geçiyor atama puanları 85 ve üstüne çıkınca da bakalım böyle yapmaya devam edecekler mi

nsbnr
Aday Memur
16 Aralık 2022 19:01

Kendi bölümünü yüceltmene söz yok. İibf.yi neden kötülüyosun? İktisat birçok mimarın yapamayacağı ve hali hazırda yapamadığı bir alan. Üstelik bölümün de okulun da kalitesini okul ve işleyen sistem belirler. Düşük netlerle kazanılan iibf, bölümün kötü olduğunu değil sistemin yanlış olduğunu gösterir. Ülkede belki toplam 30 üniversite olması gerekirken ve bu şekilde sınırlı sayıda üniversite ve kontenjanla Boğaziçi, Odtü eğitimi verebilecekken , her şehire 3 5 üniversiteden tüm illere açarsan sonra bölüme düşük netlerle de öğrenci alırsın. Prof.u doç.u olmayan bölümler de açarsın. Eleştireceksek bence bunları eleştirelim.

mimarhanimkiz, 1 yıl önce
Valla çok da güzel oluyor açıköğretim devam etmeli bence bazı iibf li kesim üstün zekalılarmış çok yüksek puan alıyorlarmış gibi mühendis mimara saldırıp dalga geçiyor atama puanları 85 ve üstüne çıkınca da bakalım böyle yapmaya devam edecekler mi
16 Aralık 2022 22:20

Ben. Kötülemiyorum ki kimsenin kadrosunda da gözüm yok ama çoğu yerde denk geldiğim yorumlarda bazı iibf li kesim mühendisleri mimarları aşağılar şekilde konuşuyorlar ben onlara istinaden bunları yazdım dikkat ederseniz bazı demişim
nsbnr, 1 yıl önce

Kendi bölümünü yüceltmene söz yok. İibf.yi neden kötülüyosun? İktisat birçok mimarın yapamayacağı ve hali hazırda yapamadığı bir alan. Üstelik bölümün de okulun da kalitesini okul ve işleyen sistem belirler. Düşük netlerle kazanılan iibf, bölümün kötü olduğunu değil sistemin yanlış olduğunu gösterir. Ülkede belki toplam 30 üniversite olması gerekirken ve bu şekilde sınırlı sayıda üniversite ve kontenjanla Boğaziçi, Odtü eğitimi verebilecekken , her şehire 3 5 üniversiteden tüm illere açarsan sonra bölüme düşük netlerle de öğrenci alırsın. Prof.u doç.u olmayan bölümler de açarsın. Eleştireceksek bence bunları eleştirelim.

16 Aralık 2022 22:22

Ayrıca ben bölümümü yüceltip diğerlerini ezme çabasında da değilim aöf den de iktisat okumaya başladım ve yapamayacağım bişey olduğunu sanmıyorum
nsbnr, 1 yıl önce

finese
Aday Memur
16 Aralık 2022 23:57

pardonda şuan kaçla atanıyor iibf

Konumalum
Memur
17 Aralık 2022 00:03

Haklı
17 Aralık 2022 00:43

85 le mi kapatıyor sanki iibf ben orda kapatma puanını söyledim
finese, 1 yıl önce

pardonda şuan kaçla atanıyor iibf

17 Aralık 2022 05:43

İnsanların sefaleti içimi parçalar diyor Schopenhauer. Hakikaten hepimiz korkunç durumdayız.

Ölümüne hak yeniyor torpil iltimas kahretmiş halde memleketi.

İnsanın bu ortamda bugün karnımı doyurdum en azından demekten başka çaresi yok.

Gerçekleri bütün çıplaklığıyla anlatmam başımı belaya sokar ama eli düşman düşmanı el bilmek en azından insanın ayağını denk almasını sağlayacak anlayış. Bu memlekette bir tabak yemek parası yok diye intihar ediliyor daha ne diyeyim.

Birilerinin (ki bu birilerinin kim olduğu hususunda kastım belli) sizin iyiliğinizi huzurunuzu refahınızı düşündüğünüzü zannediyorsanız çok safdil iyi yürekli ve maalesef aldatılmaya mahkum birisiniz demek. Maalesef can pazarındayız. Ben de üniversite sınavlarında KPSS'de onca sefaletin içinde dereceler yapmama hayatımın sırf 2 senesini ingilizce öğrenmek için harcayıp 90 civarı bir YDS puanım olmasına rağmen senelerce işsiz kaldım en sonunda sefaletten intihar ettim gözümü yoğun bakımda açtım.

Şimdi asgariden hallice bir maaş alıyorum ve hepsi aileye asgari masraflara ancak yetiyor yine elde yok avuçta yok ancak bugün de karnımı doyurdum en azından diyebiliyorum sadece.

32 yaşındayım saçlarım beyazlamaya başladı ama evlenmeye hele hele çocuk sahibi olmaya asla cesaretim yok. Zaten memlekette ölüm oranı doğum oranını da geçmiş halde.

Hayat cehennem demekten başka çare bulamıyorum.

Toplam 71 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi