Editörler : crops35
30 Ağustos 2014 00:41

Memurluk Kadrosundan Mühendislik Kadrosuna Geçiş

Merhaba arkadaşlar, ortaöğretimden sınava girdim, 82 puan aldım, %85 engelliyim. Halen üniversiteye devam etmekteyim. Gelecek sene Endüstri Mühendisliği diplomamı alacağım, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, kurumlarından memurluk tercih edeceğim. Gelecek sene bu kurumlarda mühendislik kadrosuna yerleşebilirmiyim ? Hangi kurumlarda mühendislik kadrosu mevcuttur.

30 Ağustos 2014 11:06

Bu sınavla aldığın puanınla tek bir kadroya yerleşebilirsin.

Kurum içi yükseltme ile olabilir. Ama herkes o iş zor diyor.

Bende şimdi memurluk yazıp 2016 da ki sınavla mühendisliğe geçmeyi düşünüyorum.

MustafaYavas
Aday Memur
30 Ağustos 2014 12:47

Teşekkürler. Tek bir kurumu tercih edeceğim, hangi kurumda mühendislik kadrosu var ise, geçiş sınavlar mı zor ? Kadro açılmasımı zor ?

muhendis1986
Genel Müdür
30 Ağustos 2014 12:59

yükselmeyi unut kardeş 2 yılda bir sınava gir daha kolay ben istediğim ili yazıyorum bende mühendisim memur heryerde memur sonuçta nühendis olamadıktan sonra uzak illere gitmeye gerek yok..sınav açılmıyoır 4-5 yıldır açmayan var açılsada herkesi yapmıyorlar 10 kiş ibaşvurdaysa yarısını yani 90 üstü puan alırım bidahaki sınavda giderim mühendisliğe..

zeytinimci
Daire Başkanı
30 Ağustos 2014 13:32

Birincisi orraögretimden sinava girdiyseniz o alanda tercih verebilirsiniz. Mühendislik bitirseniz bile elinizde diplomaniz olsa dahi ilk yerlestirmede yerlesemezseniz ikinci veya üçüncü yerlestirmelerde ortaögretim mezunu alanindan tercih verebilirsiniz. Diyelim ilk tercihlerde yerlestiniz, o puaniniz bitti gitti, bir daha tercih hakkiniz olmuyor. Seneye diyelim mühendislik mezunu oldunuz diplomanizi ancak yeni bir sinav yapilirsa (2016 yilinda) kullanabilirsiniz.

MustafaYavas
Aday Memur
30 Ağustos 2014 20:47

Teşekkürler,

MustafaYavas
Aday Memur
30 Ağustos 2014 20:48

Teşekkürler arkadaşlar, fikir ve önerileriniz için.

MustafaYavas, 10 yıl önce

Teşekkürler,

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi