Editörler : crops35
30 Ağustos 2014 02:28

Hedef 50 genel kültür...

Arkdaşlar bu başlık belkide sınavda çok yardımcı olabilir ama herkes bildiğini yani bu çıkar dediğini yazsın sınava az kala şu konu 50 genel kültür yaptırsa bize puanımıź 80' den aşağı olmaz. El birliğiyle birlikte yazaĺım, birlikte çaĺışaĺım. Duyduğumuz güncelleri hepsini paylasalım. 50 gk yapsak en kotu ihtimalle 22 Türkçe 5 matematik yapsak varıñ siz hesaplayın puanı.

beyhan6367
Kapalı
30 Ağustos 2014 11:48

kaç gelir kiii

34oz
Aday Memur
30 Ağustos 2014 12:16

50 yapabilsem öyle sevinirim ki genel kültür yüzünden genel puanım düşüyor 20ye bile çıkmıyor gk net

oski91
Şef
30 Ağustos 2014 12:43

Herkes bildiği bişey yazsa 28 gün var epey bişey kapmış oluruz. Eğer deiğim gibi 50 GK yapıp 22 Türkçe 5 Matematik %90 83'ü geçer.

Ata88
Kapalı
30 Ağustos 2014 13:28

50 genel kültür 10 boş tam 50 net olurasa türkçe elbet en az kesın ama 25 diyorum ben bide bu sene 2012 ye göre standart sapma iyi şaşacak toplam 75 nete 85 ve yukarısı gelır matematıksız ama onemlı olan bu netlerı yapmak

fugstot
Aday Memur
30 Ağustos 2014 18:09

75 nete 85 ve yukarısı gelecek kadar ne değişti de 2 yılda ?

30 Ağustos 2014 19:07

Siz neyin kafasini yasiyorsunuz arkadaslar 75 nete ne 85 nerde gorulmus genel sapmayi siz ne saniyorsunuz 50 genel kultur diyorsunuz soruyorum size genel kulture ne zamandır calisiyorsunuzda 50 kultur yapacaksiniz?

Ata88, 10 yıl önce

50 genel kültür 10 boş tam 50 net olurasa türkçe elbet en az kesın ama 25 diyorum ben bide bu sene 2012 ye göre standart sapma iyi şaşacak toplam 75 nete 85 ve yukarısı gelır matematıksız ama onemlı olan bu netlerı yapmak

Hedefmemurluk
Aday Memur
30 Ağustos 2014 20:13

Genel yetenek 53-55 net arası gidip geliyor. Onda 50 yapsam derece alırım

Ata88
Kapalı
30 Ağustos 2014 22:05

Kafa yaşamıyorum kardeş 50 net yapıcagımıda söylemedım 75 nete 85 gelır dememden kasıtsa 2012 sorularına göre idi şimdi bir daha oku en baştan bu yazdıklarımı SİNDİRE SİNDİRE

Rosso Bianco, 10 yıl önce

Siz neyin kafasini yasiyorsunuz arkadaslar 75 nete ne 85 nerde gorulmus genel sapmayi siz ne saniyorsunuz 50 genel kultur diyorsunuz soruyorum size genel kulture ne zamandır calisiyorsunuzda 50 kultur yapacaksiniz?

Ata88
Kapalı
30 Ağustos 2014 22:07

Ayrıca sen kimsenin ne kadar yaptığını bilemezsin 1 sene çalışırsın apışıp kalırsın kardeşşşş adam 2 ay çalışır ful çeker KAPASİTE meselesi anlıyormusun ? sen benim de kaç net yaptığımı bilemezsin

Ata88, 10 yıl önce

Kafa yaşamıyorum kardeş 50 net yapıcagımıda söylemedım 75 nete 85 gelır dememden kasıtsa 2012 sorularına göre idi şimdi bir daha oku en baştan bu yazdıklarımı SİNDİRE SİNDİRE

Arshavin37
Aday Memur
30 Ağustos 2014 22:27

Arkadaslar bu puan hesaplama siteleri dogru tahmin edebiliyormu

kamufle
Kapalı
30 Ağustos 2014 23:11

80 nete 86 alanların oldugu gibi, 75 nete 85alanlar da olabilir arkadaşlar garibinize gitmesin, ki lisans sınavında coğ- vat kolay oldugu halde 75 nete 85 alanlar var.

kamufle
Kapalı
30 Ağustos 2014 23:18

ayrıca ösym ilk kez önlisans mezunlarına sayısal sözel mantık cağdaş gibi konular soracak mutlaka ki etkileyecek bu. sınavda bişey olmazsa 75 üzeri yapan iyi puan alacak bence.

kurtadam__
Şef
31 Ağustos 2014 14:01

her sene sınavda belirleyici olan genel yetenek kısmıdır.Son lisans sınavında bile böyle oldu.Şimdi diyeceksinizki tarihten o kadar zor sordular nasıl olur.Olur arkadaş zor sordularsa 3-5 kişiye zor sormadılar herkese zor sordular.

benim tavsiyem atıyorum günde 2 saat tarih çalışıyorsanız zor soracaklar diye bunu 4 saate çıkarmayın.yine 2 saat çalışın türkçe ve matematiğe yoğunlaşın.

çünkü tarihe ne kadar çalışırsanız çalışın adamların sorduğu çok uç soruları yakalama gibi bir ihtimaliniz azdır.Neden azdır abi ucu bucağı yok o işin.istersen sınava kadar günde 10 saat tarih çalış burdan sana hala hayatında duymadığın sorular sorabilirim.

kpsszedeyiz
Memur
31 Ağustos 2014 14:18

Son bir kez geçmiş yıllara air sınav soru ve cevaplarına göz gezdirmek isterseniz www.sinavbul.com dan tüm sınav sorularına ulaşabilirsiniz.

31 Ağustos 2014 14:34

ben yaklaşık bir senedir çalışıyorum denemlerde 50 net yaptığım oldu ama sınavda ne olur belli olmaz ayrıca genel yetenekte zor sorular sapar misal geometrı ve mantık soruları diğerleri için sapma olmaz asıl sapmanın olacağı yer güncel,hukuk ve tarih soruları

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı
31 Ağustos 2014 15:07

arkadaşa katılıyorum tarihi ezberleseniz bile mutlaka sınavda 3-4 tane bile olsa yapamayacagınız soru çıkacak bu bilip bilmemekle alakalı bir şey degil sınav atmosferi gerçekten farklı zaman sıkıntısı,stres vs.. her şey etki ediyor bildiginiz soruyu bile o anda yapamayabiliyorsunuz tarihe bukadar yükleneceginize gidin vatandaşlık türkçe ,matematik çalışın bu derslerde süpriz soru gelme ihtimali çok düşük türkçe bence çok önemli

kurtadam__, 10 yıl önce

her sene sınavda belirleyici olan genel yetenek kısmıdır.Son lisans sınavında bile böyle oldu.Şimdi diyeceksinizki tarihten o kadar zor sordular nasıl olur.Olur arkadaş zor sordularsa 3-5 kişiye zor sormadılar herkese zor sordular.

benim tavsiyem atıyorum günde 2 saat tarih çalışıyorsanız zor soracaklar diye bunu 4 saate çıkarmayın.yine 2 saat çalışın türkçe ve matematiğe yoğunlaşın.

çünkü tarihe ne kadar çalışırsanız çalışın adamların sorduğu çok uç soruları yakalama gibi bir ihtimaliniz azdır.Neden azdır abi ucu bucağı yok o işin.istersen sınava kadar günde 10 saat tarih çalış burdan sana hala hayatında duymadığın sorular sorabilirim.

oski91
Şef
31 Ağustos 2014 23:07

Sınav zor olacak gibime geliyor. Ama yinede bi 45 net çıkması lazım gk gerisine bi şekilde ayar çekilri

meltem_54, 10 yıl önce

arkadaşa katılıyorum tarihi ezberleseniz bile mutlaka sınavda 3-4 tane bile olsa yapamayacagınız soru çıkacak bu bilip bilmemekle alakalı bir şey degil sınav atmosferi gerçekten farklı zaman sıkıntısı,stres vs.. her şey etki ediyor bildiginiz soruyu bile o anda yapamayabiliyorsunuz tarihe bukadar yükleneceginize gidin vatandaşlık türkçe ,matematik çalışın bu derslerde süpriz soru gelme ihtimali çok düşük türkçe bence çok önemli

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi