Editörler : crops35
01 Eylül 2014 13:49

Hukuk ofisi nasil acilir maliyeti nedir tek basina ofisi maliyetini karsilayip gelir elde edilebilir
isci cocuguyum. cevrem yok. 5.000 liralik krediyle ofis acilabilir mi?

verges
Şef
01 Eylül 2014 15:18

bir bilen yok mudur :(
01 Eylül 2014 19:56

bilgim yok fakat mantıken o parayla olmaz; büroyu açma, içini dizayn etme hem maliyetli olur hem de çevren olmadığından ilk zamanlarda muhtemelen zamanının çoğunu boş geçireceğinden kazandığınla borcunu dahi ödemekte zorlananırsın, birkaç ortakla açma daha iyi olabilir, düşüncem bu şekilde

aqua blue
Memur
02 Eylül 2014 12:38

nerede açacaksınız. yer çok önemli ben 0 tl ile büro açtım mesela

verges
Şef
02 Eylül 2014 13:09

nasil yaptiniz peki. ben izmirde dusunuyorum

aqua blue
Memur
02 Eylül 2014 13:13

merkez mı dostum?

verges
Şef
02 Eylül 2014 13:15

evet merkez. daha cok sey ogrenmek icin stajimi izmirde yaptim. burada tek basimayim ailem kucuk bir ege ilcesinde.

aqua blue
Memur
02 Eylül 2014 13:31

küçük bir ilçe için evet ama izmir merkezde mumkun degıl. misal giderlerinizi ortaya koyalım

350 sgk, 100 vergi, 50 muhasebeci, 500 kira temizlik yakıt, 100 elektrik su, 100 tel ınternet, yıllık 410 tl (baro aidat) ve sizin şahsi giderleriniz 1000 tl oldu mu aylık mınumum gıderınız 2250 tl gıbı bır mıktara tekabul edıyor. ayrıca ruhsat almadıysanız yaklasık 2000 tl de ruhsat masrafı var. buro mobılyası depozıto vs vergı kaydı açma 6000-7000 tutar. sizin 6 ayda iş yapamadıgınızı farz edersek su an ıcın ızmırde alt sınıf bır buro için yaklasık 25.000 tl ye ıhtıyacınız var.

ancak küçük bir yerde avukat sayısının az oldugu yerde giderlerinizi CMK ve adli yardım ödenekleri ile çok kolay halledebılırsınız. alacagınız iş de size kalır.

ben meslektaşlardan yardım istedım sagolsunlar kırmadılar. zaten kırmazlar da çunku yarın obur gun mutlak anlamda onlara yardımınız olacaktır.

illa izmirde yapacagım dıyorsanız once baronun ılanlarına bakıp bır ıkı sene kurumsal bır hukuk burosunda çalısmanız ve ozellıkle muvekkıl ile ilişkilerin nasıl kurulması gerektıgını öğrenmenız buyuk kazanç olur. çunku buro açtıgınızda muvekkıl adayında olumlu bır ıntıba bırakmazsanız kımse sıze iş vermez. müvekkıl size guvenmezse istediği cevapları bulamazsa sız kesın olmazsanız ve ıyı bır ıletişim kurmazsanız yemek öğününüzü ikiye ya da bire inderebılırsınız :))

verges, 10 yıl önce
evet merkez. daha cok sey ogrenmek icin stajimi izmirde yaptim. burada tek basimayim ailem kucuk bir ege ilcesinde.

verges
Şef
02 Eylül 2014 13:39

tesekkur ederim aqua blue. staj donemimde cmk ile bir sure idare edebilecegim 5000 6000 liraya ofis acmamin mumkun olacagi soylenip umutlanmistim. staj donemimde cok is bitirdim 8 ay boyunca 15 20 bin lira arasinda ofise net para kazandirdim. okul donemimde de cok basariliydim ulusal boyutta ses getiren cok sey yaptim. ama para olmayinca ne fayda ofis acabilmek

aqua blue
Memur
02 Eylül 2014 13:54

avukatlık nasıp işidir ne olacagı tabı kı bellı olmaz. ben en kötusunu soyledım durumun daha ıyı olabılır. bunu kımse bılemez. ancak işin mutfagı çok ayrı. bır ıkı yıl otelemek sana bırsey kaybettırmez. tmm artık yapabılırım dedgın vakıt buronu açarsın. şu an tereddütdesın beklemen bence faydana olacaktır. ama tabı kı karar senın. kendıne guvenmen guzel er ya da gec basarılı olursun. ama dedıgım gıbı muvekkılın dunyasını ogrenmen lazım. oyle kı bırı kapıdan ıcerı gırdıgınde bu adamın sana 5 lıra bıle vermeycegını anlaman lazım :)

verges
Şef
02 Eylül 2014 14:07

dogru tespitler t.ederim aqua blue. bu konularda meslektaslarimiz biraz ketum. fikri boyutta yardim cok degerlidir. askerligimin ardindan her sey daha da netlesecek gibi.

hakankaran
Aday Memur
03 Eylül 2014 08:38

serbest avukatlığa karşı özel bir ilgin ve yeteneğin yoksa kurum avukatlığını tavsiye ederim.

verges
Şef
03 Eylül 2014 15:13

fakulteyi dereceyle bitirdim ama mezun olduktan sonra ders calisamiyorum kpssden calismadan 81 alabildim. bu puanla da atanmam pek mumkun degil

kipchak
Aday Memur
03 Eylül 2014 15:19

piyasa yeterince canını yakmamış. ağzın yanınca bak nasıl ders çalışıyorsun. geçici süreyle çalış birilerinin yanında, zaten süreç yönlendiriyor seni.

verges, 10 yıl önce
fakulteyi dereceyle bitirdim ama mezun olduktan sonra ders calisamiyorum kpssden calismadan 81 alabildim. bu puanla da atanmam pek mumkun degil
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi