Editörler : "eskiyara"Pangaea
01 Eylül 2014 15:52

Çıkış yolu arıyorum

Arkadaşlar bende obsesif kompulsif bozukluk var. Ailemin yanında nispeten daha iyiyim. Çalıştığım yer cehennem gibi geliyor. Daha uçuncu yılıma yeni başladım. Tayin isteyemiyorum. Ücretsiz izine de ayrılamıyorum. Sıkıştım resmen burada. Lütfen bana bir fikir verin.

heftıs
Aday Memur
01 Eylül 2014 16:25

Gncl

ercanöğrtmn
Daire Başkanı
01 Eylül 2014 17:05

bir doktora psikiyatriste durumunuzu anlatın bence.daha sağlıklı yardım alırsınız.

guerlian
Şube Müdürü
01 Eylül 2014 18:13

Doktora başvurup ilaç tedavisine başlamanızı öneririm.

happykits
Genel Müdür
01 Eylül 2014 20:30

ara ara rapor alın. psikikolojiniz düzelir. insani haktır. insana değer varsa mantıklı olanı görürle

kamuran15
Müsteşar
01 Eylül 2014 23:09

Geçmiş olsun. fakat siz de ki bozukluğa "bizzat siz karar almayın" sakın hocam. Hatta gerekirse psikiyatr gözlemi ve müşahedesine talepte bulunun ki doktorunuz bu tanılamada bulunacak mı o süreci Takip edebilin.

kamuran15
Müsteşar
01 Eylül 2014 23:23

gerçi sağolsunlar rehberlikçi arkadaşlardan az çok ne olup olmadığını işttik sayelerinde;) O yüzden bu türden kişilik rahatsızlıklarına kendiniz 1 adım önden koşarak asla kendinize saplantı oluşturmayın derim. Bu çok önemli. Bir arkadaşın ara ara izin yada tatil gibi bir görüşü var ki, eğer mümkünse o da size iyi gelecektir. Tekrardan geçmiş olsun. Zihninizi; Tasa ve kederden uzak, daha eğlenceli şeylere odaklamaya yada etkinliklere yönelmeyi (spor, müzik, vb) deneyebilirsiniz. Ulee pskiyatr gibi uzattım galiba ben de. Neyse bunları iyi okuyun.

Son olarak: Doktora en başından kopya vermeyin ki, önce kendisinin ne bulacağını görmeye bakın hocam -Allah Acil Şifalar Versin.

heftıs
Aday Memur
02 Eylül 2014 07:27

zaten bu doktor teşhisi. psikoloğa da gittim psikiyatriste de. kafamdan koymadım yani bu teşhisi.

heftıs
Aday Memur
02 Eylül 2014 07:28

gerekli her türlü tedaviyi deniyorum yani. ama doktorum çok uzakta kaldı. ailemle aynı yerde.

uur0689
Genel Müdür
02 Eylül 2014 15:46

hocam köydemisiniz, ilçedemi ?

02 Eylül 2014 16:12

tedavini eksik etme ilaç tedavisi vs. ne gerekiyorsa yaptır.Doktorun uzaktaysa yakındaki başka doktora git ihmal etme.

Bertan07
Kapalı
02 Eylül 2014 16:16

sizi çok iyi anlıyorum. bende de kompleksler var .

heftıs
Aday Memur
02 Eylül 2014 17:57

İlçenin beldesindeyim ama köy gibi. Uzun süredir aynı doktora gidiyordum buraya gelene kadar. Şimdi yeni bi doktor aynı sureci baştan yaşamak demek. Doktoru tanıyıp güvenmek onun bana faydalı olmaya başlaması bile aylarımı alır. Anlaşılması biraz güç bir durum etraftaki insanlar için.

02 Eylül 2014 18:05

eski doktorla yaşadığın durumunu anlat yeni doktorada başka çaren yok

heftıs
Aday Memur
03 Eylül 2014 17:34

Rapor alıp kafamı biraz toparlamak doktoruma bi kaç kez de olsa terapiye gitmek en mantıklısı sanırım. Ama işte nasıl alacam rapor..

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi