Editörler : Pangaea

01 Eylül 2014 23:45

Öğretmen atamalarına esas çizelgede değişiklik

Hocalarım malumunuz bir süre önce bu alanda değişiklik yapıldı,ihl meslek dersleri öğretmenleri artık "Arapça ve Osmanlıca" derslerine de girebilecek..

Zaten Arapçaya giriyorduk diyen arkadaşlara;Arapça sadece alan mezunlarına verilmişti fakat yeni çizelgeye göre biz de derslere girebileceğiz..Yeni çizelge

http://www.memurlar.net/haber/480566/

Buna dayanarak bişey sormak istiyorum..İlk atama tercihleri başladığı vakit İhl meslek dersleri öğrt.yanında "Arapça" yı da tercih edebilecek miyiz?

merrilyisme
Kapalı
02 Eylül 2014 15:07

Hocalarım bu konu önemli lütfen

mustafa dem
Aday Memur
02 Eylül 2014 16:07

hocam bildiğim bu url deki gibi

http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2014_08/15040254_9_cizelgeveesaslar.pdf

bence bunuda biliyorsundur.

bende bekliyorum

mustafa dem
Aday Memur
02 Eylül 2014 16:14

bildiğim bu kadar benim birde yolladığın url deki kadar

merrilyisme
Kapalı
02 Eylül 2014 16:52

Biliyorum hocam..Bu konu 2.özür grubu kontenjanlarından da dikkatimi çekti..Birçok ihl "arapça" olarak kontenjan vermiş "ihl meslek dersleri" çok çok az..acaba paylaştığım çizelgedeki değişiklikten müvetevellit zaten her ikisine de atabiliyoruz diye mi düşündüler..eğer öyle değilse ve ilk atamada da bu şekilde çoğu ihl "arapça" olarak açarsa bizim için büyük bir mağduriyet söz konusu olacak demektir..

merrilyisme
Kapalı
02 Eylül 2014 23:22

Öğretmen atama ve yer değiştirme daire başkanlığını arayıp bilgi edinmeye çalışalım http://ikgm.meb.gov.tr/www/icerik_goruntule.php?KNO=66

marastube
Şef
03 Eylül 2014 11:29

yanlıs bır karar dıye dusunuyorum, arapça mezunu nereye atanacak,yazık degılmı

merrilyisme
Kapalı
03 Eylül 2014 12:50

Haklısınız hocam..gerçi şuan birşey belli değil haberin doğruluğunu araştıyoruz..bu konuda bilgisi olan ya da öğrenebileceği kaynak olan arkadaşlar yardımcı olursa seviniriz..Malum tercih dönemi kapıda

marastube, 10 yıl önce

yanlıs bır karar dıye dusunuyorum, arapça mezunu nereye atanacak,yazık degılmı

siyaset.dışı
Şube Müdürü
05 Eylül 2014 09:23

şöyle bir yanlışlık var çıkarımlarınızda:

1 ATAMAYA ESAS OLAN ALAN : ihl meslek dersler

2 OKUTACAĞI DERSLER: ...arapça...

3 MEZUN OLDUĞU YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMI/FAKÜLTE: ....İlahiyat Fakültesi...

oysa ATAMAYA ESAS OLAN ALAN:Arapça'da MEZUN OLDUĞU YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMI/FAKÜLTE kısmında bir değişiklik olmadığından arapça ve arap dili mezunları hariç arapça öğretmeni ataması YAPILAMAZ.

bu değişikliğin anlamı: ihl meslek derslerİ öğretmeni olarak atanıp da arapça derslerine de girebilirsin demek

merrilyisme
Kapalı
06 Eylül 2014 19:19

Bende öyle düşünmüştüm hocam ama gerçekten bu dönem yeni çıkan bi durummuş bu..yani İlahiyat mezunları Arapça'yı da tercih edebilecek söylentisi var..İnşallah kılavuzda bu konuda bi bilgi vardır..

siyaset.dışı, 10 yıl önce

şöyle bir yanlışlık var çıkarımlarınızda:

1 ATAMAYA ESAS OLAN ALAN : ihl meslek dersler

2 OKUTACAĞI DERSLER: ...arapça...

3 MEZUN OLDUĞU YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMI/FAKÜLTE: ....İlahiyat Fakültesi...

oysa ATAMAYA ESAS OLAN ALAN:Arapça'da MEZUN OLDUĞU YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMI/FAKÜLTE kısmında bir değişiklik olmadığından arapça ve arap dili mezunları hariç arapça öğretmeni ataması YAPILAMAZ.

bu değişikliğin anlamı: ihl meslek derslerİ öğretmeni olarak atanıp da arapça derslerine de girebilirsin demek

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi