Editörler : F16 Gökçen

Yasaklı
02 Eylül 2014 13:12

Aöf yardım

Forumda hep aynı konuda ' 2. üniversite ve aöf ' konusunda sorular gördüm.

2. üniversite olarak kayıtlar, 29 eylülde başlıyor. bilginiz olsun.

Arkadaşlar aöf de 3. yılım, sormak istediklerinizi konusunda elimden geldiğince yardım edebilirim.

duffyduck35
Aday Memur
02 Eylül 2014 17:39

merhabalar benm de tam tersi hiç bilgim yok aöf ile ilgili:) ben lisans meznuym açıköğretmden de diplomam olsn diyorum sence ne okuyaym önlisans mı lisans mı?

Kemalkarkas
Aday Memur
02 Eylül 2014 21:32

abruyosm; tecrübeniz ve yardımcı olabileceğinizi söylediğiniz için size sormak istedim. aof hakkında yeni yeni bilgi ediniyorum.
lisans mezunuyum(müh), şu an da yüksek in ders aşamasının son dönemindeyim(ilk yılım bitiyor), aof işletmeyi osys ile kazandım(2.üni ol. kayıt olmadım). kayıtta; toplamda 8 ders saydırdım, bu dönem 5 ders alıyorum. Allah utandırmasın inş, 3 senede bitirmyi düşünüyorum. mat 1 de zorlanmam, diğer derslerin kitapları biraz ürküttü işin aslı. sorularım şu olacak;
1- bu biraz endişem için önereceğiniz şeyler nelerdir?
2- aof ün, oğrenci otomasyondan girdiğimde, sistemde üzerimde olan dersleri göremiyorum, bir de sınav yerleri yine buradaki otomasyon sisteminden mi duyurulacak?
3- vize ve final konuları nereye kadar? bu konu hakkında bilgi bulamadım.
4-son olarak(şimdilik); ilk dönemde kaldığımız bir dersin bütü ne zaman oluyor? ilk dönemden bir dersten kaldık diyelim(davr.bil-1), ikinci dönem o dersin 2 nolu olanını alabiliyor muyuz?
şimdilik aklıma gelen en önemli sorular bunlar, vaktinizi fazla işgal etmeden müsait bir zamanınızda cevaplayabilirseniz çok makbule geçecek.

m.polat64
Şef
02 Eylül 2014 23:23

büt yok kardeşim . son sınıflara tek ders ayrıcalığı var o kadar .

Kemalkarkas, 10 yıl önce

abruyosm; tecrübeniz ve yardımcı olabileceğinizi söylediğiniz için size sormak istedim. aof hakkında yeni yeni bilgi ediniyorum.
lisans mezunuyum(müh), şu an da yüksek in ders aşamasının son dönemindeyim(ilk yılım bitiyor), aof işletmeyi osys ile kazandım(2.üni ol. kayıt olmadım). kayıtta; toplamda 8 ders saydırdım, bu dönem 5 ders alıyorum. Allah utandırmasın inş, 3 senede bitirmyi düşünüyorum. mat 1 de zorlanmam, diğer derslerin kitapları biraz ürküttü işin aslı. sorularım şu olacak;
2- aof ün, oğrenci otomasyondan girdiğimde, sistemde üzerimde olan dersleri göremiyorum, bir de sınav yerleri yine buradaki otomasyon sisteminden mi duyurulacak?
4-son olarak(şimdilik); ilk dönemde kaldığımız bir dersin bütü ne zaman oluyor? ilk dönemden bir dersten kaldık diyelim(davr.bil-1), ikinci dönem o dersin 2 nolu olanını alabiliyor muyuz?
şimdilik aklıma gelen en önemli sorular bunlar, vaktinizi fazla işgal etmeden müsait bir zamanınızda cevaplayabilirseniz çok makbule geçecek.

ramazanbz
Aday Memur
03 Eylül 2014 09:53

açıköğretim sınav tarihleri takvimde belirlidir. bir iki hafta öncesi öğrenci otomasyonunda sınava giriş belgen açıklanır. vize ler de kitabın ilk 4 konusundan sorumlu olursun. Finallerde tamamından sorumlu olarak sınava girersin. ilk dönem kaldığın dersin 2. dönem 2.sini alabiliyorsun.

Kemalkarkas, 10 yıl önce

ekocak06
Memur
03 Eylül 2014 10:02

kardeş merak ettiğim ; mühendis neden aöfde ikinci üniversite okumak ister ?

Kemalkarkas
Aday Memur
03 Eylül 2014 13:52

m.polat64 çok teşekkür ederim yardımın için

Kemalkarkas
Aday Memur
03 Eylül 2014 13:53

ramazanbz size de çok teşekkür ederim yardımınız için, epey makbule geçti.

Kemalkarkas
Aday Memur
03 Eylül 2014 14:00

bu sorunun cevabı çok yönlü. şu an bitirmiş olduğum bölümün ataması yüksek ve alımı çok az. aynı zamanda yüksek yapıyorum, muhtemel endüstride çalışacağım bu vaziyette. aof e gelirsek, işletmeyi okuyarak, malum şu an mezunu çok olan fakat alımlarda da sürekli bu bölümün başlığını görmekteyim, kurumların kendi ilanı olan sınavlarda da yr alabilmek için aof okumayı düşünüyorum. ayrıca 2. bir üniversite okuyarak bu konuda da bilgi sahibi oluyorum, diğer bir bakış açım da bu. yani elhasıl; devlette olabilmek için şansımı arttırma yönlerine bakıyorum, Allah utandırmasın, mahcup etmesin, emaklerini kimsenin zayi etmesin inş.

ekocak06, 10 yıl önce

kardeş merak ettiğim ; mühendis neden aöfde ikinci üniversite okumak ister ?

uzuncan55
Aday Memur
03 Eylül 2014 15:41

muaf olduğumuz derslerin kredisini alıyormuyuz? yoksa yerine başka bir ders mi seçilecek?

Kemalkarkas
Aday Memur
03 Eylül 2014 17:14

birader, görevli şahıs buna dair birşey söylemedi. ama ingilizce3 ve 4 ün kaldırıldığını söyledi. yani 1ve 2 yi saydırmıştım zaten. bu dönem saydırdığım dersin yerine başka bir ders falan da almadım, ilk sene içinde alınamıyor zaten. muaf olmak denilince, onların yerine başka bir ders alınması gerekmiyor. ama anladığım kadarıyla; muaf tutulan dersler, ortalama hesaplmasının dışında tutuluyor, ve sadece geriye aldığım derslerin ortalaması hesap edilecek.

uzuncan55, 10 yıl önce

muaf olduğumuz derslerin kredisini alıyormuyuz? yoksa yerine başka bir ders mi seçilecek?

defneece
Aday Memur
03 Eylül 2014 22:23

uzaktan egitim için yatırılan harç parasını geri alabilirmiyiz arkadaşlar

Kemalkarkas
Aday Memur
03 Eylül 2014 23:19

bu konu hakkında bir bilgim yok, birkaç araştırdım, geri ödenmesi noktasında da birşey bulamadım. sizin durumunuzun detayını da bilemiyorum gerçi.

defneece, 10 yıl önce

abruyosm
Yasaklı
09 Eylül 2014 19:51

neyi kast ettiğini anlamadım

defneece, 10 yıl önce

abruyosm
Yasaklı
09 Eylül 2014 19:55

ingilizce 3 ve 4 kaktı. Eğer topladığın kredi; mezun olmana yetmiyorsa, sana yeni ders veriyorlar

uzuncan55, 10 yıl önce

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi