Editörler : Pangaea
02 Eylül 2014 16:30

Yalvarıyorum nolur bi cevap verin

bir sorum var lütfen bilen bi yardımcı olsun bana. bazıları sistem değişti diyor, kafam çok karıştı .Ösym yi arıyorum ulaşamadım, dilekçeme cevap vermediler, bilen kimseyi bulamadım. nolur bi aydınlatın artık beni

şimdi benim bi kpss b puanım var mesela.onunla açıktan alım yapan sözleşmeli ya da kadrolu yerlere başvurdum ve yerleştirildim, daha sonra aynı puanı ösymnin merkezi alımlarında kullanıp yerleştirilebilir miyim?

cevap verenden Allah binlerce kez razı olsun :(

Dembaba34
Memur
02 Eylül 2014 16:35

kardeşim böyle demogoji yaparak konuşma bu bir. ikincisi nedir bu hak yeme merakı yahu eğer o puanla sözleşmeli girip merkezide de kullanırsan benim hakkımı yersen eğer sana hakkım haram zıkkım olsun tamam mı? eğer çalışmayacaksan sözleşmeli girme bi yere çalışacak adamın da hakkını yeme ayıptır artık ya her yerde söyle söyle gına geldi be kardeşim bi müslüman ülkede bu kadar haram düşkünü olması çok üzücü malesef

rvza
Aday Memur
02 Eylül 2014 16:41

arkadaşım ne alaka haram falan? sözleşmede belli bir kontenjan var demi illa ki birileri girecek, yarın bi gün merkezi atamada atanma şansı olursa heralde herkes onu seçer. bu konuda hiç bilgim olmadığını söyledim, yorum da istemedim. sadece evet hayır diyecek birini arıyorum, polemiğe girmek istemiyorum seninle çünkü gerçekten tek merak ettiğim bu sorunun cevabı. başka bşy istemiyorum sağolasın

Dembaba34
Memur
02 Eylül 2014 16:53

haram zıkkım olsun inşallah senin gibi memurlara muhtaç duruma düşmeyiz hakkımı yiyen bu tavırda bulunanlara haram ediyorum o kadar biraz vicdan sahibi olun artık ya parayla alınmıyo bu ya sorgulayın kendinizi lütfen ya

chaborz
Şef
02 Eylül 2014 17:36

rvza evet yerlesebilirsin ama once lutfen su yazdiklarimi oku

bugun 29 yasindan gun aldim. evliyim. yaklasik 1 yil once ozel sektorde calisirken isten cikarildim. butun yil kpssye calistim ama malum sinavin bekledigimizden cok farkli olmasi vs 80 puan aldim.

2 ay once esim de isten cikarildi. ogrenim kredisi borcumu odedikten sonra eski isimden aldigim tazminatim da bitmis olacak. 725 lira kira oderken ev sahibi yilbasindan sonra kiranin 1000 tlye cikarilmasini istedi.(ah su tarihsiz tahliye taahhudu belgesi olmayacakti ben diyecegimi bilirdim ya neyse)

ozel sektorde basvurdugum islerde bana teklif edilen maas 1000 lira ile 1400 arasinda oldu.

merkezi atama ile atanma sansim sifir tek umudum aciktan alimlar.

babami aradim iki gun once is bulamazsam esyalarimi bir depoya kaldirip esimle birlikte memlekete babamin evine siginacagim bu yastan sonra. cok sukur benim gidecek bir yerim var eminim benden cok daha kotu durumda olan arkadaslar da vardir

simdi tek umudum olan aciktan alimlari gecici is olarak degerlendirecek misin?

Fakir Da Vinci
Daire Başkanı
02 Eylül 2014 17:41

sakın öyle bişey yapma merkezi atamayı bekle puanın yanar

khata35
Kapalı
02 Eylül 2014 18:34

İyi bir puan aldım, ilk atamada %99 atanırım. Yani olayın benimle hiç ilgisi yok ama çaresiz insanların hakkını yiyen alçakların allah belalarını versin. İnsanlar senin girdiğin "geçici kadro" yüzünden evliliklerinden hayatlarından olduğunda o geçici memur maaşınla cehennemde kendine güzel bir loca tutarsın. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Bende evdeyim işsizim ve bekliyorum hergün ailemin yüzüne bakıyorum. Ama bekliyorum. Bende açıktan bir yere atanır 3 ay sonra biriktirdiğin parayla gider atandığım yerde evimi tutar eşyamı döşer düzenimi kurarım. Ama bende allah korkusu var 3 ay dişimi sıkar beş parasız gezerim sonra kimsenin rızkına mani olmadan şerefimle onurumla atanır görevime başlarım.

fromaslan
Kapalı
02 Eylül 2014 22:21

Ya sanki insanların sonraki merkezi atamada atanmaları kesin mi? Bu ülkede yarın ne olacağı belli değil. İnsanlar ellerine geçen fırsatları haklaRı ölçüsünde değerlendirir. Bana garanti edin kasım atamasında kesin gidersin diye ben de o zamana kadarki hiçbir ilana başvurmayayım. Asıl siz insanlara böyle ithamlarda bulunarak sadece kendinizi düşünensiniz. Torpil yok, çalma yok çırpma yok, hetkes imkanı varsa daha iyisini ister. Asıl siz empati yapın.

liebetag
Aday Memur
02 Eylül 2014 22:33

ne kullanıyorsunuz siz ya. Kardeşim helal olsun hem çalışıyorsun hemde kpss ye hazırlanıp kazanacak puan almışsın.

bende şuan şoförüm memurum. 3063 sıralamam. bende tercih yapıp en azından memurluğa geçeceğim. Belki gelir uzmanı filan olurum.

evde sabahtan akşama kadar boş olup da hem işyerinde çalışıp hemde dersine çalışan adamı geçecek kapasiten yoksa fazla konuşmayın ileri geri.

smithçi kız
Yasaklı
02 Eylül 2014 23:27

size ne.. istediğini yapar..hak etmiş.. puanını almış..

herkes kısmetini yer..kıskançlık yapmayın..

safsatas
Şef
02 Eylül 2014 23:36

Millet işsizlikten kırılırken boş yere kadro yakanlara, kusura bakmayın da "varsa" ben de hakkımı helal etmiyorum...

deacF
Şube Müdürü
03 Eylül 2014 00:01

hakkını vererek çalışmış hakettiğini almış. Hakkı var istediğini yazar, istediğinden istifa eder istediğine de merkezi atamayla gider.
Kimseden izin almaz kimseye de hesap vermez.. çalış sen de hak kazan..

AzizeA
Aday Memur
03 Eylül 2014 00:03

Kpss puanını iki kere kullanmaya izin verirlerse olacağı bu tabi. Yok yere milletin hakkına girenlere hakkımı helal ETMİYORUM! Alacağınız maaşlar burnunuzdan fitil fitil gelsin.Bu ülkede gencecik insanlar bu yüzden intihar ediyor.Bende yüksek bir puan aldım ama açıktan alımlara başvurmayacağım.Çünkü kimsenin bedduasını almak istemiyorum,gencecik insanların katili olmak istemiyorum.

fromaslan
Kapalı
03 Eylül 2014 00:10

Ne hakkın var da helal etmiyorsun? Bir tutturmuş helal etmiyorum diye. Adam bir yere p6 + yds ile giriyor bir yere p3 le giriyor. Sizin yaptığınız hazımsızlık, kendi başarısızlığınızı kamufle etmek. Önce torpille hakkınızı çalanlara ve fazla kadro açmayanlara hakkınızı helal etmeyin.

smithçi kız
Yasaklı
03 Eylül 2014 00:12

+

fromaslan, 10 yıl önce
Ne hakkın var da helal etmiyorsun? Bir tutturmuş helal etmiyorum diye. Adam bir yere p6 + yds ile giriyor bir yere p3 le giriyor. Sizin yaptığınız hazımsızlık, kendi başarısızlığınızı kamufle etmek. Önce torpille hakkınızı çalanlara ve fazla kadro açmayanlara hakkınızı helal etmeyin.

chaborz
Şef
03 Eylül 2014 02:22

hakkimiz var mi yok mu ahirette gorursunuz.. cok sukur ki bu dunyada olmasa da bi ilahi adalet sistemi var. o zamana kadar siz kendinizi kandirmaya devam edin istediginizi yapin. ama bilin ki o gun geldigi zaman ben ve benim gibi on belki yuz binlerce insan yakaniza yapisacagiz..

kozmonot61
Kapalı
03 Eylül 2014 02:32

yahu bu kaç senedir mevcut olan bi durum.bu imkanı veren devlet.kızacaksanız bu sisteme kızın.herkes bunu bilerek sınava girdi.şimdi adam torpille kopyayla deil çalışarak bu hakkı kazanmış.dilenciye çıkarıp 100 tl verdinimizmi hayatınızdaki adama aylık 2000 tlden vazgeç diyosunuz.bu haram helal goygoyunu bırakın herkes halife kesildi başımıza

safsatas
Şef
03 Eylül 2014 02:47

Yoo kimse 2000 tl den vazgeç demiyor. Ben bi kişilik kadroyu p.ç etmek istiyorum, ne diyosunuz arkadaşlar diye sormuş, millet de zehir zıkkım olsun demiş. Almıyor mu kafanız?

kozmonot61, 10 yıl önce

yahu bu kaç senedir mevcut olan bi durum.bu imkanı veren devlet.kızacaksanız bu sisteme kızın.herkes bunu bilerek sınava girdi.şimdi adam torpille kopyayla deil çalışarak bu hakkı kazanmış.dilenciye çıkarıp 100 tl verdinimizmi hayatınızdaki adama aylık 2000 tlden vazgeç diyosunuz.bu haram helal goygoyunu bırakın herkes halife kesildi başımıza

kozmonot61
Kapalı
03 Eylül 2014 03:10

o zaman atanma ihtimali olan özeldede çalışmasın ordada bir kişilik istihdamı ''p.ç'' ediyor.bunlar ucuz edebiyat kimse yalandan ben asla böle bişe yapmam demesin.zaten bunu yapmak ne ayıp nede günah.

safsatas, 10 yıl önce

Yoo kimse 2000 tl den vazgeç demiyor. Ben bi kişilik kadroyu p.ç etmek istiyorum, ne diyosunuz arkadaşlar diye sormuş, millet de zehir zıkkım olsun demiş. Almıyor mu kafanız?

chaborz
Şef
03 Eylül 2014 03:31

haklisiniz insanlara degil devlete kizmak lazim ki adaletsizligiyle bizi dahi anlamina gelen de-da`lari ayri yazmayi bilmeyen insanlarla tartismak zorunda birakiyor..

ahmetgolcuk
Aday Memur
03 Eylül 2014 09:38

Kimseyi zor duruma düşürmye hakkımız yok. ben merkezi atama ile atanma şansımın yüksek olmasına rağmen polis olup bir arkadaşıma yer açmak için elimden geleni yapacağım özellikle evli barklı insanları düşünelim onlar gerçekten zor durumda.

Toplam 51 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi