Editörler : swat3410

kerim_devran
Aday Memur
07 Eylül 2014 09:47

karaamca kardeşim sana bi sorum olcak.2010 yılında polis oldum.türkçe öğretmenliği mezunuyum.bende öğretmenliğe geçmek istiyorum.nasıl geçebilirim bana bi anlatırsan çok sevinirim.2012 de ki yasa değişikliğiyle sanırım kurumlar arası geçişte kpss şartı geldi.yani kpss den yeterli puan alırsam sonraki adımlar nasıl olcak???cok teşekkür ederim...

bdy1210
Aday Memur
07 Eylül 2014 10:39

6 yili doldurmadan kpssden puani alsanda kurumlar arasi gecis yapamazsin kardes

karaamca
Aday Memur
07 Eylül 2014 13:53

kpss şart tabiki kpss siz geçilmiyo artık ayrıca 6 yıl şartı var birde doğu hizmetindeysen bitirmen gerekiyor benim bütün şartlarım tutuoyr kpss dende yeteri kadar puan aldım diye düşünüyorum klavuz yayınlanınca emniyete muvafakat için muracaat ediliyor muvafakata olumlu cevap verildimi geçiş için hiçbir engel kalmamış oluyor

bdy1210
Aday Memur
07 Eylül 2014 14:07

karaamca senin bolum neydi

kerim_devran
Aday Memur
07 Eylül 2014 18:04

şu an maaş bordromda 5 yıl 1 aylık memur olarak gözüküyorum.uzun dönem yedek subay olarak askerlikten ötürü.birde şuan şarktayım şırnakta.10 ayım kaldı bitmesine. kardeşim sen geçişini yap bence.ama geçtikten sonra burayı unutma.nasıl geçersen banada uzun uzun anlat ricam bu senden.ben hazırlanmaya başlıcam

Aineias71
Aday Memur
07 Eylül 2014 20:48

Buna en iyi sen karar verirsin. Hangi meslekte mutlu olacaksan o mesleği seçmelisin.
Kimi arkadaşlar her türlü seçeneği olmasına rağmen meslekte memnun olduğu için meslekte kalmayı tercih ediyorlar. Şartlar olarak öğretmenlik mesleği ister istemez daha avantajlı. Sonuçta okuduğun üniversiteyi emniyet personeli olmak için okumadın.

raci atar
Aday Memur
09 Eylül 2014 14:37

karaamca bi saniye bile düşünme emin ol pişman olmayacaksın. bende seninle aynı mucadeleyi veriyorum. geçiş sürecini başarılı ile tamamlarsan hayırlısı ile bu forumdan bize de yardımcı olabilir misin? geçiş süreci nasıl oluyo bize de bilgi verirsen çok makbule geçer.

raci atar
Aday Memur
10 Eylül 2014 11:26

karaamca atama duyurusunda yer alan ek-4/b muvafakat belgesi var onu hangi ara doldurup başvuracaz? çok kısa bi süre değil mi? egm bu kadar kısa sürede muvafakat verio mu? bi de muvafakat almadan tercih yapabilio muyuz? yardımcı olursan sevinirim?

adamyazmışabey
Yasaklı
10 Eylül 2014 14:34

polisliği bırakmak çok saçma..mesleğimizi seviyoruz..öğretmen olup monoton bi yaşam süreceğine kısa hayatını ekşın dolu geçir..polisliği bırakma

bdy1210
Aday Memur
10 Eylül 2014 16:18

cok dogru polisligi birakma ki ogretmenlerin tatil yaptigi bayramlarda sen mesai yap,ogretmenlerin tatil yaptigi 1 mayista sen 17 saat calis,ogretmenlerin 2 ay izin yaptigi yaz ayinda sen zar zor senlelik iznini kullan ve bunun gibi sayamayacagimiz bir suru sey gercekten insana polisligi birakip ogretmen olmak cok mantikli gelmiyor

bulut duman
Müsteşar
10 Eylül 2014 16:27

Bunu bence soru diye sorman bile başlı başına bir hata. Tabii ki fırsatın varsa 1 dk durma derim!

meçhul_kays
Aday Memur
11 Eylül 2014 22:42

Valla sorup fikir alman zaman kaybı durma kaç...ömrünü uzat

adamyazmışabey
Yasaklı
12 Eylül 2014 16:01

geçmeli miyim derken miyim kısmı ayrı yazılmalıydı..bence geçme

mmr2600
Memur
14 Eylül 2014 02:46

bırakın şu klavyede türkçemizi duzgun kullanalım ayaklarını. laf sokmaya ne kadar meraklısınız. sen konusurken yanı karsılıklı sözel olarak sohbet ederken "gelmiyorum" derken "gelmiyom" demeyi bırakabiliyomusun, yöresel agzını kullanmadan konusabılıyomusun. hayır. bızım kanımızda, ırkımızda, millet olarak fıtratımızda var bu. herkes onun ne demek ıstedıgını anladı. benım su yazdıgımda da bı cok ımla hatası var ama ınsanlar okuyunca anlayabılıyor. türkçeye sahip cıkmak degıl senın yaptıgın.. laf ebelıgı.. o yuzden bırakın bu ıslerı. gerektıgınde hepımız tum ımla kurallarına uyarak yazabılıyoruz dılekcemızı tutanagımızı..

adamyazmışabey, 10 yıl önce

geçmeli miyim derken miyim kısmı ayrı yazılmalıydı..bence geçme

KANUN0246
Şube Müdürü
14 Eylül 2014 06:29

gelmiyom değil "gel miyom", ayrıca da "bırakabiliyormusun" değil, "bıraka biliyormusun" ..:))))))))))))))))))))))))))))))))

mmr2600, 10 yıl önce

bırakın şu klavyede türkçemizi duzgun kullanalım ayaklarını. laf sokmaya ne kadar meraklısınız. sen konusurken yanı karsılıklı sözel olarak sohbet ederken "gelmiyorum" derken "gelmiyom" demeyi bırakabiliyomusun, yöresel agzını kullanmadan konusabılıyomusun. hayır. bızım kanımızda, ırkımızda, millet olarak fıtratımızda var bu. herkes onun ne demek ıstedıgını anladı. benım su yazdıgımda da bı cok ımla hatası var ama ınsanlar okuyunca anlayabılıyor. türkçeye sahip cıkmak degıl senın yaptıgın.. laf ebelıgı.. o yuzden bırakın bu ıslerı. gerektıgınde hepımız tum ımla kurallarına uyarak yazabılıyoruz dılekcemızı tutanagımızı..

adamyazmışabey
Yasaklı
15 Eylül 2014 11:51

mmr ben öğretmen değilim..laf ebeliği yapma ..höyyttt

bilgisayarcı72
Aday Memur
15 Eylül 2014 16:39

adamyazmA±AYabey bir konu hakkA±nda bilgi sahibi deAYilsen sus burasA± heyt hAyt yeri deAYil bilgi alA±AYveriAYi yapmak iA§in aA§A±lmA±AY bu baAYlA±k...

raci atar
Aday Memur
18 Eylül 2014 19:11

güncell

gkhn_83
Aday Memur
19 Eylül 2014 00:06

daha karar vermediysen. biz ne diyelim. maddi olanaklarını düşünme ikisindede zengin olmazsın. muhtaç da olmazsın...

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi