Editörler : crops35
04 Eylül 2014 13:01

Atanıp işe başlamasam puanım silinir mi ?

Merhaba arkadaşlar, eğer atanıp işe başlamasam puanım silinir mi ? Önümüzdeki tercihlerde, tercih yapma hakkım gider mi ?

gbtrk
Aday Memur
04 Eylül 2014 13:04

Bu haktir diger insanlRin hakkina girersiniz.gitmeyceginiz yeri yazmak dogru degil.ogrtmen alimini bekliyorsaniz ona gore yapmak lazim tercih

MustafaYavas
Aday Memur
04 Eylül 2014 13:08

Kocaeli/Gebze'yi tercih edeceğim, Kocaeli/Tüm ilçeler var, eğer Kocaeli/Gebze hariçinde bir yer çıkarsa gitmeyi düşünmüyorum. Onun için sormuştum.

gbtrk
Aday Memur
04 Eylül 2014 13:11

Insallah olur ve baslarsiniz.Allah yardciniz olsun

gencturk30
Daire Başkanı
04 Eylül 2014 13:23

gitmezseniz bi daha 2014 puanıyla tercih yapamazsınız

MustafaYavas, 10 yıl önce

Kocaeli/Gebze'yi tercih edeceğim, Kocaeli/Tüm ilçeler var, eğer Kocaeli/Gebze hariçinde bir yer çıkarsa gitmeyi düşünmüyorum. Onun için sormuştum.

AtanTürkçe
Daire Başkanı
04 Eylül 2014 13:37

Benimde şöyle bir durumum var.Öğretmen adayıyım.Kpss öğretmen ataması 10 gün sonra olacak.Ben şimdi ekpss ile memurluğu kazansam ve kpss ile de öğretmenliğe yerleşsem öğretmenliğe gideceğim için memurluğa gitmeyeceğim.Benim durumum ne olur?Kesin öğretmenliğe atanacağımı bilsem zaten tercih yapmam.

infernal
Aday Memur
04 Eylül 2014 14:03

657 DMK- İşe başlamama halinde yapılacak işlem: Bir göreve ilk defa veya yeniden atananlardan belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın 62 nci maddedeki süre içinde işe başlamayanların atanmaları iptal edilir ve bunlar 1 yıl süreyle Devlet memuru olarak istihdam edilemezler. Bunların belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler nedeniyle göreve başlamama hali iki ayı aştığı takdirde atama işlemi atamaya yetkili makamlarca iptal edilir.

Başka yerdeki bir göreve atananlardan 62 nci maddedeki süre içinde hareket ederek belli yol süresi sonunda yeni görevlerine başlamıyanlara, eski görevlerinden ayrılış ve yeni görevlerine başlayış tarihleri arasında aylık verilmemek şartı ile 10 günlük bir süre daha verilebilir. Belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın bu süre sonunda da yeni görevlerinde işe başlamıyanlar memuriyetten çekilmiş sayılırlar.

halileyla
Şef
04 Eylül 2014 14:06

Yani kısacası 1 yıl içinde atanamazsın.

MustafaYavas
Aday Memur
04 Eylül 2014 15:07

Teşekkürler, arkadaşlar.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler