Editörler : Pangaea
07 Eylül 2014 17:49

Döküm öğretmenliği mezunu mühendislik tamamlayan arkadaşlar

Makine mühendisliği veya Metalurji mühendisliği tamamlayan varmı?

antepli2781
Daire Başkanı
08 Eylül 2014 09:52

yardımcı olacak yok mu arkadaşlar?

antepli2781
Daire Başkanı
09 Eylül 2014 10:16

güncel

tufan40dök
Aday Memur
09 Eylül 2014 14:17

Arkadaşım ben Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendisli-Mimarlık Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünü geçen yıl kazndım. Toplamda 15 ders var. 12 dersi geçtim. Bu güz döneminde de 3 ders alacağım. Allah nasip ederse Ocakta mezun olurum.

antepli2781
Daire Başkanı
09 Eylül 2014 15:36

teşekkür ederim hocam.

tufan40dök, 10 yıl önce

Arkadaşım ben Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendisli-Mimarlık Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünü geçen yıl kazndım. Toplamda 15 ders var. 12 dersi geçtim. Bu güz döneminde de 3 ders alacağım. Allah nasip ederse Ocakta mezun olurum.

dökümcüüü
Aday Memur
09 Eylül 2014 16:41

Kardeş ben karabük döküm öğretmenliği mezunuyum bu sene kırıkkale üniversitesi makine mühendisliğini tamamladım varsa sorun yardımcı oluyum

antepli2781
Daire Başkanı
09 Eylül 2014 16:53

bende karabük 2004 mezunuyum hocam. Makine ve metalurji arasında kararsızım. Makinenin alanı geniş gelecek için avantajlı olabilir. Metalurji ise daha çok kendi alanımıza yakın. Küçük illerde hocalar olumsuz tavır sergilemiyorlarmış siye biliyorum. Siz kaç ders aldınız hocam

dökümcüüü, 10 yıl önce

Kardeş ben karabük döküm öğretmenliği mezunuyum bu sene kırıkkale üniversitesi makine mühendisliğini tamamladım varsa sorun yardımcı oluyum

dökümcüüü
Aday Memur
10 Eylül 2014 08:39

o tavırlar bence ilk seneydi bizdede vardı ama sonradan çalıltığımızı görünce sevdiler bence makine tamamla derim metalurjiya göre alanı geniş kpss atama sayısı metalurjiden çok. Biz 16 ders aldık sekiz sekiz iki dönemde dersler ağırdı yani bölümün en zor dersleri ama çalışınca oluyo. Bence Makine derimm..

antepli2781
Daire Başkanı
10 Eylül 2014 13:23

teşekkür ederim hocam.

dökümcüüü, 10 yıl önce

o tavırlar bence ilk seneydi bizdede vardı ama sonradan çalıltığımızı görünce sevdiler bence makine tamamla derim metalurjiya göre alanı geniş kpss atama sayısı metalurjiden çok. Biz 16 ders aldık sekiz sekiz iki dönemde dersler ağırdı yani bölümün en zor dersleri ama çalışınca oluyo. Bence Makine derimm..

tufan40dök
Aday Memur
23 Ocak 2015 14:15

Arkadaşlar 16 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği'nden ilk mezun olan Teknik Öğretmen oldum. Toplamda 15 ders vardı:12 tanesini ilk yılda geçtim, son üç dersi ise bu güz döneminde verdim. Zor oldu ama çalışınca oluyor. Birde 19 Ocak 2015'te Yök'ten Mühendislik Tamamlama karar çıkmış. Mühendislik Tamamlama iki yıl ile sınırlandırılmış. Allah bu yolda ilerleyen arkadaşların yardımcısı olsun....

fener66
Müsteşar Yardımcısı
23 Ocak 2015 15:33

hayırlı olsun. ben bu yıl erciyes makine müh. kazandım. dersler çok ağır büyük ihtimalle bırakacağım. erciyeste metalurji olsa iyi olurdu...

tufan40dök, 9 yıl önce

Arkadaşlar 16 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği'nden ilk mezun olan Teknik Öğretmen oldum. Toplamda 15 ders vardı:12 tanesini ilk yılda geçtim, son üç dersi ise bu güz döneminde verdim. Zor oldu ama çalışınca oluyor. Birde 19 Ocak 2015'te Yök'ten Mühendislik Tamamlama karar çıkmış. Mühendislik Tamamlama iki yıl ile sınırlandırılmış. Allah bu yolda ilerleyen arkadaşların yardımcısı olsun....

tufan40dök
Aday Memur
26 Ocak 2015 13:24

Aslında gerçeği konuşmak gerekirse geçen yıl ilk dönem bitince bende okulu bırakmayı düşündüm. Fakat Bahar dönemi 7 ders aldım ve hepsini geçtim. Bahar dönemi 3,64 dönem ortalamasını görünce bu iş olur dedim. Allah'a çok şükür bu güz döneminde de kalan derslerimi hallettim ve mezun oldum. Ben Mühendislik Tamamlama'daki arkadaşlara şu tavsiyede bulunabilirim: Güz döneminde geç geldiniz ve dersler ağır olduğu için çok fazla ders geçememiş olabilirsiniz. Bunu sorun edip sakın okulu bırakmayın. Bahar döneminde aldığınız dersleri geçerseniz ümidiniz artar. Mühendislik Tamamlama asıl olarak bahar döneminde başlıyor. Bu dönem çok krtitik eğer iyi bir perfermans gösterirseniz okulunuz önünüzdeki yaz veya güz dönemi bitme noktasına gelir. Bunu yaşamış ve tecrübe etmiş biri olarak içten söylüyorum. Bütün Teknik Öğretmenlere gerek okul hayatında gerekse iş hayatında başarılar diliyorum. A.E.O. Kib

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi