Editörler : crops35
10 Eylül 2014 22:08

zaten kamuda memur olan engelli kardeşlerimiz sorarım size neden tekrar sınava girip memur olmak ist

zaten kamuda memur olan engelli kardeşlerimiz sorarım size neden tekrar sınava girip memur olmak istediniz !?

lütfen yanlış anlamayın herkes kendini ve kendi sorununu iyi bilir !

biz sadece sizin sorunlarınızı anlamak istiyoruz ! çünkü burada açık açık olmasada

2 tane özel sektörde çalışan veya çalışmayan engelli bir araya gelince birde atamalar konusu açılınca

zaten memurken tekrar sınava giren engellilere düz veya dümdüz veya dalgalı bir şekilde koltuk altı bir muhabet konusu dönüyor ister istemez her yerde !

biz sadece sizleri anlamak istiyoruz ! lütfen neden böyle bir şeye kalkışıp tekrar yer değiştirme uğruna bir sürü engellinin tercihini etkilemeye çalışıyorsunuz !

tabi burada nitelikli engelliler bu konuya dahil değil dir ! :)

Josefin
Memur
10 Eylül 2014 22:17

2001 Kasım ayında Maliye Bakanlığına girdim,o zaman ki Dms sınavı ile 87 puan ile bilmeden ve araştırmadan Hizmetli kadrosuna girdim.Tam 13 yıl oldu kurum 2 defa görevde yükselme sınavı açtı,birisinde görev yılım tutmadı diğeride Ekim 19 nda olacak,düşünün koskoca 13 yılda 2 defa yükselme sınavı açan bir kurum..Bu maliye bakanlığının ne kadar hantallaştıgının bir örneği diğer yandan,işin temizlik,kalorifer yakmak,bahçıvanlık,gece bekçiliği ve inanmazsınız devlet memuru olupta parke bile döşedik hükümet konağının bahçesine,33 yaşındayım yıldım arkadaşım üniversite son sınıftayım (2 yıllık 2 dersim kaldı) allahın izniyle hizmetli kadrosundan kurtulmak istiyorum..

10 Eylül 2014 22:25

sizin durum istisna 2001 de girmişsiniz

dahası emekliliğe yaklaşmısınız hakkınız doğunca emekli olacakmısınız !?

Josefin, 10 yıl önce

2001 Kasım ayında Maliye Bakanlığına girdim,o zaman ki Dms sınavı ile 87 puan ile bilmeden ve araştırmadan Hizmetli kadrosuna girdim.Tam 13 yıl oldu kurum 2 defa görevde yükselme sınavı açtı,birisinde görev yılım tutmadı diğeride Ekim 19 nda olacak,düşünün koskoca 13 yılda 2 defa yükselme sınavı açan bir kurum..Bu maliye bakanlığının ne kadar hantallaştıgının bir örneği diğer yandan,işin temizlik,kalorifer yakmak,bahçıvanlık,gece bekçiliği ve inanmazsınız devlet memuru olupta parke bile döşedik hükümet konağının bahçesine,33 yaşındayım yıldım arkadaşım üniversite son sınıftayım (2 yıllık 2 dersim kaldı) allahın izniyle hizmetli kadrosundan kurtulmak istiyorum..

Josefin
Memur
10 Eylül 2014 22:27

Evliyim 2 kızım var :) emekli olmak için çok erken daha :)

ebesahum
Kapalı
10 Eylül 2014 22:27

methaba losefin aynı dönemde girmişiz ancak ben 2007 görevde yükselme sınavı ile memur oldum.

daha başka sorunlar oluştu.

2005 den sonra MALİYE artık tercih edilecek kurum değilki KPSS den düşük puan alan kişiler bile atanıyor. iş çok memur yok ücret aynı RİSK çok.

kim çalışmak isterse yer değiştirebilirim.

Sayın SGK emk. uzm. bende nokta atış ile birkaç kuruna müraacat ettim ama olmadı ÖMSS deki puanım. memurolmaya yetiyordu hatta benden düşük puanlılar bile atandı.

ama ben nokta atışı yüzünden yerleşemedim.

şimdide zaten o hakkı elimizden alındı mesleğim ile bir yere yerleşirsem ne ala yoksa yok zaten.

Josefin, 10 yıl önce

Josefin
Memur
10 Eylül 2014 22:29

2007 deki sınavı 2 veya 3 ay ve öğrenim durumu nedeniyle kaçırdım,hata benimdi

ssonel
Aday Memur
10 Eylül 2014 22:51

ben sAyleyeyim.2010 da meb de hizmetli olarak basladim.ozel sektorde calistigim donemlerde alacaklarim kalmisti cok borcum vardi.bir yil calisip istifa ederim borcum bitince diye hizmetliligi kabul ettim.sonra isler degisti herkes yapma etme amirim bile gorevde yukselme var mudur bile olursun dediler.sonrasinda dort ay sonra baska bir kurumda gecici gorevle gorevlendirildim ama hic hizmetlilik yaptirmadilar hep buro memuru oldum.ama dort ayin harici yani uc yil sekiz ay her mesai gunh bugun hizmetlige geri dAneceksin derlermi stresiyle basladim iAYe.2012 sinava girmedim ben zaten memurum kazanmisim hak diye.ama iki yilda baktimki bAyle olmayacak ve kim olsa verilen hakki degerlendirir.2014 girdim Anlisans 272.oldum ve Allahin izniyle yarin atanacagim diye umut ediyorum.ama kimse haktan bahsetmesin yanlis yapiyorlar.devletin bana verdigi hakki kullanmak baskasina haksizlik sayilmaz.birde bu arada o donemde lise mezunuydum.simdi Anlisans.hem okulla ilgilen hem iAY ve iAY stresi bide sinava calis iyi puan al.hakkimizda olsun yani tercihe.ama kim olsa yapardi ben 2012 girmedigime bile pismanim nasip bu zamanaymis.umarim herkesin gAnlunce olur

memur4151
Kapalı
10 Eylül 2014 23:40

mebde 2010 da memur oldum o zaman boyle merkezi sinav yoktu. simdikendi kadroma gecersem istatistikci kadrosuna maasima yuzde 60 civari zam geliyor. burda simdi 2 aliyorum benle ayni ilde calisan istatistikci arkadas yeni basladi 3200 aliyor. millet bi tarafini da yirtsa biz kimsenin ustune basip gecmiyoruz bilegimizin hakkiyla puan yapip giriyoruz

ebruli1979
Aday Memur
11 Eylül 2014 11:30

gh sınıfında memur kadrosundayım. teknik hizmet sınıfındaki müze araştırmacısı kadrosuna geçmek iste

11 Eylül 2014 11:31

memleketine gideblmk için

ebruli1979
Aday Memur
11 Eylül 2014 11:32

üst kadrolara geçebiliyorsun ancak

13 Eylül 2014 11:11

şu an tahminen 500-600 kadro atanamayacağını bilen memurun atama tercihi ile bloke edilmiş olabilir

osman3438
Aday Memur
13 Eylül 2014 12:15

Becayiş konusu bile açılmış sonuçlar açıklanalı 24 saat dolmadan

13 Eylül 2014 16:05

Ben kamuda öğretmen olarak çalışıyorum uzun yıllardır. Ama asıl mezuniyetim olan branşa geçmek için 2012 ve 2014'teki sınavlara girdim. Ama ikisinden sonra da kendi branşımdan kadro açılmadığı için tercihte bulunamadım. Tabii kanun engellemiyorsa engelli bir memurun aynı ünvan veya seviyeyle başka bir yeri istemesi normal ama madem daha önce tercih edip yerleşmiş ve çalışıyor önce hiç işi olmayanlara öncelik tanınsa daha iyi olurdu.

Orionstars
Aday Memur
13 Eylül 2014 16:51

Kimse sebepsiz yere birşey yapmaz sebeplerde o kişiyi ilgilendirir bence gereksiz bir konu olmuş sonuçta her insanın şartları kendine göre değişebiliyor.

13 Eylül 2014 16:56

aynı hesap günü şeytanın savunma metni gibi olmuş :D

Orionstars, 10 yıl önce

Kimse sebepsiz yere birşey yapmaz sebeplerde o kişiyi ilgilendirir bence gereksiz bir konu olmuş sonuçta her insanın şartları kendine göre değişebiliyor.

Orionstars
Aday Memur
13 Eylül 2014 17:11

Kiminin anası babası yok, Kiminin kolu bacağı yok, Kiminin tek başına yaşaması imkansız şartlarını bilmeden insanları yargılayamazsın ve bu şartlar çoğunlukla kişinin özel hayatına girer kimse kimseye açıklama getirmek zorunda değil. Hesap günü şeytan da melekte herkes hesaba çekilir bu senide ilgilendirmez benide seni ilgilendiren kendi hesabın, Beni ilgilendiren benim hesabım.

13 Eylül 2014 17:27

işte o yüzden ya ;

Cehenneme Giden Yol İyilik Taşlarıyla Döşelidir

:D

Orionstars, 10 yıl önce

Kiminin anası babası yok, Kiminin kolu bacağı yok, Kiminin tek başına yaşaması imkansız şartlarını bilmeden insanları yargılayamazsın ve bu şartlar çoğunlukla kişinin özel hayatına girer kimse kimseye açıklama getirmek zorunda değil. Hesap günü şeytan da melekte herkes hesaba çekilir bu senide ilgilendirmez benide seni ilgilendiren kendi hesabın, Beni ilgilendiren benim hesabım.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi