Editörler : "eskiyara"Pangaea

selimiyem
Şef
14 Eylül 2014 01:12

Ne Meb'miş ama hukuk tanımazlık diz boyu.Kendi çıkardığı yönetmeliğe bile uymuyor adamlar.İstanbulda'da müdürlerden öğretmenlik için tercih aldılar.Önümüzdeki hafta da müdür yardımcılarını öğretmenliğe atayacaklar.Bulunduğum okulda müdürüm vekil olduğu için beni istediği inhasını kabul etmediler.Yönetmeliğe göre yerime biri görevlendirilene kadar görevde kalmam lazım.Ama adamlar hak hukuk tanımadan bizi de önümüzdeki hafta resen öğretmen olarak atayacaklar.Bir "dur" diyen yok bu haksızlığa.AYM son ümidimizdi ama hala ses yok..

15 Eylül 2014 19:51

Bu konu ile ilgili iptal davası açan oldumu acaba?Ben dosyalarımı,dilekçemi hazırladım.Kısmet olursa yarın dava açıyorum.500 idareci içinde bir tek benim mücadele etmem nasıl bir duygu?ne diyeceğimi bilmiyorum.

15 Eylül 2014 21:48

Dava dilekçemi şimdi bitirdim. şu hususları dile getirdim.

X kişinin ..............müdürlüğüne müdür vekili olarak görevlendirilmesi, şahsımın ...........okuluna ......... öğretmeni olarak yapılan atama;

- 10/06/2014 tarih 29026 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirmelerine İlişkin Yönetmelik hükümlerinin 9, 10, 28,Geçici 1.Maddesine,

- Milli Eğitim Bakanlığı 13/06/2014 tarih 82370 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilme Kılavuzu?nun 2.1, 2.12,C maddesi 1 fıkrasına,

- ...............Valiliği?nin ......./06/2014 tarih ............. sayılı oluruna

Açıkça aykırıdır.

17 Eylül 2014 14:16

Dün idare mahkemesine dava açtım.Yürütmeyi durudurma harcı ile birlikte 218,5 TL para verdim.Hayırlı diyelim.Kavli duanın yanında fiili duayı da yaptık.Allah(C.C.)hakkımızda hayırlısı ne ise onu versin.

selimiyem
Şef
17 Eylül 2014 21:35

İnşallah haklı davanızı kazanırsınız hocam.İnşallah ettikleri zulüm yanlarına kalmaz.Zafer inananlarla beraberdir..Er ya da geç!

23 Eylül 2014 12:26

güncel

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi