Editörler : Pangaea
12 Eylül 2014 11:40

Giresun ve ilçeleri hakkında bilgi paylaşımı

ulaşım, kira fiyatları ve okullar hakkında bilgi verebilirim

srcnzcn
Aday Memur
12 Eylül 2014 21:44

alucrayı yazmayı düşünüyorum nasıl bir yer acaba

12 Eylül 2014 21:52

Ben de onu soracaktım hocam Alucra nasıl bir yerdir?

srcnzcn, 10 yıl önce

timuti55
Kapalı
12 Eylül 2014 22:10

giresun merkeze biraz uzak sayılabilir ama zorunlu hizmet için yazılabilecek bi yer karadenizin bütün ilçeleri hemen hemen aynıdır( sahil hariç ) biraz sıkıntılı olablir ulaşımı ama gene de yazılabilir :)

trboy
Aday Memur
13 Eylül 2014 02:27

hocam ben doğankent yazmayı düşünüyorum. Nasıl bir yer? mesela tutsa ben hava yoluyla geleceğim. Trabzon'a iner oradan ulaşım nasıldır? Kiralar ve diğer sosyal yaşam nasıldır?Genel bir bilgi alabilirsem mutlu olurum,teşekkürler hocam

alara_07
Daire Başkanı
13 Eylül 2014 02:32

dereli hocam?

bogachan55
Aday Memur
13 Eylül 2014 09:30

Sahil kısmında kalan ilçeler iyidir hocalarım, aslında bu sadece Giresun için değil, tüm Karadeniz illeri için geçerli, Alucra, Şebinkarahisar içte kalan uzak ilçeler, Giresun merkeze 2-2,5 saat mesafededir. Pek Giresun sayılmaz, yemekler bile fark eder sahil kesimle, ama şirin ilçelerdir, kasaba gibi, kışın şartlar çetindir, Giresun ile bu ilçeler arasında her gün dolmuş seferi var belli saatlerde, kiraya gelince eğer varsa 400 TL'ye rahat bulabilirsiniz. Geçelim Ordu'ya, Ordu'nun genelde beldelerinde öğretmen ihtiyacı var, bunlar Fatsa'ya, Ünye'ye ait1,5-2 saat mesafede beldeler, şehir hayatından bunaldıysanız tam size göredir, sabah giden akşam dönen dolmuşlarla şehirlere ulaşabilirsiniz.

trboy
Aday Memur
13 Eylül 2014 12:07

hocam alucra giresun'un en içteki noktası sayılır.giden arkadaşımdan biliyorum sıkıntı çekmişti.

srcnzcn, 10 yıl önce

cypress 08
Kapalı
13 Eylül 2014 12:34

alucra ve şebinkarahisar hakkında bilgi verir misiniz hocam..

13 Eylül 2014 13:20

alucra çok içeride hocam, ulaşımı zor olur. kışları hele neredeyse hiç inemezsiniz sahile...

doğankent, yağlıdere'den sonra zorunlu hizmet kapsamında olmasına rağmen sahilden gidiş geliş yapılabilecek ilçelerden birisi olduğu için avantajlı bir ilçedir. tirebolu'dan gidiş geliş yapabilirsiniz 20-25dk sürer.trabzon'da hava alanında indikten sonra önce tirebolu'ya gelirsiniz. oradan da dolmuşlarla doğankent'e geçersiniz ama tirebolu'da ev tuttuğunuz takdirde, trabzon'dan tek araçla evde olursunuz. doğankent'in artıları bunlar.

doğankent'in eksileri, çok küçük bir ilçe, ortaokulsa üç tane köyde ortaokul var, eğer köyler olursa tirebolu'dan git gel yapmak daha da zorlaşacaktır çünkü köyden doğankent'e doğankent'ten tirebolu'ya...zorlayabilir... lise yazacaksanız, taban puanlarından da anlayabileceğiniz üzere başarı düzeyi ve öğrenci profili hayallerinizdeki gibi olmayabilir. tabi burada idealistlik devreye giriyor, kötü öğrencileri düzeltmek biraz da bizim görevimiz. ben sadece bilgi vermeye çalışıyorum. doğankent, güce çanakcı ve yağlıdere gibi ilçelerden sahile uzaklığı az biraz daha uzak olan ilçe ama zorunlu hizmeti için yazılabilir. başka sorusu olan varsa buyursun, memnuyetle.

şebinkarahisar,

kiralar 400 civarı. yeni bi avm gibi ufacık bi yer açıldı ama yani kısıtlı imkanlar, alucra gibi çok içeride. bol bol dut pekmezi, ceviz, fındık, bal gibi şeyler yersiniz hocam. ama canınız sıkılacaktır, git gel mümkün değildir tabi ki. şebin doğankent güce dereli yağlıdere gibi ilçelerden sonra yazılabilecek bi yer. hem de zorunlu hizmet sonuçta. fen lisesi de açıldı bu yıl orada. dış ilçelerden iyi öğrenciler de gelecektir. ortaokulların da bazıları şehrin içinde bazısı da taksiyle gidiliyor. okulu arayıp kendiniz de öğrenebilirsiniz, sorarsanız da söyleyebilirim

tercih dönemimde çok bilgi ihtiyacım olmuştu ama ulaşamamıştım çok, o yüzden şimdi yardımcı olmak istiyorum elimden geldiğince.

srcnzcn, 10 yıl önce

13 Eylül 2014 13:22

hocam, dereli'ye git gel yapılabiliyor, zaten merkezden git gel yapmanızı da tavsiye ederim, küçük bi ilçe, içeri doğru giden yol üzeri bi yer. köy okullarına ulaşım zorlabilir, köy-dereli-giresun yolu yorabilir bu yüzden köyde çalışanlar için git-gel biraz daha zor olabilir.

git-gel ve zorunlu hizmet kapsamında olduğu için (ve puanı için tabi) yazılabilir.

alara_07, 10 yıl önce

dereli hocam?

ogretmenes
Aday Memur
13 Eylül 2014 13:24

Hocam Kürtün ü yazmayı düşünüyorum merkeze uzak mıdır ayrıca kalacak yer sıkıntısı olur mu sizce ?

ogretmenes
Aday Memur
13 Eylül 2014 13:28

Hocam kusura bakmayın iller ilçeler hepsi birbirine karıştı Gümüşhane Giresun karıştı :):)

13 Eylül 2014 13:41

kürtün de gümüşhane'nin en kuzeydeki ilçesi, giresun gibi düşünülebilir. doğankent'e sınır zaten. bilgi verebilirim yine de isterseniz?

ogretmenes, 10 yıl önce
Hocam Kürtün ü yazmayı düşünüyorum merkeze uzak mıdır ayrıca kalacak yer sıkıntısı olur mu sizce ?

ogretmenes
Aday Memur
13 Eylül 2014 17:05

Çok iyi olur hocam

alara_07
Daire Başkanı
13 Eylül 2014 23:36

teeşekkür ederim hocam lise benimki köy olmadığından zorlanmam heralde.

ama henüz karar vermedim kürtün bende düşünüyorum. kürtün ve dereli arasında hangisi daha yaşanabilir bir yer peki:)

ısınma ve ev bulma sıkıntısı yaşarmıyım buralarda.

ilkmat-emre, 10 yıl önce

hocam, dereli'ye git gel yapılabiliyor, zaten merkezden git gel yapmanızı da tavsiye ederim, küçük bi ilçe, içeri doğru giden yol üzeri bi yer. köy okullarına ulaşım zorlabilir, köy-dereli-giresun yolu yorabilir bu yüzden köyde çalışanlar için git-gel biraz daha zor olabilir.

git-gel ve zorunlu hizmet kapsamında olduğu için (ve puanı için tabi) yazılabilir.

oğuzilkmat
Memur
14 Eylül 2014 00:28

kürtün ve dereli arasında tabi ki dereli hocam, çünkü kürtünde en fazla giresun tirebolu'dan gider gelirsiniz (Ve 50-60km yol çok uzun ve virajlı) ama dereli'de giresun il merkezinden gider gelirsiniz, (30km) daha iyice bir yol...

ben dereli diyorum :)

alara_07, 10 yıl önce

teeşekkür ederim hocam lise benimki köy olmadığından zorlanmam heralde.

ama henüz karar vermedim kürtün bende düşünüyorum. kürtün ve dereli arasında hangisi daha yaşanabilir bir yer peki:)

ısınma ve ev bulma sıkıntısı yaşarmıyım buralarda.

Tarihçi2009
Aday Memur
14 Eylül 2014 00:29

Bende Dereli ile ilgili bilgi alabilir miyim barınma ulaşım

oğuzilkmat
Memur
14 Eylül 2014 00:30

hocam, kürtün yukarıda da yazdığım gibi, gümüşhane'nin en kuzeyi, küçük bi ilçe, ev konusunda sıkıntı yaşamazsınız ama sosyal anlamda sıkılabilirsiniz... varsa başka tercihleriniz ve puanınız yetiyorsa oralara yönelin derim ancak kesin bir şey söylemekten de çekiniyorum çünkü sizin nasıl bir tercihiniz olur neyi diğer durumdan daha üstte tutarsınız kestirmek zor benim için

ogretmenes, 10 yıl önce
Çok iyi olur hocam

oğuzilkmat
Memur
14 Eylül 2014 00:32

dereli hocam yukarıda yazdıklarıma ek bir tek barına kaldı, dereli'de kalmak isterseniz de bulursunuz ancak tavsiyem giresun merkezde bi öğretmen arkadaşla eve çıkmanız yönünde olacaktır tabi ki... hayat tarzınıza göre sıkılmam, yol çekemem derseniz dereli'de 350-400 civarına daireler bulunur

Tarihçi2009, 10 yıl önce

Bende Dereli ile ilgili bilgi alabilir miyim barınma ulaşım

Tarihçi2009
Aday Memur
14 Eylül 2014 00:37

Tamam teşekkr edrm hocam sağolun

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi