Editörler : crops35
12 Eylül 2014 14:40

Yardımcı Hizmetler Kendini Unuttu

İnsanlar bir haksızlık görür yıllardır çabalar haksızlık giderilsin diye... Durum düzeltilmez. Birileri ağzına bir parmak bal çalar hepsi unutulur.

Yardımcı Hizmetler bi kaç öncesine kadar GİH'e geçelim diye o kadar mesaj yazdılar, imzalar topladılar...

Ne olduysa bir Görevde yükselme sınavı Çıktı. herkes sustu. Forumdaki konulara bakıyorum. Yok nasıl Çalışayım, Yok sorular nerden Çıkıyo, Sınavı beklemekten sıkıldım, Şef kadrosuna geçebilirmiyim, baskı altındayım.

Bizi Bize mahkum edenler bizleriz. Forumda yazan diğer kounulara yorum yapmayı bırakın hatta okumayı bırakında şurda bir birlik oluşturalım.

Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelleri Genel İdari Hizmetler Sınıfına devredilsin

kingnina
Şube Müdürü
12 Eylül 2014 15:11

yaptıkta ne oldu?

şimdi önümüze koymuşlar imkanı çalış kazan kurtul demişler daha ne memur yapsınlarda kurtulalım diyelim?

sınava girelim kazanamadıktan sonra sınav olmadıktan sonra isteriz,

sınav varken ne konuşalım bizi 1 kere görevde yükseltin diyemi konuşalım, sanki bir halt olacak.

sınava çalışmayım sınava girmeyip yükselme beklersek o zaman bizizdir kendimizi bu göreve mahkum den , tam sınav zamanı boş boş konuşma,

cakmakmehmet2001
Şube Müdürü
12 Eylül 2014 16:01

haklısın :)

aday123aday
Memur
12 Eylül 2014 16:23

Ben söylediklerimden sorumluyum senin anladıklarından değil. Bir kere daha oku anlayamasasn başkasın

12 Eylül 2014 17:30

önceli̇kle sinava gi̇recek arkadaşlara başarilar! bi̇zlere yeri̇ geldi̇mi̇ memursun yeri̇ geldi̇mi̇ i̇şçi̇si̇n derler. öğretmen alimlarinda 40000 öğretmen alindi taban puan 50 bi̇ze geli̇nce 70 bi̇zler zaten memuruz i̇şçi̇yi̇z nedersende devlet kadrosuna gi̇rmi̇şi̇z i̇lkezmi̇ gi̇ri̇yoruzki̇ 70 puan i̇sti̇yon kpss 70 i̇ster görevde yükselme 70 puan i̇ster

yani̇ i̇lkez memurmu oluyuzki̇ nedi̇r bu muamele yaaaaa...

aday123aday
Memur
12 Eylül 2014 18:03

Biz burda YHS haklarını savunuyoruz. bunu engelemeye çalışanlar uzak dursun

aday123aday
Memur
12 Eylül 2014 18:06

Ben söylediklerimden sorumluyum senin anladıklarından değil. Bir kere daha oku anlayamasasn başkasın

aday123aday
Memur
12 Eylül 2014 18:08

Ben söylediklerimden sorumluyum senin anladıklarından değil. Bir kere daha oku anlayamasasn başkasına okut ne anlatmışlar diye."sınava çalışmayım sınava girmeyip yükselme beklersek o zaman bizizdir kendimizi bu göreve mahkum den , tam sınav zamanı boş boş konuşma," Sana sınava girme, kazanma, çalışma diyen mi oldu.

aday123aday
Memur
12 Eylül 2014 18:13

Boş boş Konuşma derken bile ne kadar boş biri olduğunu belli ediyosun. Başta yazdığım gibi bizi bize mahkum edenler bizleriz. Ağzına bir parmak bal çal sussun. Beni haklı çıkarmak için elinden geleni yapmışsın.Bu cümleyi yazarken düşünmüşün belli"sınava girelim kazanamadıktan sonra sınav olmadıktan sonra isteriz" senin bu sözündn sonra ne denebilirki Yazık.

aday123aday
Memur
12 Eylül 2014 18:16

. Burda yıllardır sınav yazpılmasını bekleyen kaç kişi var biliyo musun sen,

aday123aday
Memur
12 Eylül 2014 18:17

Sınav yapılsada izin verilmeyen kaç kişi var biliyo musun sen, Plan ve bütçe komisyonunda bekleyen b

aday123aday
Memur
12 Eylül 2014 18:18

bir tasarının oylanmasını sitedik. Bir kere daha mı düşünmek gerekir acaba.

aday123aday
Memur
12 Eylül 2014 18:20

kingnina bunları birleştir oku.

aday123aday
Memur
12 Eylül 2014 18:23

burdaki amaç YHS kaldırılması için bir kamu oyu oluşturmak. buna zarar verecek hiç kimse yorum yapmasın. Uzak dursun en iyisi

kingnina
Şube Müdürü
12 Eylül 2014 18:50

. .

birleştirdim = ____________________ .

affetmez_s
Yasaklı
13 Eylül 2014 17:30

merak ettim bunları söyledin yaa..Allah hakkı için sınavın nasıl geçti?

kingnina, 10 yıl önce

yaptıkta ne oldu?

şimdi önümüze koymuşlar imkanı çalış kazan kurtul demişler daha ne memur yapsınlarda kurtulalım diyelim?

sınava girelim kazanamadıktan sonra sınav olmadıktan sonra isteriz,

sınav varken ne konuşalım bizi 1 kere görevde yükseltin diyemi konuşalım, sanki bir halt olacak.

sınava çalışmayım sınava girmeyip yükselme beklersek o zaman bizizdir kendimizi bu göreve mahkum den , tam sınav zamanı boş boş konuşma,

aday123aday
Memur
16 Eylül 2014 16:21

forumda sınava itiraz, sınav zordu 70 altında alan çok olacak size verilen fırsatı bile değerlendiremiyorsunuz. Kaç yıldır gys girmemize izin verilmedi. Biz burda bir konu açtık benimle dalga geçildi konuya desteği gördük.... şimdi yazdıklarınızı gülerek okuyorum :D:D

aday123aday
Memur
16 Eylül 2014 16:38

Burası ağlama duvarı. sınav kötü geçerse buraya gelecek

affetmez_s, 10 yıl önce

merak ettim bunları söyledin yaa..Allah hakkı için sınavın nasıl geçti?

james_01
Şef
16 Eylül 2014 17:21

Biz böle köle gibi çalışmaya mahkumuz kardeşim bu sınavlarda çok dalevara döndü çoğu hakkı olmayarak aldı kadroyu adamlar sınavı geçince nerden geldiklerini unutuyorlar o yüzden bizim şu zihniyet "her koyun kendi bacağından asılır " kafalardan silinmedikçe daha çok hakkımızı çiğnerler örgütlenmeyi beceremiyoruz bazı arkadaşlar şunu anlamıyor biz zaten devletin kadrolu memuruyuz biz memurluk sınavına girmiyoruzki bu kadroyu kaldırmaları için hiç uğraşta bulunmuyoruz herifler bi sınav açtı herkes sustu çekildi köşesine arkadaş demişya adamlar sınav açmış gir kazan ne kadar saçma bi düşünce olduğunu idrak edemiyor insanlarımız biz zaten memuruz temizlik yapan memur bak gys sınavında sınav olacak illerdeki arkadaşlarala haberleşip sınav günü protesto amaçlı kimse girmeyecekti bak o zaman nasıl sınavsız kadroyu değiştiriyorlardı napacaklardı 70 bin hizmetliyi iştenmi çıkaracaktı şu düşüncede bizde artık o kadar sabiteşmişki Allah 'a havale ediyorum tamam kardeşim bizde inançlı insanlarız bu dünyada yapılanların hesabı illaki sorulacak diğer tarafta ama bu dünyada birlik olup hesap soramıyorsak buda bizlerin ayıbı o kadar hizmetli arkadaş var herkes örgütlenip MEB nın önüne gidip bi protesto ettimi gör bakalım neler değişiyor ama bizde yok kardeşim adamlar sınav açsınlar diye uğraşıyor ulan kardeşim manyakmısın ona uğraşacağına hizmetli kadrosunu kaldırsınlar diye uğraş zaten memursun hiç akıl yok ya biz bu düşüncede devam ettikçe daha çok eziliriz bazı arkadaşlar da diyor şükür edin arkadaşlar dışarda o kadar üniversiteli işsizler var ulan ne kadar cahiller yaa tabiki şükür ediyoruz bizde o üniversiteli arkadaşlaradn çoğu benim etrafımda arkadaşıml kendi kulağımla duyuyorum temizlik olsa bile girerim devlet işi olsunda diyor girsin ne olacak 1 yıl sonra o kardeşimizde isyan edecek bu duruma üniversite okuduk ama hala temizlik yapıyoruz bak kadrosu hizmetli olupta masa başında çalışan bir çok kardeşlerimiz var devlet istedimi çalıştırabiliyor bizde biz ezilenlerde bir imkan sağlansın çabasındayız valla kardeşim ben hep yanındayım bi takım şeyler yapma düşüncesindeyseniz her zaman bazı şahsiyetler gibi arkanda değil her zaman yanınzdayım yapılacak bişiler varsa hep beraber yapalım bu esaretten başka türlü kurtulunmaz bak herkes çalışsa geçerdi düşüncesinde olanlar var çalışmadıkmı kardeşim kafama yerliştirdim resmen kanunu yönetmeliği ama ne oldu adaletli bi sınavmı oldu daha barajı geçermiyim geçmezmiyim diye düşünen bir sürü kardeşim var ne olacak onlara geçemezse temizliğe devam eee geçenler kurtuldu diyelim çoğu arkadaşım çok yanlış düşüncede ben kazansamda geçsemde itiraz edeceğim nedenmi itiraz edeceğim sadece şahsım adına değil tüm kardeşlerim adına da itiraz edeceğim adaletsizce bir sınav oldu benim gibi bir sürü arkadaş geçeriz gözüyle bakiyordu şimdi çoğumuz barajı geçermiyiz diye düşünüyoruz bazı mebpersoneli sayfasındaki yorumlarda adamlar sınav çok zordu 85 alıyorum sınav çok zordu 95 alıyorum yazmış bırak bu çalıştım ayaklarınıda sana soruları veren veya senin sınavı geçmen için imkan sağlayan insanlara nasıl bile bile göz yumdun o kadar kardeşin var senle aynı durumda olan hiçmi düşünmedin haklarımız yediğini sınav 13 ünde oldu 14 dü pazar günüde adam kitapçıktaki 50 sorunun sadece cevaplarını yazmış hemde bire bir varın siz düşünün bende çok araştırdım gezediğim site kalmadı kimse doğru düzgün bişi hatırlamıyor hadi buğün falan yapsan öle bişi anlarım ama sınavın hemen ertesi gün 50 sorunun cevabınıda bire bir yazması kadar şaibeli bi durum olamazya neyse kardeşim çok yazdım dediğim gibi yanındayım haberin olsun birşeye karar verirsenizde özelden mesaj at saygılar

aday123aday, 10 yıl önce

forumda sınava itiraz, sınav zordu 70 altında alan çok olacak size verilen fırsatı bile değerlendiremiyorsunuz. Kaç yıldır gys girmemize izin verilmedi. Biz burda bir konu açtık benimle dalga geçildi konuya desteği gördük.... şimdi yazdıklarınızı gülerek okuyorum :D:D

james_01
Şef
16 Eylül 2014 17:33

bu arada tiraz gerekçelerinide hazırlıyorum kardeşim sen ve senin gibi düşünen kardeşler varsa itiraz edecek haberleşelim ben hepinize gönderirim ona göre itiraz ederiz zaten ne kadar adaletsiz sınav olduğu ortada ben şu an itraz için 4 tane gerekçem var itiraz için sınav açıklanana kadar hazırlaya bildiğim kadar hazırlayacağım ondan sonra itirazımı yapacağım burada da itiraz etteiğim dilekçemi paylaşacağım

ozkan60
Kapalı
25 Eylül 2014 20:34

GÜNCEL İMZA KAMPAYASI AŞAĞIDAKİ LİNKTE. LÜTFEN KATILIN

https://www.change.org/tr/kampanyalar/%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fma-ve-sosyal-g%C3%BCvenlik-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-yard%C4%B1mc%C4%B1-hizmetler-s%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1nda-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fanlar%C4%B1n-%C3%B6%C4%9Frenim-durumlar%C4%B1na-g%C3%B6re-di%C4%9Fer-hizmet-s%C4%B1n%C4%B1flar%C4%B1na-bir-defaya-mahsus-olmak-%C3%BCzere-s%C4%B1navs%C4%B1z-atanmalar%C4%B1n%C4%B1n-sa%C4%9Flanmas%C4%B1

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi