Editörler : supporters.
13 Eylül 2014 09:31

KPSS A'da Başarı İçin Hangi Kaynaklardan Hazırlanılmalı

Bu uzun soluklu maratonda başarılı olabilmek için çalışacağımız kaynaklar büyük önem taşımakta. Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir?

Herkese başarılar dilerim..

İKTİSAT

* Zeynel Dinler, Yüksel Bilgili, Erdal Ünsal, Nurdan Aslan bu alanda en iyi isimler. hangileri alınmalı?

* Soru Bankası Ceteris Paribus ve *İktisat Çıkmış Sorular Kitabı (Yüksel Bilgili ve Zeynel Dinler)

sizlerin önerisi nelerdir?

HUKUK

* Ahmet Nohutçu (savaş yayınları), Mehmet Remzi (ikinci sayfa yayınları)..

* Soru Bankası: Sui Generis, Themis KPSS, Külliyat Hukuk Soru Bankası..

* Çıkmış Sorular: Ahmet Nohutçu

MALİYE

* Konu Anlatımı: İhtiyaç ve Murat yayınları..

* Soru Bankası: İkinci Sayfa Maliye Soru Bankası, 4T Soru Bankası, Savaş Yayınları..

MUHASEBE

* Orhan Sevilengül, Ercan Beyazıtlı, Ferhat Yıldız Hoca (ikinci sayfa yayınları) hangi kaynaktan çalışılmalı?

* Soru Bankası: Numerus Muhasebe

* Çıkmış Sorular: Ferhat Yıldız Hoca (ikinci sayfa y.)

sizlerin önerisi hangileridir?

KAMU YÖNETİMİ

* Ahmet Nohutçu Hoca (savaş yayınları)..

* Maximus Soru Bankası..

Sizlerin Önerisi Nelerdir?

cansuu.06
Aday Memur
13 Eylül 2014 09:33

Bu uzun soluklu maratonda başarılı olabilmek için çalışacağımız kaynaklar büyük önem taşımakta. Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir?

Herkese başarılar dilerim..

İKTİSAT

* Zeynel Dinler, Yüksel Bilgili, Erdal Ünsal, Nurdan Aslan bu alanda en iyi isimler. hangileri alınmalı?

* Soru Bankası Ceteris Paribus ve *İktisat Çıkmış Sorular Kitabı (Yüksel Bilgili ve Zeynel Dinler)

HUKUK

* Ahmet Nohutçu (savaş yayınları), Mehmet Remzi (ikinci sayfa yayınları)..

* Soru Bankası: Sui Generis, Themis KPSS, Külliyat Hukuk Soru Bankası..

* Çıkmış Sorular: Ahmet Nohutçu

MALİYE

* Konu Anlatımı: İhtiyaç ve Murat yayınları..

* Soru Bankası: İkinci Sayfa Maliye Soru Bankası, 4T Soru Bankası, Savaş Yayınları..

MUHASEBE

* Orhan Sevilengül, Ercan Beyazıtlı, Ferhat Yıldız Hoca (ikinci sayfa yayınları) hangi kaynaktan çalışılmalı?

* Soru Bankası: Numerus Muhasebe

* Çıkmış Sorular: Ferhat Yıldız Hoca (ikinci sayfa y.)

sizlerin önerisi hangileridir?

KAMU YÖNETİMİ

* Ahmet Nohutçu Hoca (savaş yayınları)..

* Maximus Soru Bankası..

Sizlerin Önerisi Nelerdir?

S.Jobs
Şef
13 Eylül 2014 21:07

İktisat icin ; Zeynel Dinler veya Yuksel Bilgili. Muhasebe ; Ferhat Yildiz konu anlatimli. Maliye icin ; Cengizhan Dogruyol konu anlatimli.

S.Jobs
Şef
13 Eylül 2014 21:09

Soru bankalari da ; Zeynel dinler cikmis sorular. Ceteris Paribus Hukuk icin ; THEMİS, Sui Generis, Donusum falan Maliye ; 4T Muhasebe ; Numerus Ferhat yildiz cikmis sorular

kilici
Şube Müdürü
13 Eylül 2014 21:36

İktisadı gerçekten anlamak, mantığını oturtmak istiyorsan ve sabırlı isen bence Erdal Ünsal'dan çalışmalısın.

13 Eylül 2014 23:38

Size kitap değil, kitap almamayı tavsiye ediyorum. Birkaç da tecrübe bilgisi..

Öncelikle çevrenizdeki kimseyi dinlemeyin. KPSS süreci zor bir süreç değil. Sınav da abartıldığı kadar zor değil. Ümitsiz çevrenizin kurbanı olmayın. Aşağıdaki yazdıklarımı okuyun.

Bu sınavı çok çalışan değil sınava kadar bırakmayan kazanıyor. Çoğu kez çevresindekilerin etkisiyle of pof olmuyor çok konu var vb. nedenlerle basit bir süreci kafanızda dağ gibi büyütüyorsunuz yapmayın bunu.

Yılmayın ve kesinlikle ders seçmeyin. Hele ki ben bunu çok iyi biliyorum. Bundan fule yakın yapsam diğerinden az birşey yapsamda olur kafasına girmeyin.

Kendinizi kaynağa boğmayın.

Dershanenin verdiği setler hayliyle yeterli olur. Farklı farklı kaynaklara bakmanın kafanızı çorba yapmaktan başka bir getirisi yok. Dershane kaynağını iyice çalış. Bi kaynağı adam gibi özümsemeden ordan oraya olmaz o iş.

Değişik değişik yayınların zorlama sorularıyla da kafanızı yormayın. Çıkmış soruları çözün gerisini boşverin.

Mühim olan sabır, azim, disiplin... Ve Konu + Tekrar

(emin olun kafanız rahatsa bu iş olur kafanızı rahatlatın)

comolokko69
Aday Memur
15 Eylül 2014 00:53

Maliye - 4T

İktisat - Zeynel Dinler Soru Bankası

Hukuk- Themis Kpss Hukuk

Muhasebe- Ercan Beyazıtlı

Bu dört kitabı alarak kpss ye ilk defa hazırlanacağım. Hepsinden az buçuk bir şeyler bildiğimi düşünüyorum, bilmiyorsam bile öğreneceğim mecburen. Dershaneye gitmiyorum kendim çalışacağım. İktisat dersini Erdal Ünsal'dan aldım , temelim var. Muhasebe temelim de var. Hukuk ve maliyede büyük sıkıntılarım var.Hukuk ve maliye için bu kaynakla yeterli olur mu?

ErcKaYZeR
Aday Memur
15 Eylül 2014 01:18

Kaynak önerileri çok güzel. Benim sorum tvs için hangi kitabı almalıyım kurum sınavlarına hazırlanıyorum.
Comolokko hukuk kısmına dönüşüm , maliye kısmına cengizhan doğruyolu eklemeni tavsiye ederim. Ayrıca maliye çabuk unutulduğu için sınava doğru farklı bi kaynakdanda soru çözmeni öneririm benim tavsiyem optimus soru bankası.

işletmeciyiz biz
Aday Memur
16 Eylül 2014 09:32

ferhat yıldızı abaküsle birleştirip çalışıyorum birinde olmayan detay diğerinde olabiliyor.ferhat yıldız konu anlatım anlaşılır ve açık.fakat 2012 yılının konu anlatımlısında çıkmış soruların cevap anahtarı yok o yüzden yeni basım alınırsa cevap anahtarına bak derim....

selviayseneda
Aday Memur
16 Eylül 2014 11:51

www.kurskitap.com

16 Eylül 2014 13:21

4T, Numerus, Çıkmış sorular dışında maliye-muhasebe çalışmayın.

Zeynel Dinler'in kitabını bitirip bir üst seviye olarak Yüksel Bilgili'ye geçmek gerek.

Hukukta da Konsensus, Dönüşüm, İdeal Kamu hukuku ve primus inter pares yeterlidir. Sui generis çok aşırı detaylı, gerek yok.
Doğru kaynaklardan düzenli ve devamlı çalışmayla KPSS de kurum sınavları da banka müfettişlikleri de hallolur gider. Bütün mesele bırakmamak ve çalışmak ama insan suçu kendinde değil de başka yerlerde arayınca kaynaklara hocalara falan çatıyor işte

derdesthalil
Aday Memur
16 Eylül 2014 13:24

yörüngenin alan kitapları iyidir.

StrangerDummy
Kapalı
16 Eylül 2014 13:34

Özet gibi küçük kitaplar kesinlikle olmalı veya dersanede tutulan özetler..Çünkü soruların %75'i oradan gelir.O kısa kaynakları halletmen taş çatlasa iki ay alır.İki aydan sonra başarıyı artırmak icin daha detay kaynaklara bakılabilir.O kücük özet ve/veya kitapları bitirmeden aldığın büyük kitapların hayrını görmen çok kolay olmaz.Şahsen ; Mart'ta Kpss ye çalışmaya başladım Temmuz'da yeterli puanları aldım , kurum sınavları için Temmuz 15 ten itibaren aldığım kitap sayısı 15 , ve hepsini rahat rahat çalışabiliyorum.Sıfırdan başlarken büyük kaynaklar boğar..Mesela medeni hukuk kitabım 800 sayfa , ama çalışmak icin can atıyorum onu , çünkü temeli aldım ve konuları biriyorum , gözümde büyümüyor.Bu psikolojik bariyeri yıkman için önce özet kaynaklardan çalışıp halletmen şart , detay kaynaklarla da eski bilgilerinin üzerine yenilerini koyarsın

cadolozzz
Aday Memur
16 Eylül 2014 16:04

o ozetlerı nerden bulabılırız

StrangerDummy, 10 yıl önce

Özet gibi küçük kitaplar kesinlikle olmalı veya dersanede tutulan özetler..Çünkü soruların %75'i oradan gelir.O kısa kaynakları halletmen taş çatlasa iki ay alır.İki aydan sonra başarıyı artırmak icin daha detay kaynaklara bakılabilir.O kücük özet ve/veya kitapları bitirmeden aldığın büyük kitapların hayrını görmen çok kolay olmaz.Şahsen ; Mart'ta Kpss ye çalışmaya başladım Temmuz'da yeterli puanları aldım , kurum sınavları için Temmuz 15 ten itibaren aldığım kitap sayısı 15 , ve hepsini rahat rahat çalışabiliyorum.Sıfırdan başlarken büyük kaynaklar boğar..Mesela medeni hukuk kitabım 800 sayfa , ama çalışmak icin can atıyorum onu , çünkü temeli aldım ve konuları biriyorum , gözümde büyümüyor.Bu psikolojik bariyeri yıkman için önce özet kaynaklardan çalışıp halletmen şart , detay kaynaklarla da eski bilgilerinin üzerine yenilerini koyarsın

V o y n u k
Genel Müdür
16 Eylül 2014 16:11

Söylediklerinize katılıyorum ama bazı dersanelerin verdiği kaynaklar beş para etmiyor. mesela ben ihtiyaca gitmiştim. sorular kpss ayarında değildi. bir de soruların cevapları hep yanlıştı.. o nedenle çok sıkıntı yaşadım.. bence yukardaki kaynakların hepsi çok iyi. sadece biraz azaltılabilir o kaynaklar... kaynak konusunda sadeliği ben de savunuyorum...

mecburiyetten, 10 yıl önce

Öncelikle çevrenizdeki kimseyi dinlemeyin. KPSS süreci zor bir süreç değil. Sınav da abartıldığı kadar zor değil. Ümitsiz çevrenizin kurbanı olmayın. Aşağıdaki yazdıklarımı okuyun.

Bu sınavı çok çalışan değil sınava kadar bırakmayan kazanıyor. Çoğu kez çevresindekilerin etkisiyle of pof olmuyor çok konu var vb. nedenlerle basit bir süreci kafanızda dağ gibi büyütüyorsunuz yapmayın bunu.

Yılmayın ve kesinlikle ders seçmeyin. Hele ki ben bunu çok iyi biliyorum. Bundan fule yakın yapsam diğerinden az birşey yapsamda olur kafasına girmeyin.

Dershanenin verdiği setler hayliyle yeterli olur. Farklı farklı kaynaklara bakmanın kafanızı çorba yapmaktan başka bir getirisi yok. Dershane kaynağını iyice çalış. Bi kaynağı adam gibi özümsemeden ordan oraya olmaz o iş.

Değişik değişik yayınların zorlama sorularıyla da kafanızı yormayın. Çıkmış soruları çözün gerisini boşverin.

StrangerDummy
Kapalı
16 Eylül 2014 17:04

Cadolozzz vardır illa ki çevrende dersaneye gitmiş düzenli not tutmuş arkadaşların.Ben öyle yaptım ancak yaşadığın şehire göre değişir kırtasiyelerde olur mesela Ankara'da Kızılay'da birçok fotokopicide var,burada bir başlık vardı Ankara'da kpss a notu bulunabilecek dersaneler diye,oraya bakabilirsin.Sadece o notlar bile senim 85 üzeri almanı sağlayacaktır.Ankaradaysan Kızılay'da Ezgi kırtasiye var mesela.

cadolozzz
Aday Memur
16 Eylül 2014 18:02

StrangerDummy cok tesekkur ederım yukselıs notları varmıs cok ısıme yaradı

cansuu.06
Aday Memur
17 Eylül 2014 08:41

Tavsiyesi bol arkadaş sağolasın. Fakat dershaneye gitmiyorum.

mecburiyetten, 10 yıl önce

cansuu.06
Aday Memur
17 Eylül 2014 08:53

Sadece YDS'ye çalışıyorum. Alan derslerinede başlamak istiyorum fakat kitapların 2015 basımı henüz çıkmamış. İnternetten de sürekli kontrol ediyorum..

Kırtasiyeden aldığım bilgiye göre yeni basımların ekim gibi geleceği.. Bu konuda bilgisi olan varmı

cansuu.06
Aday Memur
17 Eylül 2014 09:00

Özet kitaplar olarak hangi yayınevini tavsiye edersiniz?

Şuan için benim bildiğim x yayıncılığın var. Fakat nasıldır bilemiyorum..

StrangerDummy, 10 yıl önce

17 Eylül 2014 09:06

X yayınları özetin özeti sayılacak türden. Ben bir kısmını temin etmiştim,ancak begenmedim.

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi