Editörler : crops35
13 Eylül 2014 11:08

atanamayacağını bildiği halde tercihte bulunan memurlar hakkında suç duyurusu

atanamayacağını bildiği halde tercihte bulunan memurlar hakkında suç duyurusu yapılmalı
kamu hizmetine engel olma suçundan bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmalıdır !
ewet teknik olarak bu tarz davranışlarda bulunan olabilir !
bunlara ne şekilde ceza uygulanmalıdır konusunda gelince !
kamu hizmetine engel olma suçundan bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmalıdır !
mahkeme daha önce bu konu ile ilgili bir yasak madde ve hüküm bulunmedığu gerekçesi ile
mevzuat geliştirme komisyonuna görüş uygulama yazısı yazar
ve dahası bu tarz davranışlarda bulunan memurlar hakkında maaş kesintisi ve memuriyet siciline işlenmesi gibi ciddi cezalar uygulanması şart !
bu konuda şahit olduğunu birileri var ise lütfen bu konuda

13 Eylül 2014 11:09

şu an tahminen 500-600 kadro atanamayacağını bilen memurun atama tercihi ile bloke edilmiş olabilir

turhantt
Şef
13 Eylül 2014 12:39

sistemde bu kadar boşluk varken başımıza daha neler gelecek tercih aşamasında engel olunmadı daha öncede belirtmiştim şimdi o elemanlar dava falan bi dolu şey zırvalıyacaklar yüzlerce kişinin ekmeğiyle oynuyorlar

SGK Emeklilik Uzman1, 10 yıl önce

şu an tahminen 500-600 kadro atanamayacağını bilen memurun atama tercihi ile bloke edilmiş olabilir

ysfozcn
Aday Memur
13 Eylül 2014 12:53

Uzman senin engel grubun ne çok merak ediyorum. :)

stepbystep
Şube Müdürü
13 Eylül 2014 12:56

sen zaten atanamayacaktın buda bahanesi oldu dimi :) değil 500-600 kişi 3000-4000 kişi dahi olsa sıralama sana gelmez boşuna zırvalama burada

ferhat072
Memur
13 Eylül 2014 13:08

Benim anlamadığım memur olan bir insan neden tekrar sınava girip tekrar tercihte bulunur lise mezunuyken önlisans veya lisans mezunu olupta sınava giripte tercih verenleri anlarım ama lise lisans önlisans mezunuyken ikinci defa sırf yer ve kurum degiştirmek için tercih verenleri anlamam ve bunu yapanlara söylüyorum lütfen bunu yapmaktan ve diger arkadasların hakkını yemekten vaz geçin

13 Eylül 2014 13:21

adam mal gibi seçmiş bir yeri iyi kötü memur olmuş sonra yerini beyen miyor ! dahası başkasının ekmeğinede mani ! yaw bu şerafettinler ahirette başkasının ekmeğine engel olduğu için çok büyük bedel ödeyecekler ayrıca ! birde seçenek varsa seçerim diyor yüzsüzce ! seçiyonda atanıyon mu !? 1 aile senin yüzünden sürünüyor ! engelli bir çok arkadaşımız durumuna uygun iş bulamıyor ken ! Allah sizin belanızı versin ! amin

ferhat072, 10 yıl önce

Benim anlamadığım memur olan bir insan neden tekrar sınava girip tekrar tercihte bulunur lise mezunuyken önlisans veya lisans mezunu olupta sınava giripte tercih verenleri anlarım ama lise lisans önlisans mezunuyken ikinci defa sırf yer ve kurum degiştirmek için tercih verenleri anlamam ve bunu yapanlara söylüyorum lütfen bunu yapmaktan ve diger arkadasların hakkını yemekten vaz geçin

13 Eylül 2014 13:22

sizin yorumunuza ekleme yaparken kendimi kaptırmışım

bu sözler size değil bu şeraffetinliği yapanlara :D

adam mal gibi seçmiş bir yeri iyi kötü memur olmuş sonra yerini beyen miyor ! dahası başkasının ekmeğinede mani ! yaw bu şerafettinler ahirette başkasının ekmeğine engel olduğu için çok büyük bedel ödeyecekler ayrıca ! birde seçenek varsa seçerim diyor yüzsüzce ! seçiyonda atanıyon mu !? 1 aile senin yüzünden sürünüyor ! engelli bir çok arkadaşımız durumuna uygun iş bulamıyor ken ! Allah sizin belanızı versin ! amin

prof.34
Şube Müdürü
13 Eylül 2014 15:55

Kardeşim boş boş zırvalama adam haklı, atanamayacağı halde tercih verenler var. Zaten 2012 ortalamalarına bi bak puanlar kaça kadar düşmüş, şimdiki atamalarda memurlar tercih yapamayacağı için puanlar daha da düşecekti ama düşmek yerine yükseldi. Bunun tek mantıklı açıklaması memur olanlar da atanamama pahasına tercih yaptılar... Önce araştırın bi yazarken adam haklı ya...

stepbystep, 10 yıl önce

sen zaten atanamayacaktın buda bahanesi oldu dimi :) değil 500-600 kişi 3000-4000 kişi dahi olsa sıralama sana gelmez boşuna zırvalama burada

prof.34
Şube Müdürü
13 Eylül 2014 15:56

Haklısın aynen bu konuda elimde ciddi istatistiki veriler var ama ne yazık ki ösym engellemeyince tercihini böyle oluyor. 2.tercihlerde bol bol kadro açıp bakın 2.tercihlerde 2 katı kadro açtık diyip bize yuttururlar bu gidişle...

ferhat072
Memur
13 Eylül 2014 16:25

Önemli degil baksana herkes hep bana rabbena diyor başka birşey demiyor engelliler bile birbirinin ekmegiyle oynarken bizim devlete karşı hayıflanmamız ayıp burda hepimiz bir iş sahibi olmak coluk cocugumuza iki lokma ekmek götürme cabasindayiz benim kimsenin işinde ekmeginde gözüm yok allah hepinize kazandiginizin on mislini nasib eder insallah şunu diyeninizde olabilir calişsaydin sende yüksek puan alip yerleşseydin diye ben görme engelliyim calisa bildigim kadar calistim xerslerimi baskalarindan dinlemeye calistim ama bir insanin kendi okumasi farkli basķasindan dinlemesi farkli birsey bence heleki sınavda matematigi bos geciyorum kalem oynatmadan cok zor matematik buna ragmen 73 puan aldım cok şükür bunada ataman arkadaşlardan ricam birdahaki tercihlerde kendileri gibi engelli arkadaslarimizı düşünüp tercih yapıp yapmamaya öyle karar verelim....

sizin yorumunuza ekleme yaparken kendimi kaptırmışım

bu sözler size değil bu şeraffetinliği yapanlara :D

13 Eylül 2014 16:42

bu konuda

T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu

http://www.ombudsman.gov.tr/

adresine şikayet etmek lazım

bu arada bu kurumda AB yasaları gereği kuruldu ama statü açısından kurumların gözünün yaşına bakmıyor ! özellikle aöf ders muafiyeti konusunda ilk resmi kararı burası verdi sonra aöf bu karara uymak zorunda kalmıştı !

şikayet için en resmi adres burası tabi bu kurum durumları inceliyor mahkeme gibi değil ama kararları mahkeme gibi geçerli ! yani dava açılmadan karar alıyor :D

stepbystep
Şube Müdürü
13 Eylül 2014 18:12

şu ciddi istastistiki verileri versene

prof.34, 10 yıl önce

Haklısın aynen bu konuda elimde ciddi istatistiki veriler var ama ne yazık ki ösym engellemeyince tercihini böyle oluyor. 2.tercihlerde bol bol kadro açıp bakın 2.tercihlerde 2 katı kadro açtık diyip bize yuttururlar bu gidişle...

13 Eylül 2014 18:35

görme engelli misin brader ?

stepbystep, 10 yıl önce

şu ciddi istastistiki verileri versene

stepbystep
Şube Müdürü
14 Eylül 2014 00:41

evet raporumda ondan zaten.

şu elde ettiğin istatistiki bilgileri görme engellilerinde okuyacağı şekilde versene bi..

görme engelli misin brader ?

prof.34
Şube Müdürü
14 Eylül 2014 00:58

İspat derdim yok o yüzden umuma açık veremem, uzaktan sunum uygulamaları var çok merak ediyorsan ordan ispat edebilirim.

stepbystep, 10 yıl önce

evet raporumda ondan zaten.

şu elde ettiğin istatistiki bilgileri görme engellilerinde okuyacağı şekilde versene bi..

shgy1
Aday Memur
14 Eylül 2014 12:25

emeklilik uzmanı ile prof.34 ne komiksiniz la siz öyle

prof.34, 10 yıl önce

İspat derdim yok o yüzden umuma açık veremem, uzaktan sunum uygulamaları var çok merak ediyorsan ordan ispat edebilirim.

prof.34
Şube Müdürü
14 Eylül 2014 17:18

Haklısın tabiki cahil olana anlamadığı komik geliyor belli ki :)

shgy1, 10 yıl önce

emeklilik uzmanı ile prof.34 ne komiksiniz la siz öyle

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi