Editörler : E.Kayı Han
15 Eylül 2014 10:39

evde çoooook karınca var elektirik süpürgesiyle süpürsem mi...

tahtanın altından çıkıyor mutfakta salonda içeride koridorda her tarafta elektirik süpürgesiyle süpürerek temizlemek istiyorum

günaha girermi yim

tabak ta sofrada ya her tarafta üç aydır böyle.....

İMAM AHMET
Aday Memur
15 Eylül 2014 11:54

Yarın Hakk'ın divanına varınca Hakkın alır karınca.

sakrax
Şube Müdürü
15 Eylül 2014 11:57

karınca duasını bir suya okuyup üfleyin ve o suyu karıncaların üzerine serpiştirin inşaALLAH evinizden gideceklerdir

15 Eylül 2014 12:00

kanuni sultan süleymanin cadirinı karıncalar sarınca ebussuud efendiye sordu dirahtı sarmis olsa karınca gunah var mi karıncami kırınca. . . .ebussuud efendi cevap yazdı yarın hakkın huzuruna varınca süleymandan hakkin alir karınca

muammerx06
Şef
15 Eylül 2014 12:04

bim de satılan karınca tebeşirini çıkış yerine sür, tamamdır.

muharras
Yasaklı
15 Eylül 2014 12:44

adamın bir tanesi evindeki sivrisineklerden büyük sıkıntı çekiyormuş ne pahasına olursa olsun onlardan kurtulması lazım sivrisinek ilacı aramaya gidiyor arıyor tarıyor en sonunda sağlam bir sinek ilacı buluyor ama baya pahalı başlıyo ilacın pazarlığını yapmaya az bir miktar indirim yapıyor alıyor ilacı ama adama diyor ki eğer ilaçtan fayda göremezsem paramı geri alırım adam tamam diyip garantiyi veriyor..
ilacı alıp eve geliyor bir güzel evin her tarafına sıkıyor gecce uyuyor sabah bi kalkıyor her tarafı şiş sinekler yemiş..hemen adamın yanına gidiyor sinirli bir şekilde..hani garanti vermiştin hiç bir sinek ölmedi diyince..ilacı satan adam diyor ki ilacı havaya odaya sıkmıycan sineğin gözüne sıkman lazım ancak o zaman fayda verir
tebeşiri karıncanın çıkış yerine sür diyince aklıma geldi..karınca heryerden çıkıyormuş nerden bulacak çıkış yerini

muammerx06, 10 yıl önce

bim de satılan karınca tebeşirini çıkış yerine sür, tamamdır.

ANTİŞEYTAN
Memur
15 Eylül 2014 14:26

tamam da islamda ruhsat denen bir kolaylık yokmu

yani karınca hakkın alır da dolapta çekmecede orda burda

ben dışardaki karıncayı incitmekten bahsetmiyorum

sultan süleyman çadırını alır başka yere kurar ama ben evimi başka yere kuramam ki

eeee ne olacak şimdi

samsunluhafız, 10 yıl önce

kanuni sultan süleymanin cadirinı karıncalar sarınca ebussuud efendiye sordu dirahtı sarmis olsa karınca gunah var mi karıncami kırınca. . . .ebussuud efendi cevap yazdı yarın hakkın huzuruna varınca süleymandan hakkin alir karınca

ANTİŞEYTAN
Memur
15 Eylül 2014 16:06

HMMMMMM

ANTİŞEYTAN
Memur
15 Eylül 2014 16:47

GOOGLEYE

EVDEKİ KARINCAYI ÖLDÜRME ADINA NİHAT HATİP OĞLU NUN CEVABI YAZIN

orda diyorki mecbur kalırsan ilaçlarsın diyor

ahirette hakkını alır filan

bu keyfi olursa başka çare3si varsa o şekilde karınca hakkını alır ama

son çare ilaçlamak ise ilaçlarsın

araştıralım biraz

iki kelamla işi geçiştirmeyelim

hangi konu olursa olsun....

İMAM AHMET, 10 yıl önce

Yarın Hakk'ın divanına varınca Hakkın alır karınca.

78yasin37
Kapalı
15 Eylül 2014 23:24

kolinin kökünü kurutmazsan çeksen ne olacak ki sen çektikçe onlar çoğalacaktır bataklığı kurutmadan evi ilaçlasan neye yarar çamı açınca gene gelecekler karıncalarda aynı şekilde onlardan belki on milyon vardır baş edemezsin

yuvalarını bul ona göre çaresine bak yoksa süpürge çare olmaz

ben yaşadım öldür öldür nereye kadar yuvalarını buldum alçıyla ağzını kapattım güzelce onlar illa ki başka çıkacak yer bulmuşlardır duvarı delerler dahada görmedim evde karınca

78yasin37
Kapalı
15 Eylül 2014 23:27

ben ki bir karınca için yolumu değiştiririm ama o durum farklı eziliyorlar gözümün önünde ister istemez ölüyorlar mecbur kaldım senin durumda aynı yürüdükçe üzerinden geçiyorsun hayvancıkların kökten çözüm şart yollarını değiştir deliklerini kapa

Cano Cano
Şef
15 Eylül 2014 23:56

Iyi ki ebussuudun kıssası varmış. ..o ağaçtan bahsediyor , bu ev...Bu mantıkla bakarsak evlerdeki sivri sinekleri ve fareleri de yok etmeyelim. ..sana zarar veriyorsa elbette ortadan kaldıracaksin. ..Bu varliklar yemeğe suya , gece ağzına giriyor...siz devam edin böyle. ..dinimiz akıl ve mantık dini...keyfi yapmıyor. ..ortada zaruret var. ..

nuruala
Kapalı
19 Eylül 2014 11:33

Süpürgeye çekersen yine çıkarlar, bulaşık deterjanı sür hemen gidiyor.

bilgecan2
Aday Memur
19 Eylül 2014 19:22

limon uzaklaştırıyor hocam

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi