Editörler : F16 Gökçen
15 Eylül 2014 11:28

Muafiyeti Kaçıranlar Ne Yapmalı

Muafiyet tarihlerini kaçıranlar ne yapabilir bu saatten sonra. ilgili dersleri seçmeyip bir sonraki dönem dilekçe verse herhangi bir sorun olur mu?

Aylinogretmen
Kapalı
15 Eylül 2014 12:13

İlgili derslerden sınava girme ve kal.önümüzdeki sene muafiyete başvurursun

kamudemisyen
Memur
15 Eylül 2014 12:19

Ders kayıt aşamasında ders kaydı yapmalıyım yani, ben ders kaydı da yapmamayı düşünmüştüm ama..

Aylinogretmen
Kapalı
15 Eylül 2014 12:22

Onu da yapma istersen.ben olsam kayıt yapar sınava girerim.belki geçersin.ortalamana etki eder.muafiyette etki etmiyor

kamudemisyen
Memur
15 Eylül 2014 13:08

Kayıt yenileme aşamasında da muafiyet başvurusu alsalar ne güzel olurdu.

Aylinogretmen
Kapalı
15 Eylül 2014 14:01

Cep telefonuna bile mesaj gönderdiler daha ne yapsınlar.duyar duymaz koştum muafiyete.sırf ingilizce yüzünden bırakacaktımojulu.büyük fırsat bu

Ha s r e t
Kapalı
15 Eylül 2014 15:41

Ben de konuyu geç duyanlardanım mesaj falan da gelmedi. demin alacağım derslere baktım ingilizce yok onun yerine girişimcilik ve iş kurma eklemişler sanırım :-)

tarihçi22
Şef
15 Eylül 2014 20:44

Ben de kaçıranlardanım. Mesaj geldiyse de yoğun bir zamandı hatırlamıyorum. Canım epey sıkıldı. Tek inkılap tarihi görünüyor bu sene için. Hayırlısı bakalım :(

A Belles images
Genel Müdür
16 Eylül 2014 09:12

Sosyoloji 3.sınıfım 4.sınıfın derlerinide alıyorum..Muafiyete falan başvurmadım.. İngilizce ve edebiyat gözükmüyor.Nedenini birisi açıklayabilirmi?

Ha s r e t, 10 yıl önce

Ben de konuyu geç duyanlardanım mesaj falan da gelmedi. demin alacağım derslere baktım ingilizce yok onun yerine girişimcilik ve iş kurma eklemişler sanırım :-)

A Belles images
Genel Müdür
16 Eylül 2014 09:25

ingizlizce 3-4 kaldırılmış yerine başka derler getirilmiş,yeni öğreniyorum,günaydın bana:)

balikee
Kapalı
16 Eylül 2014 21:45

bu muafiyetnn bizm niye haberimiz yok ya o kadar ders var ben ne yapacm ya afff

yeniosmanlı46
Aday Memur
17 Eylül 2014 23:41

merhaba ben adalet okuyorum 2. sınıfa geçtim, 29 ağustosa kadar muafiyet işlemi yaptırmayı unuttum ve şuan almam gereken derslerde tarih ve türk dili de var.

Ben şimdi bu dersleri ders kaydında seçmesemde sil diyerek çıkarsam ve önmüzdeki dönemden geçerli olmak üzere muafiyet işlemi yaptırsam bir kaybım olurmu ?

Yani 1. sınıf olsam hiç problem yok ama 2. sınıfa geçtim dolayısıyla mezuniyetim uzayabilirmi ?

yeniosmanlı46
Aday Memur
17 Eylül 2014 23:48

Sistemde az önce bu dersleri sildim ve 2015-2016 güz dönemine bıraktığınız dersler diye altta ayrı bir tabloda yazıyor;

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I

TÜRK DİLİ I

yani bunları seneye alacaksın anlamında fakat ben muafiyet işlemi yaptırınca bunları almaktan kurtulabilirmiyim ve almadan direk mezun olabilirmiyim.

Çünkü aof un duyurusunda 29 ağustos tan sonra yapılacak muafiyet başvuruları sonraki dönemden itibaren geçerli olur diyor tamam ben donemi kaçırdım ama muafiyet işlemi yaptığımda sonraki dönemden itibaren geçerli olacak sonuçta dolayısıyla seneye aynı döneme bıraktığım bu iki dersten de muaf olacağım için - eğer başka dersim yoksa- mezun olmam için herhangi bir engel kalmaması lazım diye düşünüyorum yani böylece bu iki dersi almaktan yırtmış olurum. Ücrette 192 tl ye düşüyor bunları silince.. Ne diyorsunuz mantıklı mı ?

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi