Editörler : crops35
15 Eylül 2014 12:00

Taseronlara kadroya hayir

herkes girsin kpps atansin yok oyle bedava

15 Eylül 2014 12:05

korkma korkma kadro yok...

volkinski
Aday Memur
15 Eylül 2014 14:52

Agul emrin olur gozum... Millet bu isi bu paraya yapmazken, taseronlar sabretti, fazla calisdi mesai almadi, yeri geldi aylarca maas alamadi, kadro encok taseronun hakkı....

yilmazgokce
Aday Memur
15 Eylül 2014 17:08

agul43 taşeron kadro alsa veya almasa sana zararı ne?

Eğer gerçekten hak hukuk peşindeysen aynı iş yerinde daha fazla çalışıp daha az maaş alan arkadaşların hakkını da savun ki samimiyetine inanalım.

Eğer gerçekten birilerinin hakkını korumak istiyorsan fazla mesai yapıp karşılığını alamayanları savun ki dürüstmüsün görelim.

asim75
Şef
15 Eylül 2014 21:11

Bu arkadaş büyük ihtimalle yardımcı iş olarak belirlenecek bir işte çalışan(güvenlik, temizlik vs.) ya da zamanında taşeronda olan ama şu an işi bırakmış birisidir diye tahmin ediyorum. Tahmin sadece, hiç alakası da olmayabilir tabi.

hakan060606
Memur
16 Eylül 2014 13:13

yada kpss ye giren 3,5 milyon kişiden biri olabilir eleştirmeye hakkınız yok kul hakkı denen birşey var benim kardeşim de taşeron çalışanı bence en mantılkısı memur eliyle yürütülmesi gereken görevlerden tamamiyle taseron ların elçektirilmesi olcaktır ancak örnegin veri hazırlama bilgi işlem tarzı görevde olanlarda kurumlardan ilgili görevde olanların sayıları istenerek bir kontenjan oluşturulur kpss tarzı bir sınav yapıp kpss taban puanlarını baz alarak örneğin lise düzeyi 90 ön lisans düzeyi 84 4 yıllık fakülte düzeyi 80 olacak şekilde ki bu sıvavıda yanlış anlamalara mahal vermemek için ösym nin yapması koşuluyla bir kanun hazırlanabilir bu şekilde hem kimsenin hakkına girimemiş olur hemde çalışanlar alıştıkları ortamda calışma fırsatı bulabilirler hemde iş değiştirmek zorunda kalmazlar ve bunada taşeron yada kpss ye girenler dahil kimsenin itirazı olmayacağı görüşündeyim bu tarz bir uygulamada ben memur işi yapıyorum kadro istiyorum tarzı söylemlerin önüne geçecektir

adalet_portal
Şube Müdürü
16 Eylül 2014 13:36

Adam gelmiş 40 45 yaşına yıllardır taşeronda asıl işi yapıyor, o adamı alıp bu yaşta sınava sokacaksın bir de 80 90 puan bekleyeceksin öyle mi? Olur mu kardeşim böyle saçma şey, devlet güvenlik ya da temizlikçi adı altında alıpta asıl işte her işi yaptırdıysa o adamın suçu ne, taşeron o görevde zaten yıllardır çalışıyor, kimsenin yerini işgal etmiyor, kadroya alınsa ya da alınmasa dışarda bekleyen adama zararı ne? Bekleyip görelim bakalım ne yapacaklar...

badyloves008
Kapalı
16 Eylül 2014 14:25

kul hakkından bahseden hakan060606 adını bile yazmak hoşuma gitmedi, şimdi beni iyi dinle

badyloves008
Kapalı
16 Eylül 2014 14:26

kul hakkını çok iyi biliyorsan asgari ücrete tabi olan işçiyle memurun doktorun vs aldığı maaşa göre

badyloves008
Kapalı
16 Eylül 2014 14:29

bi terziyle tart bakalım. kul hakkı nerde bu çok savunduğun. alın terininin hakkını veriyormuyuz

badyloves008
Kapalı
16 Eylül 2014 14:30

kpss yle işe yarleştirilen taşerondan daha iyimi çalışacak yada emeğinin hakkını verecek.

badyloves008
Kapalı
16 Eylül 2014 14:31

kamuyu ayakta tutan bu güne kadar hep taşeron işçidir bunu sakın unutma ,iyice kafana yerleştir

badyloves008
Kapalı
16 Eylül 2014 14:32

adaletten hukuktan bahsedemezsin zaten alınan yargı kararları var. kul hakkından bahsediyorsun.onuda

badyloves008
Kapalı
16 Eylül 2014 14:33

senden iyi biliriz, nasıl aşağılandığımız horlanıp herşeyi yapmaya zorlandığımız,maaşa gelince 3/1 i

badyloves008
Kapalı
16 Eylül 2014 14:34

ini alırız. kul hakkı istiyorsan yıllarca bu şartlarda çalışan işçinin hakkını sen öde

bazuka
Genel Müdür
16 Eylül 2014 15:21

ya hangi kpss den bahsediyorsunuz soruların çalındığımı.başkalarına peşkeş çekilen kpssmi puanın önemli olmadığı yeri gelip 45 lerle atnıp yeri gelip 90 la atanamayan kpss gidin allah aşkına ne adalet ne kul hakkı çalışan kadroyu alsın rabbimden istediğim

ha_hi_ho
Daire Başkanı
16 Eylül 2014 15:39

bencede taşerona kadroya hayır

mirza4941
Aday Memur
17 Eylül 2014 08:31

657 ye tabi kpss ye girmiş devlet memuru olarak taşaronlar inşallah kadro alır diyorum ..

17 Eylül 2014 09:58

işe girerken taşeron ne iş yapar maaşı ne kadardı bilmiyormuydun şimdi ne oldu üstelik işe girmek için o kadarda araya torpil koyuyorsunuz sen torpille işe girip para kazanırken eleştirdiğin sınav ile memur olanlar gecesini gündüzüne katıp dershane köşelerinde bir ton para dökerek oralara geldi şimdi sana kadro verilmesi kul hakkımıdır değilmidir, aynı işi yapıyoruz az maaş alma davasına gelirsek KİT kurumlarına git biri 657 li memur mühendis diğeri devletin işçi mühendisi yanyana masada ikiside aynı işi yapar memur mühendis 3100 tl alırken işçi mühendis 6000 bin tl alıyo ikiside kadroludur tek sizde yok zaten yen torba yasaladan dolayı tüm taşeronlar sadece temizlik ve güvenliğe çekilecek bu şekilde sıkıntı kalmıyo zaten...

badyloves008
Kapalı
17 Eylül 2014 10:14

memur mühendis iş yapamıyor demekki işçi memur alıyo devlet. sanki bunu marifet gibi anlatıyorsun.

badyloves008
Kapalı
17 Eylül 2014 10:15

işçi mühendis almak zorunda kalıyor. bunu marifet gibi neden anlatıyorsun.

Toplam 201 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi