Editörler : supporters.
16 Eylül 2014 10:04

kariyer meslekmiş pehh

arkadaşlar bugün kursu yeni bitirip hava trafik kotrolorü olan bir kişi 6500 ortalama maaş almaktadır.Üniversite de ne öğrendiğinin bir önemi yok ister sınıf öğretmeni ister mühendis işletmeci bölüm fark etmiyor.

Oysa kariyer denilen mesleklerdeki maaşlar belli bugun bir kaymakam bir hakim bir uzman müfettiş olmak o kadar çaba sarf etmek gerekiyor ki alınan maaş yeni başlayan hava trafikçinin maaşına yetişmesinin imkanı yok

yani kafayı çalıştırın kariyer falan lafta uzman olsak ne olacak günde 1 tane uçak inen havalanındaki adam kat be kat fazla kazanacak

bugun bir profesor bu maaşı alamıyor düşünün artık

16 Eylül 2014 11:23

neden eksi yalan mı

ZIKKIM
Genel Müdür
16 Eylül 2014 11:38

bu mesleğin dünyanın sayılı zor mesleklerinden biri olmasına rağmen nasıl bukadar rahat atıp tutuyorsunuz enteresan cidden. o kapıdan girince anlıyorsun o verilen maaşın son kuruşuna kadar helal olduğunu!

yusifist
Kapalı
16 Eylül 2014 11:40

kontrolor yıllık kadro sayısı kaç 50-100?, a grubu 5.000-10.000 . 10.000 adama bırakın bu işleri havacı olun dersen eksiyi yersin. tespit doğru öneri yanlış

16 Eylül 2014 11:43

yok zor değilmiş zaten günde 1 2 uçak iniyormuş tek değilmişsin 4 5 tane kontrolör geri kalan zamandada free takılıyorlarmış zaten yoğun havaalanlarında bir sürü kontrolör oluyor ama öyle bir havaalanıda az genelde küçük havalanları o yüzden iş çok rahatmış

ZIKKIM, 10 yıl önce

bu mesleğin dünyanın sayılı zor mesleklerinden biri olmasına rağmen nasıl bukadar rahat atıp tutuyorsunuz enteresan cidden. o kapıdan girince anlıyorsun o verilen maaşın son kuruşuna kadar helal olduğunu!

16 Eylül 2014 11:56

bazı havalanlarına hergünde sefer bile yok acaba oradakiler uçak olmayan günlerde ne yapıyor kesin işe falan gidilmiyordur

okkesterbasan
Genel Müdür
16 Eylül 2014 12:28

Sor bakalım o kontrolörlerin emekli maaşı ne kadarmış.

kvnç
Kapalı
16 Eylül 2014 17:49

Bu mantıkla bakarsan bizim evin altındaki çerezci profesörden fazla maaş alıyor napak yani ölek mi :D Amaç çok paraysa zaten hayata dair çok yanlış bir yerdesin yasal yollardan dışarı çıkmadığın sürece hiçbir memuruna muazzam paralar vaadetmez hangi mesleğe tabi olursan olur ortalama bir hayat yaşarsın.Artı trafik kontrolörlüğü dünyanın en stresli meslekleri arasında masa başından kalkamadığı için kalp krizi geçirip ölen bile olmuş.Tuvaletlerini bile yapamıyorlar görev başındayken.Dışardan böyle atıp tutması kolay öyle devlet memurlugu gibi yok bugün anam geldi yok benim bankada bi işim var gidip gelcem yok çocugum hasta bugün işe gelmicem yok hayatın tamamen bir kalıba otururuyor zaten kökü pskolojik destek alıyor. :D

ejdo
Şef
16 Eylül 2014 17:55

git hava trafik kontrolörü ol o zaman.

16 Eylül 2014 19:01

Zaten gireceğim ama ben alanimla ilgili calismak isterdim bence kariyer meslekler daha hakediyor hava trafikten neyse duzen böyle hava trafik olmazsa a gruba tekrar baslarim

16 Eylül 2014 19:02

yok arkadaslariniz kontrolörse sorun cok rahatlar kucuk havaalanindakiler haftada 2 3 gun is var

16 Eylül 2014 19:38

Ben devletteki maaslari karsilastirdim elmayla armutu karsilastirma bugun bir genel müdür yardımcısı 5800 genel mudur 7000 maas aliyor herhangi bir bölüm mezunu girebildigi eskiden lise mezunlarinin yaptigi isin bu kadar almasi rahatsiz etmiyor mu ya sizi yoksa herkes fazla kazandin sorun degil ki

kvnç
Kapalı
17 Eylül 2014 09:51

Valla bende şuan bir kariyer meslekteyim kontrolör arkadaşım da var hani bu kadar maaş farkı olması biraz sıkıntı ama benden fazla almasını yadırgamam doğruya doğru benden çok daha fazla çalışıyor, strese giriyor.İşin ciddiyeti çok daha fazla benim yaptığım bir hata en fazla bürokratik işlemin uzamasına sebep olur onun yaptığı hata insanların ölmesine sebep olabilir.Kariyer mesleklerden daha keyif verici bir iş ayrıca sadece maaş değil sosyal anlamda da çok tatmin edici meslek.Çalışacağı meslekten sosyal anlamda da beklentisi olanlar için ideal bir yer bence.

keynesinamcaoglu, 10 yıl önce

Ben devletteki maaslari karsilastirdim elmayla armutu karsilastirma bugun bir genel müdür yardımcısı 5800 genel mudur 7000 maas aliyor herhangi bir bölüm mezunu girebildigi eskiden lise mezunlarinin yaptigi isin bu kadar almasi rahatsiz etmiyor mu ya sizi yoksa herkes fazla kazandin sorun degil ki

17 Eylül 2014 10:09

troll amaçlı mı açtın başlığı bilmiyorum da hava trafik kontrolörü olabilmek için kpss ve yds şartlarından çok daha fazlasını sağlamak gerektiğini biliyorsundur görevlerine başlamadan önce verilen eğitim psikolojik ve zihinsel olarak oldukça yıpratıcı ayrıca sürekli psikolojik testlere tabi tutuluyorsun en ufak bir heyecanlık belirtisi kariyerinin başlamadan bitmesi demek hava trafikte... daha işin sorumluluk kısmına girmiyorum havadaki yüzlerce insanın hayatı senin yönlendirmelerine bağlı Allah korusun en ufak hatada bunun vebalini taşımak çok zor

ZIKKIM
Genel Müdür
17 Eylül 2014 11:51

istanbul izmir ankara ve antalyaya bak ona göre tekrar düşün. ha dersin ki ben hakkari havaalanında çalışırım dediğin doğru

keynesinamcaoglu, 10 yıl önce

yok zor değilmiş zaten günde 1 2 uçak iniyormuş tek değilmişsin 4 5 tane kontrolör geri kalan zamandada free takılıyorlarmış zaten yoğun havaalanlarında bir sürü kontrolör oluyor ama öyle bir havaalanıda az genelde küçük havalanları o yüzden iş çok rahatmış

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi