Editörler : Pangaea
16 Eylül 2014 13:49

sorulari yayinlamayan ösym'ye tipçilardan güzel bir yazi.. (güncel olmali)

1a-KaKTüS
Kapalı
16 Eylül 2014 13:57

Sorular yayınlandıkça daha detay sormaya başlayacaklar bunu mu istiyorsunuz?

Sizin kazanamamanızın sebebi soruların yayınlanmaması değil, sizin yetersizliğinizdir..

Sorular bugune kadar yayınlanıyordu da ne oldu sanki??

silentboy
Genel Müdür
16 Eylül 2014 14:01

çok cahilce yazmışsın.

önce haberi oku neden sorular açıklansın istiyoruz anlarsın.

16 Eylül 2014 14:05

ne alakası var ya. ösym intikam mı alacak yani? ösym gibi kurumlar "kin" ile mi yönetiliyor. bu zihniyetini değiştirmeni tavsiye ederim. ne yapıyorlarsa doğrudur aman daha kötü duruma gelmesin diye sesimizi çıkarmayalım zihniyeti yalnış zihniyet. helal olsun tıpçılara kimsenin yapamadığını yapmışlar. adamlar haklı herşeyi oldu bittiye getiriyor ösym. ulan bide ösym nin açıklamasına bak "biz sınavdan sonra hatalı soruları iptal ediyoruz". arkadaş sen sınavdan önce o soruyu çıkarsana kitaptan. senin yalnış sorun insanlara kim bilir ne kadar süre kaybettiriyor sınav esnasında. ösym "benim dediğim olur" mantığında. bazı sivri akıllılarda adamlara hak veriyor. ya kaç gündür sıralamalar değişiyor hala açıklama yok. branş sıralamarı sınav sonucundan 20 gün sonra açıklanıyor ve tesadüfe bakın ki cumhurbaşkanlığı seçiminin ertesi günü açıklanıyor kimse itiraz etmiyor. biz uysal koyun oldukça daha çokkk sınavlarla uğraşırız. aslında biizmde gazetelere böyle bir mektup yazmamış gerekiyor ki açıklama yapsınlar.

1a-KaKTüS, 10 yıl önce

Sizin kazanamamanızın sebebi soruların yayınlanmaması değil, sizin yetersizliğinizdir..

sempatik155O
Yasaklı
16 Eylül 2014 14:18

1aKaktüs nickli şahıs,seni bu cahillikle üniversite mezunu yapan düzenin...

Soruların tümü yayınlanmadıkça Ösym her sene daha da güven kaybedecek,haklı olarak sürekli komplo teorileri türeyecek.Bu Ösym'nin umurunda olur mu bilmem ama ülkede neredeyse herkese ve her kuruma sirayet etmiş olan 'ben en iyisini bilirim'anlayışı yüzünden tepkileri ciddiye alacaklarını sanmıyorum.

Soruların tamamının yayınlanması için bence hukuk yoluna başvurmak ve ayrıca Başbakanı,Milli eğitim bakanını sosyal medyada bu yönde sıkıştırmak dışında bir çaremiz yok.

15 bininci adam
Kapalı
16 Eylül 2014 14:23

adamlar son kpss sınavında saçma sapan 10 larca soru sordu..sen daha ne detayı diyorsun. bu adamın hangi partiden oldugunu söylemeye gerek yok, çünkü zihniyet belli, herkes biliyordur zaten.

1a-KaKTüS, 10 yıl önce

1a-KaKTüS
Kapalı
16 Eylül 2014 14:40

Ya arkadaşlar, oturun ders çalışın biraz daha, burada bu işlerle zaman harcamayın..

Birbirinizden etkileniyorsunuz... Kazanamayan, başarısız insanlarla değil, kazanan başarılı insanlarla aynı kulvarda olmaya çalışın..

Kim gibi olmak istiyorsanız, o kişiler nerdeyse sizde oraya gidin..

Burada bu ve buna benzer tartışmalar, gruplar içinde olmak size bir şey katmayacağı gibi, sizi başarısızlığa hapsedecektir..

bora18
Kapalı
16 Eylül 2014 14:46

ösym'nin soruları yayınlamaması tamamen saçmalıktır, hiçbir mantıklı açıklaması yoktur.

Bugün basında çıkan şeyler yanıt verirken de kahvehane ağzı kullanmış resmen.

Öyp tercihleri başlamasına rağmen yds sonuçlarını hala açıklayamadılar.

Ösym dingonun ahırı mıdır yoksa bir devlet kurumu mudur?

Kim hesap soracak bu kuruma

bora18
Kapalı
16 Eylül 2014 15:02

tıpçılar kapağı takmış ösym'ye

16 Eylül 2014 15:28

ya sen şaka mısın? millet ben niye düşük aldım diye isyan etmiyor ki? ösym soruları neden yayınlamıyor diye itiraz ediyor. rahatsız mıdır nedir anlamadım tövbe tövbe. bu kadar şakşakçılık olmaz yav.

1a-KaKTüS, 10 yıl önce

Ya arkadaşlar, oturun ders çalışın biraz daha, burada bu işlerle zaman harcamayın..

Birbirinizden etkileniyorsunuz... Kazanamayan, başarısız insanlarla değil, kazanan başarılı insanlarla aynı kulvarda olmaya çalışın..

Kim gibi olmak istiyorsanız, o kişiler nerdeyse sizde oraya gidin..

Burada bu ve buna benzer tartışmalar, gruplar içinde olmak size bir şey katmayacağı gibi, sizi başarısızlığa hapsedecektir..

sosyaladalet00
Kapalı
16 Eylül 2014 15:36

Yetkililer göreve....

silentboy
Genel Müdür
16 Eylül 2014 17:02

ne varsa hekim arkadaşlarda var.

inşallah birşeyler değişir.

sosyaladalet00
Kapalı
16 Eylül 2014 21:55

haklısın. epeyce parada olacak ki gazeteye ilan verebiliyorlar...

silentboy, 10 yıl önce

ne varsa hekim arkadaşlarda var.

inşallah birşeyler değişir.

happy571
Kapalı
17 Eylül 2014 00:13

hocam okumadım yorumları fakat bence dikkatli yazmak lazım elbette daha manşet atılır atılmaz bende tariz ederek eleştirdim ,ama sadece soruların yayınlanmaması babında ,yoksa şimdi her türlü eleştiriyi de hakettiklerine inanmıyorum , gerçi kurum nasıl işliyor,kimler çalışıyor ne koşullarda çalışıyorlar kurallları falan bilmiyorum bu konuda bende herkes gibiyim ,ve başarısız oldum ne yazık ki son kpss de ama şimdi birde başka pencereden bakmak lazım ,sanırım bazı zamanlar artık gece saatlerinde , haftasonları ...zamanlarda sonuçlar açıklanıyor demekki onlar da çok yoğun ve stres altında ... bu durumu desteklemiyorum öyle olsa onlarda haklı demekki başka bir çözüm olmalı bence ösym gibi başka kurumlar kurulmalı ve beklentileri hayal kırıklığına uğratmayacak nitelikte bir çalışma hazırlanmalı ben böyle düşünüyorum saygılar.

hıghpeak
Aday Memur
17 Eylül 2014 01:22

Sınavın yapıldığı günden yaklaşık iki buçuk ay geçmesine rağmen halen bazı soruların cevapları hakkında tartışmalar oluyorsa,mağlum sorular hakkında konunun uzmanları arasında bile görüş birliği sağlanamamışsa,müfredatında yeralıp bir de oran verip yüzde şu kadar bu konunun ağırlığı olacak deyip insanları yanıltmışsan,soru sitemimi değiştrdim deyip insanlara günlerce yakın dünya tarihi çalıştırıp, hakkını yemeyim, birtane sormuşsan, fule yakın yapan arkadaşlar hariç bizler halen senin cevaplarnı bilmiyorsak,çoğumuz halen türkçeden nasıl o kadar yanlış yaptığımıza inanamıyorsak ha bir de branş sıralamamız ki sen kamu kuruluşu olarak açıkladın sitende resmi belge niteliğindedir,beş on geriye doğru gidiyorsa kaktüs nikli arkadaşım bence sınav bayağı ayrıntılı ve eleyiciydi.

bora18, 10 yıl önce

ösym'nin soruları yayınlamaması tamamen saçmalıktır, hiçbir mantıklı açıklaması yoktur.

Bugün basında çıkan şeyler yanıt verirken de kahvehane ağzı kullanmış resmen.

Öyp tercihleri başlamasına rağmen yds sonuçlarını hala açıklayamadılar.

Ösym dingonun ahırı mıdır yoksa bir devlet kurumu mudur?

Kim hesap soracak bu kuruma

hıghpeak
Aday Memur
17 Eylül 2014 01:23

bora pardon yanlış oldu.

silentboy
Genel Müdür
22 Eylül 2014 16:40

hihgpeak tespitlerin de haklısın. ( kpss türkçe.. )

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi