Editörler : Pangaea
18 Eylül 2014 16:14

İlk atama ve göreve Başlama

2 hafta önce yani ağustosta sonunda tecrubeme dayanarak söyledigim ilk atama süreci tam çıktı.

23.de görev başına kadar tam tuttu.

Şimdi geçeni tutturduk bundan sonraki takvim merak edenler için şöyle işleyecek.

1- Yarın ilk atama sonuçları aksama doğru açıklanacak.

2- İlk atama Yarın belli olduktan sonra hafta sonu araya geldiği için bakanlık kararnamesi gelmeden atanmaniz olsada islemlerinizi yapmıyorsunuz. Milli Eğitim Müdürlüğü ne gitseniz bile kararname gelmeden isleminizi yapamıyoruz diyecekler.

3- Pazartesi sabah 10-11arasinda Bakanlikca atanma resmi yazısı yani atama Kararnameniz atandiginiz yer

köy ve ilçe ise Ilce milli eğitim Müdürlüğü ne gidiyorsunuz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile hiçbir işiniz yok.

Merkeze yani il merkezine atandiginizda İl Milli Eğitim Müdürlüğünde islemlerinizi yapıyorsunuz.

4- Milli Eğitim Müdürlüğünde islemlerinizi bittirdikten sonra size verilen evrakı atandiginiz okulun müdürüne götürüp Size göreve Başlama yazısı hazırlayacak Başlama yazısını okul müdürü de milli eğitim Müdürlüğü ne götürebilir. Size verirse sizde goturebilirsiniz

başlama yazısından sonra sizlik bir durum kalmamıştır. Bu işlemlerin hepsi Pazartesi günü bitirebilirsiniz.

5- Salı günü 23 eylül günü okula gidiyorsunuz. Hatta isterseniz derse başlayabilirsiniz.

Yalinayakkelimeler
Şube Müdürü
18 Eylül 2014 16:17

Benden bu kadar yani HAYIRLI UĞURLU OLSUN.

mfc89
Aday Memur
18 Eylül 2014 16:38

Allah razı olsun hocam bilgiler için

gurkanelitok
Aday Memur
21 Eylül 2014 14:33

müdürler ne yapmalı göreve başlama esnasında? göreve başlama yazısı sadece milli eğitime mi yazılacak yoksa muhasebeye de yazmak gerekir mi? kaç tane çıktısını almak lazım? bunları da cevaplarsanız çok sevinirim :)

gökksu
Aday Memur
29 Eylül 2014 00:32

keske atansakda tek derdimiz bu olsa. 1536 siralamam yalinayak kelimeler benim icin yorumun ne olur bu sene atanma ihtimalim nedir????????????????????????
Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi