Editörler : Pangaea
21 Eylül 2014 22:31

KYK dan umutlananlara gülüyorum

80 ile 82 ile atanırmıyım diye umutlanan arkadaşlar var. arkadaşlar bu adamlar sözlü mülakat sistemini neden getirdi. elbette düşük puanlı kendi adamlarını almak için. size pastadan pay verirler mi. ne diye umutlanırsınız. alacakları adamları belirlemişlerdir bile. yeter ki sözlü mülakata kalsınlar. sen 80 ile 82 ile atanamayacaksın ama o adamlar 70 lerle atanacak. sen de burda sor 85 ile atanır mıyım falan-filan diye. ecevitin getirdiği adaletli sistemi kendileri yakışan bir şekle getirdiler, yani adaletsiz-torpilli sisteme. daha bunlar iyi günleriniz. çocuklarınız için memur olmak sadece hayal olacak. üniversite bitiren muavinlere,garsonlara,tezgahtarlara daha fazla rastlayacağız ve işsizlikten ömrü giden gençliğe.

21 Eylül 2014 23:07

valla boşuna kpss den yüksek puan almak çalışmasın kimse. nasılsa mülakata girmek için 90 ile 70 puan arasında ğek fark yok. boşuna aylarca 90 puan almak için uğraşacağınıza o arada torpil bulmak için uğraşın. nasılsa 70 puan alırsınız. baksanıza gidişat o yöne doğru gidiyor.

üye_adınızz
Genel Müdür
21 Eylül 2014 23:19

mülakat puanları 85 in altını bile görmeyecek 70 le kim atanıyo keşke inse 80e nerdeeeeee

15 bininci adam
Kapalı
22 Eylül 2014 09:55

10 katı adam çağırılıyor..

üye_adınızz, 10 yıl önce

mülakat puanları 85 in altını bile görmeyecek 70 le kim atanıyo keşke inse 80e nerdeeeeee

ankebut.46
Kapalı
22 Eylül 2014 10:55

isterse 20 katı aday çağırsın 85 altı çok umutlanmasın. 84-85 aralığında yığılma var zaten. Belki 84 küsür puanlılar da çağırılır.

vuggy
Şube Müdürü
22 Eylül 2014 10:57

bazen insanlar umutsuzcada olsa yol ararlar...

aub67
Kapalı
22 Eylül 2014 11:04

Ankara istanbulda 80'in altına inmez zaten 90larin altına inmezse bile sasırmam çünkü o kadar düşüncesiz insanlar varki kasımda atanacağını bilsede buna başvurur belki 1 ay çalışıp bırakır. sonra kadrolar açık kalır olacağı o.

afyon,aydın,bitlis gibi şehirlerde özellikle kadınlarda 70i görür puanlar.

15 bininci adam, 10 yıl önce

10 katı adam çağırılıyor..

komenton
Kapalı
22 Eylül 2014 12:31

her sey aleniyken nasil 70li dam olsun sacmalamayin lutfen. puani gectikten sonra mulakatlar zaten biraz da boyle oluyo.

sanki akp litaratüre ilk kez "torpil" kavramini soktu da daha once yoktu da , sanki diyosunuz ya "adamlarini alacaklar" diye bir tek onlar dusuk puan alanlar efenime soyliyim torpilliler ya da akp'liler arasinda hic yuksek puanlilar yok...

ben bu sene 85 ustu alanlardan korkuyorum valla.adam ne guzel hakkiyla 70 almis.

D.K 27
Memur
22 Eylül 2014 12:43

bu 70 le kendi adamlarını alacaklar diyen arkadaşlara soruyorum.arkadaş hiç mi matematik bilmiyosunuz siz? bi yere atıyorum 10 kişi alınacaksa mülakata 10 katı kadar adam çağıracaklar.buda 100 eder.100 kişinin çağırıldığı yere puan nasıl 70 e kadar düşecek.biraz mantıklı konuşalım.ha şu var torpil olmicakmı tabi olacak mülakata girebilen kim varsa amcası dayısı olanlar girecekler gerisi hikaye...

908533
Memur
22 Eylül 2014 13:17

arkadaşlar tazminat var mı yaw ben atanamayan öğretmenim atamam çıktığı takdirde sözleşme ne olacak bu durum kafa karıştırıcı

chaborz
Şef
22 Eylül 2014 13:23

kafa karistiracak ne var arkadasim sen basvurunu yap kazan ondan sonra sozlesmede tazminat maddesi varsa imzalamazsin olur biter yerine yedeklerden birini cagirirlar

908533, 10 yıl önce

arkadaşlar tazminat var mı yaw ben atanamayan öğretmenim atamam çıktığı takdirde sözleşme ne olacak bu durum kafa karıştırıcı

908533
Memur
22 Eylül 2014 13:29

gerçekte bu kadar kolay olabilir ama benim açımdan kafa karıştırıcı bir durum atanamayan bir öğretmenim ve bu yıl tekrar öğretmenlik için hazırlanıcam aynı zamanda çalışmayı düşünüyorum parasızlık artık bi yere kadar yani artık tahammül eemiyorum ama bi taraftan öğretmenlik hayalim var eylül öğretmen atamam olduğu zaman sözleşmemin ne olacağını merak ediyorum

chaborz, 10 yıl önce

kafa karistiracak ne var arkadasim sen basvurunu yap kazan ondan sonra sozlesmede tazminat maddesi varsa imzalamazsin olur biter yerine yedeklerden birini cagirirlar

15 bininci adam
Kapalı
22 Eylül 2014 19:33

eski sistemin neyi vardı da bunu getirdiler..puanına göre isteyen tercih edip yerleşiyordu. önümüzden adam eksiliyordu. 1700-1800 tl maaşa muhtaç o kadar insan var ki. biz sözlü mülakatı-torpili kaldırın diyoruz adamlar hala o sistemi iyice sokuyorlar işin içine. şimdi adamlar buraya yerleşecek sonra gidecek merkezi atamadan tercih yapacak.

15 bininci adam
Kapalı
22 Eylül 2014 19:36

önümüzden 900 tane adam gidecekti. şimdi yüksek puanlılar merkezi atamada da tercih yapacak, düşük puanla yerleşenlerde arkamızda zaten..olan 84-88 puan aralığındakilere olacak.

egggyyy
Şef
23 Eylül 2014 10:22

88 puan alan adamın ne isi olur kardeş kyk ile

15 bininci adam, 10 yıl önce

önümüzden 900 tane adam gidecekti. şimdi yüksek puanlılar merkezi atamada da tercih yapacak, düşük puanla yerleşenlerde arkamızda zaten..olan 84-88 puan aralığındakilere olacak.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi