Editörler : supporters.

sokaktaki o kedi
Yasaklı
07 Ekim 2014 09:17

Yeni doğan bir bebeğin anneye tutunması gibidir, hayat. Çok sıcak, içten ama çok zayıf. Koptu kopacak gibi. Yaşamın kırmızı çizgileri ile sınırsız hayalleri arasında yaşanılan bir serüvendir, hayat. Gidip döndüğümüz, ya da dönmediğimiz... Dönüp gördüğümüz, ya da görmediklerimizle yaşanılası bir süreçtir. Yaşlandığımızı hissetmemekle, sağlık sorunları arasında acılar, ağrılar çektiğimiz, ameliyatlar olduğumuz/olacağımız bir girdaptır. Küçükken hep büyümek istediğimiz, büyüdükçe hep çocuk kalmak istediğimiz bir hayaldir, o soluksuz hayat. Bir, iki, üç derken sonu yaşadığımız ve sondan başa ruhumuza okunan bir Fatih-a'dır, hayat. Hayat; bir doğum, bir yaşam, bir son buluştur aslında, her ne kadar ürküp ölümden kaçsak da. Kuru yaprakları gördüğümüzde sonbaharı hatırlarız, ama hiçbir cenaze kuru yaprak gibi bize bahar sonumuzu hatırlatmaz nedense? Gidiyorum, yaşadığım kırıklardan, kırıklıklar sahnesine.

Baş yapıtımız; "HAYAT"larımız...

Şimdi perde!

http://www.youtube.com/watch?v=zY300R93wBU

hale-i nur
Kapalı
07 Ekim 2014 10:13

Çok teşekkür ederim

sokaktaki o kedi, 10 yıl önce

Yeni doğan bir bebeğin anneye tutunması gibidir, hayat. Çok sıcak, içten ama çok zayıf. Koptu kopacak gibi. Yaşamın kırmızı çizgileri ile sınırsız hayalleri arasında yaşanılan bir serüvendir, hayat. Gidip döndüğümüz, ya da dönmediğimiz... Dönüp gördüğümüz, ya da görmediklerimizle yaşanılası bir süreçtir. Yaşlandığımızı hissetmemekle, sağlık sorunları arasında acılar, ağrılar çektiğimiz, ameliyatlar olduğumuz/olacağımız bir girdaptır. Küçükken hep büyümek istediğimiz, büyüdükçe hep çocuk kalmak istediğimiz bir hayaldir, o soluksuz hayat. Bir, iki, üç derken sonu yaşadığımız ve sondan başa ruhumuza okunan bir Fatih-a'dır, hayat. Hayat; bir doğum, bir yaşam, bir son buluştur aslında, her ne kadar ürküp ölümden kaçsak da. Kuru yaprakları gördüğümüzde sonbaharı hatırlarız, ama hiçbir cenaze kuru yaprak gibi bize bahar sonumuzu hatırlatmaz nedense? Gidiyorum, yaşadığım kırıklardan, kırıklıklar sahnesine.

Baş yapıtımız; "HAYAT"larımız...

Şimdi perde!

http://www.youtube.com/watch?v=zY300R93wBU

hale-i nur
Kapalı
07 Ekim 2014 10:21

Aşık olmak kısmetmiş yar sana

Aşık olmak çok zormuş yar sana

hale-i nur
Kapalı
07 Ekim 2014 10:45

Çok kanıyor içim seni kanattığım için. . .

sokaktaki o kedi
Yasaklı
07 Ekim 2014 11:32

Ben teşekkür ederim, bu satırları yazdıran güzel bir başlığınız olması sebebiyle...

hale-i nur
Kapalı
07 Ekim 2014 15:25

Bu sabah uzun zamandan sonra bir zamanlar evim olan yere gittim. Yıkadığım son beyaz çamaşırlar öylece duruyor. 10 sene kahrımı çeken adam özenle katlamış kıyafetlerimi onunkilerle benimkiler yanyana. Kimbilir neler konuştu eşyalarımla... Ne sitemler etti nasıl kokladı ne diyerek ağladı... Yaran kıyamete kadar içimde kanar demişti... Bu birini ölürken izlemek gibi...

kızıl.lale
Yasaklı
08 Ekim 2014 08:56

hal böyleyken sen forumda yaz vuslat hanım..

hale-i nur, 10 yıl önce

Bu sabah uzun zamandan sonra bir zamanlar evim olan yere gittim. Yıkadığım son beyaz çamaşırlar öylece duruyor. 10 sene kahrımı çeken adam özenle katlamış kıyafetlerimi onunkilerle benimkiler yanyana. Kimbilir neler konuştu eşyalarımla... Ne sitemler etti nasıl kokladı ne diyerek ağladı... Yaran kıyamete kadar içimde kanar demişti... Bu birini ölürken izlemek gibi...

kızıl.lale
Yasaklı
08 Ekim 2014 08:58

senmi özgürsün seni forum esir almış sen buraya yazmadan yapamıyorsun esaret altındasın.. illaki buradan birileriyle yazışacaksın.. içini buraya dökeceksin zavallı bi erkekte zaman içinde çıkıcak seni teselli edecek sende onda teselli bulacaksın değil mi ?

hale-i nur, 10 yıl önce

Anladım ki teslim olunca hayat daha kolay

Yalnızlığımı paylaşmak istemiyorum artık

Yalnız da hissetmiyorum eskisi gibi

Ben bana yetiyorum

Yanımda hatalarım doğrularım hesaplarım var

Tek ihtiyacım olan bir milad mış meğer

Özgürlüğümü ilan ettiğim herkese kabul ettirmeyi başardığım buruk bir zaferle başlayan...

kızıl.lale
Yasaklı
08 Ekim 2014 09:00

senin iş hep kedilerden köpeklerden gidiyor hadi hayırlısı bakalım..

08 Ekim 2014 09:37

hayat işte geçiyor :(bende bakıyorum

kızıl.lale
Yasaklı
08 Ekim 2014 10:04

şimdilik susuyorum bişey yazmayacağım ama devamında emin ol çok şey yazıcam..

hale-i nur, 10 yıl önce

kızıl.lale
Yasaklı
08 Ekim 2014 10:14

bu hayata bende seslenmek istiyorum eyy hayat nerdesin nereye kayboldun :)

hale-i nur
Kapalı
08 Ekim 2014 21:38

Yeni hayat...

Canımdan parça olamayanları geride bırakıp canımın parçalarıyla yola devam etmek...

Dört kişilik ayırtılmış cam kenarında bilinmeyene doğru yolculuk... Dört kişilik hayat...

hale-i nur
Kapalı
09 Ekim 2014 21:02

Yalnız doğdum. Ve doğduğumdan bu yana dört bir taraf hep yalnızlığımdı. İçtiğim su, yediğim ekmek, aldığım nefes hep yalnızlığımdı.

Ben hep en çok sarı gül'ü sevdim, ayrılık getirir diye!

Ve arada aldanıp da dünyasal sevgilere şirke kaydığımda birilerinin açtığı yarayı saran yine hep yalnızlığımdı.

Kime sarılarak uyursam uyuyayım rüyaya hep yalnız daldım. Ve dünyasal nikahlarda kimle sonsuza dek beraberlik yemini edersem edeyim yalnız ölüp mezara yalnız gireceğim!

HU yalnızlıktır. Nedir bu birleşip çoğalma arzusu!? Ne kadar birleşmeye çalışırsan çalış yalnız BİR iken BİR'sin!

Kapat gözlerini ve yalnız kal. Bak nasıl değişir denizin kokusu !

(İND)

hale-i nur
Kapalı
10 Ekim 2014 23:29

Ne doğru bişey yapmışım...

hale-i nur
Kapalı
12 Ekim 2014 13:41

Hayatımda birşey in eksikliğini hissediyorum...

Bir kedi ! Bir kedim olmalı yumuşacık tüyleri olan sevimli ablak bi surat minik düğme gibi bir burun küçücük bir ağız...

Istiyorum evet !

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi