Editörler : F16 Gökçen
23 Eylül 2014 12:31

alese başvuranlar lütfen yardım....!

eğitim bilgilerimde fakülte okuyor dösteriyor 2 yıl önce bitti 2012 lisansa da girmiştim puanım filan gözükmüyor ..başvurumu onaylamalımıym güncellenir yazıyor güvenmelimiyim? yoksa yazışma adresinden mi halledicem bilen arkadaşlarım lütfen yardım..

Yasminshu
Aday Memur
23 Eylül 2014 22:10

Benim ösym kılavuzundan okuduğum kadarıyla, ösym sınav koordinatörlüklerinden birine gideceksiniz yani sınava başvurabileceğiniz merkeze, başvurunuzu oradan yapacaksınız eğitim bilgilerinizin güncellenmesi gerekiyor. Ben de yapacağım aynısını. Halen okuyor gözüküyorum ancak mezun oldum. İsterseniz güncellemeden de sınava başvuru yapabilirsiniz ama sonra sıkıntı çekme ihtimaliniz var. Çünkü kılavuzu okursanız, şöyle bir uyarı var : Buraya girilen eğitim bilgileri daha sonra gireceğiniz tüm sınavlarda ve atamalarınızda kullanılacağı için dikkatli ve doğru şekilde giriniz. Unutmadan, başvuru merkezine giderken yanınızda diplomanızı da götürmeniz gerekiyor. Oradaki personelin mezun olduğunuza dair bir kanıta ihtiyacı var. Ben kılavuzdan böyle anladım.

daydream2104
Aday Memur
24 Eylül 2014 09:52

bende mezunum fakat halen okuyor görünüyor bahar dönemi alesi de öyleydi bir sorun olmadı olmaz bence. baş vurumu kendim yaptım okuyor olarak hiç bir sorun olmaz.

kütahyaefdal
Şube Müdürü
24 Eylül 2014 11:32

çok teşekkürler ..söylediklerinizi aynen yaptım şuanda sistemde mezun görünüyorum ve not ortalamam da geldi..

daydream2104, 10 yıl önce

bende mezunum fakat halen okuyor görünüyor bahar dönemi alesi de öyleydi bir sorun olmadı olmaz bence. baş vurumu kendim yaptım okuyor olarak hiç bir sorun olmaz.

kütahyaefdal
Şube Müdürü
24 Eylül 2014 11:34

söylediklerinizi uyguladım..teşekkürler.

Yasminshu, 10 yıl önce

Benim ösym kılavuzundan okuduğum kadarıyla, ösym sınav koordinatörlüklerinden birine gideceksiniz yani sınava başvurabileceğiniz merkeze, başvurunuzu oradan yapacaksınız eğitim bilgilerinizin güncellenmesi gerekiyor. Ben de yapacağım aynısını. Halen okuyor gözüküyorum ancak mezun oldum. İsterseniz güncellemeden de sınava başvuru yapabilirsiniz ama sonra sıkıntı çekme ihtimaliniz var. Çünkü kılavuzu okursanız, şöyle bir uyarı var : Buraya girilen eğitim bilgileri daha sonra gireceğiniz tüm sınavlarda ve atamalarınızda kullanılacağı için dikkatli ve doğru şekilde giriniz. Unutmadan, başvuru merkezine giderken yanınızda diplomanızı da götürmeniz gerekiyor. Oradaki personelin mezun olduğunuza dair bir kanıta ihtiyacı var. Ben kılavuzdan böyle anladım.

Ali Osman68
Memur
28 Eylül 2014 20:23

Benim eğitim bilgileri başvuru sırasında girilmemiş gözüküyordu.Fakat o sırayı atlayıp devam ettim başvurumu onayladı.Bir sorun çıkar mı?

kimyacccı
Şef
28 Eylül 2014 21:27

Ankaraya dilekce gondermen lazım hocam sorun cıkar kpss dede aynı olaylar yasandı ankara ya dilekce gonderdi arkadaslar

Ali Osman68, 10 yıl önce

Benim eğitim bilgileri başvuru sırasında girilmemiş gözüküyordu.Fakat o sırayı atlayıp devam ettim başvurumu onayladı.Bir sorun çıkar mı?

kütahyaefdal
Şube Müdürü
28 Eylül 2014 23:56

formasyon başvuruları başlıyor yeni usul ve esaslarda ales yok..

tchr
Aday Memur
29 Eylül 2014 09:44

Benim de egtm bilglrm eksikti osym burosuna gittim diploma ve transkple duzlttirdim

volderbas
Aday Memur
30 Eylül 2014 13:43

Ales kılavuzunda 2,1 başvuru işlemleri b bendinin ilk cümlesi;

'Sınava başvurmak için eğitim bilgisine ihtiyaç yoktur'

kirisa
Genel Müdür
30 Eylül 2014 15:39

biraz önce ösym yi aradım onlarda gerek olmadığını söylediler ama daha sonra güncelleyebilirmiyiz dedim hayır dedi.o sırada şarj bitti.

şimdi başvuru yapsam ales sınavı geçene kadar güncelleme yapamıyorum heralde değil mi?

volderbas, 10 yıl önce

Ales kılavuzunda 2,1 başvuru işlemleri b bendinin ilk cümlesi;

'Sınava başvurmak için eğitim bilgisine ihtiyaç yoktur'

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi