Editörler : crops35
25 Eylül 2014 12:17

Kimyager meslektaşlarım yardım lütfen

Kasım tercihleri yaklaşıyor.Çalıştığınız kurumla ilgili bilgileri paylaşırsanız sayenizde daha bilinçli tercih yapabileceğim.Maaş,lojman,nöbet,vardiya,tayin,yükselme şansı,iş yoğunluğu...nedir?Çalışanlardan tecrübelerini paylaşmalarını diliyorum.

chemistmusty
Aday Memur
25 Eylül 2014 14:32

Halk Sağlığı Laboratuvarında Kimyagerim meslektaşım, Görev yerim doğu Maaş evli ve bir çocuk 2178+725 ek ödeme+500 performans toplamasını sen yaparsın :) İş yoğunluğu yok denecek kadar az tabi ile göre değişir. Eğer L1 tipi laboratuvarlarda çalışmazsan su kimyasında sadece pH iletkenlik ve amonyum konsantrasyonuna bakarsın. Nöbet olmaz 8-5 çalışırsın, lojman bulunduğun ile göre değişir genel olarak rahat bir kurumdur ve memnun kalırsın.Tayin olayı teknik hizmetlerde olduğundan aseletin tastik olduktan sonra isteyeblirsin.Aklıma gelen bunlar aklına takılan bişey olursa sorarsın meslektaşım.

25 Eylül 2014 19:16

Eyvallah kardeşim Hızır gibi yetiştin:)Son 12 yılda 400 kişi civarı(merkez-b) atananınca kamuda kimyagerlik bizler için kapalı kutu oluyor.Halk Sağlığı adına merak ettiklerim:
1-İlçede görevlendirme ihtimali var mı?
2-Hastanede çalıştırabilirler mi?Hastanedeki kimyagerler ne gibi işler yapar?Nöbete kalırlar mı?
3-Tayinde öğretmenlikteki gibi bölgelere göre puanlama sistemi var mı ,yoksa sistem nasıl işliyor?
4-Son 2 yılda yanılmıyorsam 87 kişi alındı.Kurumda çalışan biri olarak sence Kasım atamasında bu trend devam eder mi?
5-Tercihlerini yaparken sadece Halk Sağlığı mı yazmıştın bilmiyorum ama başka kurumları da listene aldıysan bir fikrin olabilir:Halk Sağ. haricinde kimyager olarak çalışılabilecek en iyi 3 kurum nerelerdir?
Sorular çok oldu ama mazur gör.İnternetten veya telefondan öğrenebileceklerimiz sınırlı.Yazma Eserler gibi bazı kurumlardan maaş dahi öğrenemiyoruz.Senin gibi kamuda görev yapan meslektaşlarımız da yardımcı olmasa halimiz harap.Vakit harcayıp cevapladığın için teşekkürler.

chemistmusty, 10 yıl önce

Halk Sağlığı Laboratuvarında Kimyagerim meslektaşım, Görev yerim doğu Maaş evli ve bir çocuk 2178+725 ek ödeme+500 performans toplamasını sen yaparsın :) İş yoğunluğu yok denecek kadar az tabi ile göre değişir. Eğer L1 tipi laboratuvarlarda çalışmazsan su kimyasında sadece pH iletkenlik ve amonyum konsantrasyonuna bakarsın. Nöbet olmaz 8-5 çalışırsın, lojman bulunduğun ile göre değişir genel olarak rahat bir kurumdur ve memnun kalırsın.Tayin olayı teknik hizmetlerde olduğundan aseletin tastik olduktan sonra isteyeblirsin.Aklıma gelen bunlar aklına takılan bişey olursa sorarsın meslektaşım.

chemistmusty
Aday Memur
26 Eylül 2014 10:04

Hocam sırayla cevap vermeye çalışayım

1- Bazı büyük illerde L3 tipi dediğimiz ilçe tipi laboratuvarlar var. Ama bunlar azınlıkta doğuda hiç yok diyeblirim bu durumda Halk Sağlığı Lab. ları merkezde olduğundan ilçede çalışma ihtimalin çok düşük.

2-Hastanelerin Kimyager kadrosu azda olsa var.Her 400 yatağa 1 kimyager düşüyor malesef. Hastanede çalışan Kimyager genelde Cihaz ve Kimyasal alımının ihalelerine girer. Bol bol Teknik şartname hazırlar ve gelen cihaz ve kimyasalların muayene komisyonunda görevlidir. Ayrıca hastaneye gelen fuel oli vs. gibi kimyasallardan numune alıp analiz için laboratuvara gönderir. Yani Kimyagerin hastanenin Lab.ında çalışması küçük bir ihtimal ama başhekim görevlendirebilir.

3-Öğretmenlerde ve sağlık hizmetleri sınıfında olan alt bölge hizmet puanı vs. kavramları teknik personel olduğumuzdan bizde yok asalet tastik olur olmaz tayin hakkı var ama dayın olması lazım:)

4- Kimyager alımı hiç belli olmaz kardeş , ben çalıştığım yerde tekim ve 1 Kimyager daha istettim ama bu Bakanlığın insiyatifinde ne olur bilinmez.

5- Evet ben sadece Halk Sağlığı Kurumunu yazdım çünkü başke yerde Kimyager kadrosu yoktu :)

En iyi 3 kurumu sormuşsun hocam Ben en iyisi ve bir kimyagerin çalışabileceği en iyi laboratuvar Kriminal laboratuvardır.Ama giriş çok zor.

Maaş ve sosyal haklar yönünden kitker iyidir. Ama çalışabileceğin en rahat kurum Halk Sağ. Laboratuvarıdır.Tıbbi cihaz ve ilaç kurumu, Yazma Eserler gibi yerlerde performans olayı olmadığından maaşın düşük olur haberin ola , ben yine bilgim dahlinde elimden geldiğince sorularına cevap vermeye çalışırım kolay gelsin Allah yardımcın olsun.

27 Eylül 2014 02:50

Ben diyorum ya bölümler içinde meslektaşlarına en yardımcı kişiler kimya mezunu.Tek handikapımız atanan sayısı az olduğundan kopukluk olması.12 yılda atanan 400 kişiyi bul bulabilirsen.Son merak ettiğim şunlar:Halk Sağ. laboratuvarında hangi branştan çalışanlar olur?Ortalama bir laboratuvarda toplam kaç kişi vardır?Hocam zaman ayırıp bizlere yardımcı olduğun için teşekkürler.Her şey gönlünüzce olsun.

chemistmusty
Aday Memur
28 Eylül 2014 21:59

Halk Sağlığı Laboratuvarın da Biyokimya Uzmanı , Mikrobiyoloji Uzmanı , Kimyager, Biyolog,Laboratuvar Teknikeri bazı yerlerde Hemşire de calışır. Uzmanlar döner sermayenin düşük olması nedeniyle hastaneyi tercih ederler bu bakımdan her lab. Ta uzman yoktur.Çalışan sayısı ile göre değişir münhal kadroları Halk Sağlığı Kurumunun Net sayfasinin mevzuat bölümünden ulaşabilirsiniz, kolay gelsin.

erdener_abi
Aday Memur
10 Kasım 2014 09:50

hocam verdiğin bilgiler için teşekkürler. iki soru da ben eklemek istiyorum ama sana da zahmet olmazsa,

1-verdiğin maaş bilgilerine çalışmayan eş yardımı da dahil mi? var ise ne kadar eş yardımı alıyorsunuz.

2-eş durumundan tayinde, benim eşim düz memur olarak görev yapmakta.başka bir ile gidersem onun yanına tayin isteyebiliyor muyum, yoksa o mu bana tabi oluyor. (bu biraz teknik bir konu ama hani çalışma arkadaşlarınızdan gidenler vardır belki diye soruyorum)

teşekkürler şimdiden..

chemistmusty
Aday Memur
11 Kasım 2014 11:41

1- Hocam eş ve 1 çocuk dahil ( 200 Tl ) Ayrıca 182 Tl doğu tazminatı

2- Eş durumu tayini çok zor değil benim çalıştığım kurumdan asker eşi vardı hemen tayin istedi ve 15 Gün içesinde gitti. Eşiniz sizden daha kıdemliyse sorun olacağını sanmam.

kpss2.0.1.4
Aday Memur
15 Kasım 2014 00:46

hocam saolasın verdiğin bilgiler için.bir soruda ben sorayım o zaman :) işle ilgili eğitim alacak mıyız? almayacaksak nelere baksak faydalı olur bizim için zorluk çekmemek adına??

chemistmusty
Aday Memur
15 Kasım 2014 01:10

Eger L1 tipi laboratuvarda görev almaz iseniz yapacağınız iş çok kolay bir kimyager için.Gelen su numulerinin Ph İletkenlik ölçümü ve amonyum konsantrasyonuna bakarsınız. Büyük bir ihtimal eğitime de gidersiniz.. Giitmeseniz bile sıkıntı olacak bir şey yok. İllede birşeylere bakmak istiyorsa İnsani Tüketim Amaçlı sular hakkında yönetmelik var bir göz gezdirin derim.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi