Editörler : Pangaea

MartellOberyn
Yasaklı
21 Ekim 2014 17:37

acı yok rocky, ben adamı bu şekilde motive ediyorum.

muallimifani
Yasaklı
21 Ekim 2014 17:37

ben bu martelin öğretmen olup olmadığından bile şüpheliyim,öğretmenlik okumak isteyipte kazanamayan,kendi hayal dünyasında kendini öğretmen olarak düşünen psikolojik olarak rahatsız bir birey olarak görüyorum artık,bu kadar da olmaz...ayıptır.

erdor
Şube Müdürü
21 Ekim 2014 22:58

yaş kaç acaba "durubkm" hocam ve branşınız.

sempatik1550
Yasaklı
21 Ekim 2014 23:32

Çalışmak isteyene iş çok,yeterki biraz gururunuza yedirebilin:Özel güvenlik sertifikası alıp belli günlerde güvenlikçi olarak çalışabilirsiniz.Burger King gibi yerlerde part time çalışabilirsiniz.Bulunduğunuz yerdeki kitapçılarda,kırtasiyecilerde geçici olarak çalışabilirsiniz.Durum böyle arkadaşlar.Amerikalı'ların dediği gibi:Tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksınız.

HakanTahir
Şef
21 Ekim 2014 23:52

Allah sabır versin hocam. Duyarlı ve vicdanlı birisiniz. Biraz daha gayret.

sempatik1550
Yasaklı
22 Ekim 2014 00:12

İşte taşra zihniyetlilerle aramızdaki fark bu:Onlar 'Allah sabır verin,yardım etsin' tarzı cümleleriyle herşeyi Allah'a havale ederler.Bizim gibi laik,bilimsel düşünen şehir kültürü almış kişilerse hemen onun yazısının üstünde yaptığım gibi somut çözüm önerileri getiririz.Bu kişiler öğretmen olunca da bu zihniyetle öğretmenlik yapacaklar.Bizlerse her tür soruna çözüm getirmek için elimizden gelen yapacağız.Bizler ne kadar azız,sizler ne kadar fazlasınız.Ne kötü bir durum bir ülke için.

HakanTahir, 9 yıl önce

Allah sabır versin hocam. Duyarlı ve vicdanlı birisiniz. Biraz daha gayret.

tiyofencenk
Memur
22 Ekim 2014 02:16

zoru seveceksin , olmuyorsa zorlamayacaksın. hiç ummadık kapılar açılabilir. Her an hazır olmaya gayret edelim.

o.p.h.e.l.i.a
Şube Müdürü
22 Ekim 2014 09:27

Ayni durumdayım. Milletvekili maaşlarını duydunuz demi? Hele emekli olanların alacaklarını?

Biz surunelim koskoca vekillerimiz mutlu olsun.

sniper89
Kapalı
22 Ekim 2014 09:30

sen bir zavallısın.

sempatik1550, 9 yıl önce

İşte taşra zihniyetlilerle aramızdaki fark bu:Onlar 'Allah sabır verin,yardım etsin' tarzı cümleleriyle herşeyi Allah'a havale ederler.Bizim gibi laik,bilimsel düşünen şehir kültürü almış kişilerse hemen onun yazısının üstünde yaptığım gibi somut çözüm önerileri getiririz.Bu kişiler öğretmen olunca da bu zihniyetle öğretmenlik yapacaklar.Bizlerse her tür soruna çözüm getirmek için elimizden gelen yapacağız.Bizler ne kadar azız,sizler ne kadar fazlasınız.Ne kötü bir durum bir ülke için.

edebiyat8
Şef
22 Ekim 2014 11:10

Martel ve sempatik çalın çalın oynayın bu işi sizden iyi yapan yok ve sempatik sen gerçekten bir zavallısın neden biliyor musun aldığın o nefesi dahi Allah nasip ederken insanların Allah a sığınmasını yadırgıyorsun, işte bunu ancak zavallılar yapar ve şunu da bil ki insanlar oturdugu yerden Allah a sığınmıyorlar ellerinden geleni yapıp çalışıp çabalayıp ondan sonra Allah a sığınıyorlar bunun adına da tevekkul denir bilmiyorsan da şimdi öğrenmiş ol. Daha fazla da boş konuşma çünkü söylediğin sözlerin hiçbirinin dolu tarafı yok.

muallimifani
Yasaklı
22 Ekim 2014 12:14

eşek hoş laftan anlamaz.

edebiyat8, 9 yıl önce

Martel ve sempatik çalın çalın oynayın bu işi sizden iyi yapan yok ve sempatik sen gerçekten bir zavallısın neden biliyor musun aldığın o nefesi dahi Allah nasip ederken insanların Allah a sığınmasını yadırgıyorsun, işte bunu ancak zavallılar yapar ve şunu da bil ki insanlar oturdugu yerden Allah a sığınmıyorlar ellerinden geleni yapıp çalışıp çabalayıp ondan sonra Allah a sığınıyorlar bunun adına da tevekkul denir bilmiyorsan da şimdi öğrenmiş ol. Daha fazla da boş konuşma çünkü söylediğin sözlerin hiçbirinin dolu tarafı yok.

sempatik1550
Yasaklı
22 Ekim 2014 12:50

Dediğim gibi bizler yani birey olabilmiş,bilimsel düşünebilen kişiler çok azız.Sizler yani hala taşra zihniyetiyle yaşayanlarsa oldukça fazlasınız.O yüzden eğitimimiz bu halde.

edebiyat8
Şef
22 Ekim 2014 13:11

Zaten sizin gibiler lafa gelince bilimsel olursunuz ama başınız da dara düşüp bi musibete uğrasanız ya da bi hastalığa yakalansanız hemen "Allah im ne olur yardım et" diye inlersiniz işte bu yüzden birer zavallısınız, madem bilimselsiniz başınız o şekilde dara düşünce niye bilimsellikle çözmüyorsünüz da Allah tan yardım istiyorsunuz. Hadi aldığın bir nefesi vermek için ya da verdigin bir nefesi almak için Allah dilemeden yapmaya çalış bakalım, bilimsellik, o küçücük aklına bi an olsun düşmeyecek, hayatını devam etmeni sağlayan nefesi, sana aldırıp verdirecek mi o yüzden sen geç bu ayakları. Neyse artık sana daha fazla cevap vererek prim vermek istemiyorum, senin düşüncen sana benim düşüncem ise banadır.

sempatik1550
Yasaklı
22 Ekim 2014 13:45

Haklısınız,sizlerle ayrı dünyaların insanıyız.Sizler Ortaçağ zihniyetinde takılıp kalmışsınız.Anne babanızın,çevrenin öğrettiklerini hiçbir zaman sorgulamamışsınız.Çünkü o bilgi ve çaptan yoksunsunuz.Sorgulanmamış yaşam,yaşam değildir.

edebiyat8
Şef
22 Ekim 2014 14:22

Yahu sen benim dediklerimi çok iyi anlıyorsun, ne demek istediğimi gayet iyi biliyorsun ve hakikatin de çok iyi farkındasın da nedendir bilinmez belki de işine gelmediği içindir, kendi dediklerini deyip duruyorsun. Konuş bakalım istediğin kadar, nasıl olsa Hakikat Tektir ve değişmez vedahi bunu bilen bilir, bilip de bilmemezlikten gelen olur yahut bazıları da hiç bilmez.

Mertingezegeni
Aday Memur
22 Ekim 2014 17:58

bir gün gelecek hepsini unutacaksın.eskiye takılma. aileni yüzüne de bak. onlar sadece senin iyi olmanı istiyor bekliyorlar.

utanacak kişi sen değilsin ki.

MartellOberyn
Yasaklı
22 Ekim 2014 18:16

neden çünkü düşünmeden çoğalıyorlar.

allah rızkını verir diyor çoğalıyorlar. sinekler de sayı olarak çoktur düşününce.

sempatik1550, 9 yıl önce

Dediğim gibi bizler yani birey olabilmiş,bilimsel düşünebilen kişiler çok azız.Sizler yani hala taşra zihniyetiyle yaşayanlarsa oldukça fazlasınız.O yüzden eğitimimiz bu halde.

sempatik1550
Yasaklı
22 Ekim 2014 20:33

Sinekler en azından doğanın dengesini koruyorlar.Bu kişilerse varlıklarıyla ülkeye ve eğitim sistemimize zarar veriyorlar.

MartellOberyn, 9 yıl önce

neden çünkü düşünmeden çoğalıyorlar.

allah rızkını verir diyor çoğalıyorlar. sinekler de sayı olarak çoktur düşününce.

edebiyat8
Şef
22 Ekim 2014 21:04

Martel ve sempatik sizi kendi halinize biraktik beraberce güzel güzel yazışın burda tamam. Aferin sizee işte böyle :)

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi