Editörler : Pangaea
25 Eylül 2014 23:22

Şubatta formasyon!!!
Şubatta formasyon almayı düşünenler bildikleriniz duyduklarınız varsa herşeyi paylaşalım burdan..

alper492
Şef
26 Eylül 2014 00:07

Mezun olanlar için ales ve diploma notunun gerekli olduğunu biliyorum ama çok da emin değilim. Bide uzaktan formasyon alma şansımız var mı bunun hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirsin ?

dkmnhmt
Aday Memur
26 Eylül 2014 01:19

Ben suanda formasyon alıyorum ilk dönem bitti uzaktan eğitimdi ama 2. dönem derslere katılma zorunluluğu var bu Anadolu üniversitesi için geçerli her üniversiteye göre değişebiliyor uzaktan eğitim veren üniversite az onlarda bildiğim kadarıyla tek dönem veriyor.Bende ales diploma notuna göre kazandım ama orda tanıdığım çoğu kişi sadece diploma notuna göre alıyordu yani alesede girmeye gerek yokmus ama siz genede riske atmayın.

brc.egin
Kapalı
26 Eylül 2014 12:48

dkmnhmt kardes hangi bAlA¼m mezunuyuz bir de harA§larla ilgili de bilgi verir misiniz

dkmnhmt
Aday Memur
26 Eylül 2014 13:46

Gazetecelik mezunuyum.okul harcı 2 binlira onuda iki dönemde bin lira şeklinde ödüyorsunuz.

farzımisal
Aday Memur
26 Eylül 2014 15:57

hiç okula gitmiyorsun di mi hocam?

alper492
Şef
26 Eylül 2014 17:07

Peki hocam diploma notunla ales puanını sorabiliruim acaba.ilk dönem derslere hiç girmesek oluyo mu sınavlara girsek yeterli mi?

dkmnhmt
Aday Memur
26 Eylül 2014 19:09

Diploma puanım 2.53 ales 82ydi.anadolu üniversitesinde sadece kayıt yaptırmaya ve vize final sınavları için gidiyorsun ilk dönem için tabi ,dersleri internet üzerinden okuyosun yada izliyosun veyahut herhangi bir formasyon kitaplarından çalışabilirsiniz, ben sadece birerkez videoları izledim ve hepsinden geçtim zor değil yani geçmesi çan uygulaması yapılıyor.2. dönemde 2 ders artı öğretmenlik uygulaması alıcaz şimdilik bukadar.

alper492
Şef
26 Eylül 2014 19:29

teşekkür ederim hocam.bir şey daha sorsam ortalaması 2.50den aşağı olanlar formasyon alamıyo mu var mı böle bir şey sen bu durumda alan gördün mü?

dkmnhmt, 10 yıl önce

Diploma puanım 2.53 ales 82ydi.anadolu üniversitesinde sadece kayıt yaptırmaya ve vize final sınavları için gidiyorsun ilk dönem için tabi ,dersleri internet üzerinden okuyosun yada izliyosun veyahut herhangi bir formasyon kitaplarından çalışabilirsiniz, ben sadece birerkez videoları izledim ve hepsinden geçtim zor değil yani geçmesi çan uygulaması yapılıyor.2. dönemde 2 ders artı öğretmenlik uygulaması alıcaz şimdilik bukadar.

dkmnhmt
Aday Memur
26 Eylül 2014 20:14

2.50nin altında olunca alamıyor gibi birşey duymuştum galiba ama emin değilim sadece sınavlara girdiğim için çok kişiyle tanışmadım konuştuklarımın hepsi diploma notuna göre formasyon aldıkları için diploma notları yüksekti.ama alese ve diploma notuna göre alım yaparlarsa diploma notunun pek önemi olacağını sanmıyorum sadece diploma notuna göre alırlarsa zaten 2.50lerle bir yere yerleşme ihtimaliniz yok.

alper492
Şef
26 Eylül 2014 21:01

teşekkür ettim başarılar diliyorum hocam

dkmnhmt, 10 yıl önce

2.50nin altında olunca alamıyor gibi birşey duymuştum galiba ama emin değilim sadece sınavlara girdiğim için çok kişiyle tanışmadım konuştuklarımın hepsi diploma notuna göre formasyon aldıkları için diploma notları yüksekti.ama alese ve diploma notuna göre alım yaparlarsa diploma notunun pek önemi olacağını sanmıyorum sadece diploma notuna göre alırlarsa zaten 2.50lerle bir yere yerleşme ihtimaliniz yok.

27 Eylül 2014 04:28

dkmnhmt senin bölüm ne kardeşim?bende formasyon alıcam memur olduğum için adanadan ayrılamıyorum uzaktan almam benim için daha ii olur

birde bölüme göre değişiyor formasyon konusu ben hit meznuyum anadoludan yada adanaya yakın yerden alabilir miyim?

senin bölüm ne? farkeder mi?

dkmnhmt
Aday Memur
27 Eylül 2014 09:50

Bölümümü yazmıştım yukarda gazetecilik. bölümden bölüme değişiyor tabi benim 2 seçeneğim vardı ya ege yada anadolu formasyon basvurularında açıklanıyor hangi üniversitelerden alabileceğin ama yanlış anlaşılmasın tam olarak uzaktan eğitim diye birşey yok şu anda sadece tek dönem uzaktan eğitim bir dönem mecburi olarak derslere girmek zorundasınız memur yada başka bir şey olmanız işe yaramıyor oyüzden yaşadığınız şehirde açılırsa onu tercih etmeniz sizin için iyi olacaktır.

yzth
Aday Memur
28 Eylül 2014 03:14

Arkadaşlar 2.5in altında formasyon verilmiyor diye brşey yok tamamen başvuran kişilerin ortalamarına bağlı bn geçen alımlarda 2.3 2.4 ler gördüm ama bu halkla ilişkilerde kaç üniversitenin ne kadar kontenjan açacağına bağlı. Anadolu ünv ortalaması 2.5 olan herkesın basvurusunu kabul etmıstı ama o bir istisnaydı

yzth
Aday Memur
28 Eylül 2014 03:16

Bu arada bugün yökü aradım ales puanın istenmeyeceğini ünv lerin kendi başvurularını alacaklarnı soyledi. Ptsi salı gibi kontenjanlar acıklanmaya baslar ya da en gec bayramdan sonra baslanır arkadaslar hepimiz için hayırlısı olur inş.

alper492
Şef
28 Eylül 2014 04:05

Teşekkürler yzth

yzth
Aday Memur
28 Eylül 2014 11:29

Alper hayır ben bu başlığı açtıktan bir gün sonra yök açıklama yaptı formasyon başvurularının başlayacagına dair. Dediğim gibi ptsi salı gibi başlar diye ümit ediyorum en geç bayramdan sonra başlayacaktt başvurular.

sytarmanlı
Aday Memur
28 Eylül 2014 11:42

Biz eşim için formasyonu araştırmıştık Ege,Anadolu,Doğu Akdeniz,Ankara alım için kontejyan verdi.Siz Adanadaysanız sizin için Doğu Akdeniz daha uygun olacaktır Anadolu ve Doğu Akdeniz ilk dönem uzaktan 2.dönem devam zorunluluğu var harçlar 2000 civarı 2 taksitte ödüyorsunuz benm formasyonla ilgili bilgim bu kadar umarım yardımcı olmuşumdur kolay gele.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi