Editörler : Lanet
26 Eylül 2014 15:44

Hukuk mezunu

Gümrükte hukuk mezunu memur arkadaş varsa bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Lazopo GS
Yasaklı
26 Eylül 2014 18:57

ben hukuk mezunu değilim ama Bakanlık Merkezinde ve Gümrük Ticaret Bölge Müdürlüklerinde hukuk mezunu avukatlarımız var..

sorunuzu tam olarka yazarsanız belki yardımcı olan çıkabilir

tubiniki
Aday Memur
29 Eylül 2014 08:33

Memur kadrosunda hukuk mezunu arkadaş var mı diye sormuştum.Geçen sene avukatlığa geçiş için sınav açılmıştı. İkiz bebeklerimden dolayı sınava giremedim. Avukatlığa geçmek istiyorum. Benim konumumda olan arkadaşlar varsa yazabilirlerse sevinirim.

pozitifbakış
Kapalı
29 Eylül 2014 09:53

Gümrüğe Hukuk mezunu olarak memurlukla göreve başlayıp yine gümrüğün bir sonraki avukat merkez ve taşra alımına başvuru yapıp mülakatı geçip göreve başlayan birisini tanıyorum..Bakanlık bu tür durumlarda muvaffakat veriyor sıkıntı yok sadece unvan değişikliği sınavına girilmiş gibi oluyor...

tubiniki
Aday Memur
29 Eylül 2014 11:19

Tekrar Kpssye girmeden avukatlık kadrosuna geçebilir miyim? Bu sene kpssye girdim ama puanım pek iç açıcı değil 73 aldım.

pozitifbakış
Kapalı
01 Ekim 2014 09:57

Tanıdığım arkadaş aynı puanla bir sonraki alıma başvurdu ancak senin iş zor avukatlık kadrosuna geçmek için..Naparsın yeniden kpss ye hazırlanacaksın veya unvan değişikliği sınavına gireceksin...

tubiniki
Aday Memur
01 Ekim 2014 10:22

ünvan değişikliği sınavı nasıl oluyor?

roseli
Memur
17 Kasım 2014 07:50

Peki arkadaşlar gümrükte avukat açığı mevcut mu? Dışardan alım yapcak mı? :)

angelofrevenge
Kapalı
17 Kasım 2014 11:26

ben bakanlık merkez hukuk müşavirliğindeyim arkadaşlar.yardımcı olabilirim

roseli
Memur
18 Kasım 2014 11:17

Merhaba, gtb de avukat açığı var mı? Ve yeni yılda ocak şubat gibi alım yapmayı düşünüyor mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim :)

angelofrevenge, 9 yıl önce

roseli
Memur
18 Kasım 2014 11:19

Ben taşraya başvurmak istiyorum. Taşrada avukat kadrosu açar mı?

roseli, 9 yıl önce

Merhaba, gtb de avukat açığı var mı? Ve yeni yılda ocak şubat gibi alım yapmayı düşünüyor mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim :)

roseli
Memur
18 Kasım 2014 11:28

Ve en son kurum daha yeni oturuştuğu için avukatlara tayin imkanı yoktu. Ve doğuda çok açık var ben ilk görev yeri olarak doğuya gitmeye razıyım yani belli bir süre orda zaman geçirebilirm ama ilerleyen yıllarda yani kuruma girdikten 3yıl sonra evlenirsem nasıl tayin olurum? Mesela eşim özel sektörde çalışırsa falan. Aslında yelpazem geniş :) yani şöyle ki eşimle Marmara bölgesinde kurum nereye atarsa yaşayabilirim Marmarada gümrük çok :D ama kurum 3yıl doğudan sonra beni ha deyince Marmarada herhangi 1gümrüğe atar mı o aklımda soru işareti??? Bu konuda uygulama ne şekilde? Yönetmelik düzenlrnecek mi :))

angelofrevenge
Kapalı
18 Kasım 2014 17:10

merkez de şu anda avukat açığı bulunmuyor. doğu ve güneydoğu da özellikle sınır kapılarına düşüp istifa eden avukatlar oldu. ama yerlerine avukatlar alınır mı bilemem çünkü yedeklerden de alım oldu. o yedekler boşalan yerlere mi verildi yoksa başka yere mi belli değil. avukatlar a biz memurlar gibi rotasyon yok buna dair bir yönetmelik,çalışma vs malesef yok. eş konusuna gelince de dpt nin yakın zamanda genel bir düzenlemesi söz konusu. ama personel daire olumsuz görüş verdi malesef. tekrar söylüyorum avukatlara rotasyon yok ! en azından yakın zamanda söz konusu değil.

angelofrevenge
Kapalı
18 Kasım 2014 17:14

hukuk mezunu olup avukatlığa geçenler var burda o da bayağı olmuş bir daha ne zaman bu şekilde geçiş olur ya da bu geçişi nasıl yaparlar bu konuda bir bilgim yok

roseli
Memur
18 Kasım 2014 19:55

Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim kurum hakkında bu denli detaylı bilgileri bulabilmemiz çok zor yardımseverliliğiniz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim :D

merkez de şu anda avukat açığı bulunmuyor. doğu ve güneydoğu da özellikle sınır kapılarına düşüp istifa eden avukatlar oldu. ama yerlerine avukatlar alınır mı bilemem çünkü yedeklerden de alım oldu. o yedekler boşalan yerlere mi verildi yoksa başka yere mi belli değil. avukatlar a biz memurlar gibi rotasyon yok buna dair bir yönetmelik,çalışma vs malesef yok. eş konusuna gelince de dpt nin yakın zamanda genel bir düzenlemesi söz konusu. ama personel daire olumsuz görüş verdi malesef. tekrar söylüyorum avukatlara rotasyon yok ! en azından yakın zamanda söz konusu değil.

angelofrevenge
Kapalı
19 Kasım 2014 13:41

rica ederim ..

roseli, 9 yıl önce

Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim kurum hakkında bu denli detaylı bilgileri bulabilmemiz çok zor yardımseverliliğiniz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim :D

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi