Editörler : Pangaea
28 Eylül 2014 12:35

tki de çalişan mühendisler

Evet arkadaşlar kısa bir süre sonra Kasım ayı atamaları var. Kurumla ilgili bilgilendirme yapacak arkadaşlar arıyoruz. Avantaj ve dezavantajları değerlendirelim. Tercih yapacak arkadaşlar için de ön bilgi olur yol gösterir.

yhykml
Şef
28 Eylül 2014 20:00

güzel ve gereklı bır baslık olmus volkan bunun etı maden ıcın olanını da acalım ben forumlarda okuyorum etıde calısanlar bıle memun degıl madencılıgın gozde kurumlarından oldugu halde guncel sartları bız de bılelım ona gore tercıh yapalım.

vlkn01
Memur
29 Eylül 2014 19:07

Tenezzül edip bir yorum yazan bile yok:/

refleks22
Daire Başkanı
29 Eylül 2014 19:50

arkadaş tki bıraktı ampul partisi?

yhykml
Şef
29 Eylül 2014 21:57

evet zamanında bu forumlarda bızım gıbı bılgı almak ısteyen suan tki'li arkadaslar usenmeyıp calıstıkları yerle ılgılı bılgı verırse cok faydalı olacak hepımıze.

tete012
Aday Memur
30 Eylül 2014 11:29

arkadaşlar ne merak ediyorsunuz elimden geldiğince yardımcı olayım...

sbayrak42
Aday Memur
30 Eylül 2014 15:46

Arkadaşlar merak ettiğiniz sorular varsa sorun elimizden geldiğince cevaplamaya çalışalım.

Ben tki'ye atandım 2014/1 merkezi yerleştirmede. Kasım Ay'ında ki alımlar genelde az oluyor 7-15 kişi gibi. İnşallah kurumlar daha fazla talepte bulunurda daha fazla arkadaşımız atanır.

Sonuçlar 5 temmuz gibi açıklandı göreve başlamamız 18 ağustos'u buldu.

Maden Mühendisleri sayfasında arkadaşlar o süreci tam detaylı olarak anlatmışlardı.

Tavşanlı TKİ'de yeraltı, açık ocak ve tesisler var. Bunlara bağlı kontrol şubelerinde de mühendisler çalışmaktadır.

En çok merak edilen şey sanırım maaş :)

Maaş durumları aşağı yukarı hepsinde aynı fakat yeraltında vergi kesintileri geri yatmaktadır. O da yaklaşık olarak 600 lira.

Temiz 3000-3200 arasıdır. Yeraltında çalışırsanız bunun üzerine 600 daha koyun. :)

6 aylık dönemin sonunda %8 lik bir zam olacak inşallah.

Bunların yanında devletin memur maaşlarına yaptığı zamlar da var.

Tavşanlıdan Tunçbilek'e kurumun servisleri var. (11 km) Açık veya yeraltında çalışanlarında ekstradan 6-7 km fazla yolu var.

Başlangıçta da söylediğim gibi merak ettiğiniz ne varsa sorun yardımcı olmaya çalışalım.

Sıranız ne olursa olsun maden mühendisi alımlarına bağlı kaderimiz. İnşallah çokça maden mühendisi alımı olur.

yhykml
Şef
30 Eylül 2014 23:39

çok iyi konuya cevap veren arkadaslar cıktı.@sbayrak42 arkadas kendı kurumu ıle ılgılı bılgı vermıs sagolsun.bızım de bekledıgımız bu gercekten yanı etımadende bıgadıctekı de oranın sartlarını yazsın seyıtgazıdekı kendını zonguldak ttkdakı kendı sartlarını maas meselesı kitlerde hemen hemen bellı.onun dısında calısma ortamı nasıldır, özellikle kitlerde bır nobet durumu var haftasonu ıcın bunu merak edıyorum ben bazı konularda farklı kurumlardakıler oyle bır yazmıs kı ozel gıbı haftasonu da calısıyorum parasını alamıyoruz haftaıcı ızın de kullanamıyoruz, neredeyse yıllık ızne bıle cıkarmıycak gıbı genel olarak kitleri kotuleyen halından memun olmayan arakadaslar var.her kurum her ısletme hatta basındakı adam farklı oldugundan bunlar cok degısken tabı ama en azından herkes yasadıgını yazarsa bız de aydınlanmıs oluruz.mesela kurumlarda lojman ımkanı nasıl, işletmenın durumu, o ilçenın durumu mesela seyıtgazı eskısehır merkeze oldukca uzakmıs servıs olsa da neredeyse merkezden gıtmek 1 saat dıyorlar.bu tarz seyler de onemlı sonucta kurumun ımkanları yanında yasanılacak olan cevre vs.

özetle tki de calısan arkadaslar hangı ısletme olursa olsun memnun musunuz calıstıgınız kurumdan,işletmeden,yerden sartlarından, memnunsanız ya da degılsenız bız de bılelım bunların sebeplerını buna gore tercıh yapalım.

yhykml
Şef
30 Eylül 2014 23:49

hocam hangı işletmedesınız sız.sızın sartlarınız nasıl?

tete012, 10 yıl önce

arkadaşlar ne merak ediyorsunuz elimden geldiğince yardımcı olayım...

yhykml
Şef
30 Eylül 2014 23:53

düzelme; yukarıda seyıtgazı bıgadıc fılan dedım tabı konuyu tkı dıye actık keske hepsını bı yerde toplasaydık ama olsun burdan tkı'yı alalım.ben etı madene ayrı konu actım.

sbayrak42
Aday Memur
01 Ekim 2014 09:07

Açık ocak ve yeraltı kısmı vardiyalı çalışmaktadır. (3 vardiya) Tesisler kısmında ise memur gibi 08-17 çalışılıyor. Nöbet kısmına gelince evet haftasonları da nöbet tutabiliyorsunuz ama bu öyle haftasonları da çalışılıyor parasını alamıyoruz gibi değil. Haftasonu çalıştığın gün kadar istediğin bir gün haftaiçi kullanabiliyorsunuz. Mesela haftasonu nöbet tutan arkadaşlar tuttuğu gün kadar öncesinden haftasonu tatiliyle birleştirebiliyorlar. Çalışanın daha çok işine geliyor desem yalan olmaz. Tavşanlıya gelince küçük bir yer 65000 nüfusu var. Kütahya'ya 45 km. Zaten maden şehri olan yerlerde hep şehre uzak yerler. (Bigadiç o yanılmıyorsam 35 km balıkesir merkeze.) Lojman durumuna gelince Ben şahsen direk kiraya çıktım ama birçok arkadaş lojmanlarda kalıyor. Bekar arkadaşlara genelde tunçbilekte ki lojmanları veriyorlar. Binalar biraz bakımsız eski evler. Kira ücretleri de 180+70 yakıt.

tete012
Aday Memur
01 Ekim 2014 13:18

hocam genel müdürlükteyim burda işi isteyene iş var nöbet mesai falan yok arazi oluyo özellikle yeni alınan sahalar için sıkıntı yapılacak biryer değil maaşlarıda arkadaş izah etmiş zaten...

yhykml, 10 yıl önce

hocam hangı işletmedesınız sız.sızın sartlarınız nasıl?

yhykml
Şef
01 Ekim 2014 13:35

eyvallah hocam cok yardımcı olacak bu acıklaman herkese, dedıgın gıbı madencılıkte boyle bırsey var sonucta sehrın gobegınde olmuyor maalesef genel mud harıc. balıkesırde oyle bır durum var stajı bıgadıcte yaptım hemen herkes servısle merkezden gıdıp gelıyordu yarım saat fılan en fazla mesafe.

sbayrak42, 10 yıl önce

Açık ocak ve yeraltı kısmı vardiyalı çalışmaktadır. (3 vardiya) Tesisler kısmında ise memur gibi 08-17 çalışılıyor. Nöbet kısmına gelince evet haftasonları da nöbet tutabiliyorsunuz ama bu öyle haftasonları da çalışılıyor parasını alamıyoruz gibi değil. Haftasonu çalıştığın gün kadar istediğin bir gün haftaiçi kullanabiliyorsunuz. Mesela haftasonu nöbet tutan arkadaşlar tuttuğu gün kadar öncesinden haftasonu tatiliyle birleştirebiliyorlar. Çalışanın daha çok işine geliyor desem yalan olmaz. Tavşanlıya gelince küçük bir yer 65000 nüfusu var. Kütahya'ya 45 km. Zaten maden şehri olan yerlerde hep şehre uzak yerler. (Bigadiç o yanılmıyorsam 35 km balıkesir merkeze.) Lojman durumuna gelince Ben şahsen direk kiraya çıktım ama birçok arkadaş lojmanlarda kalıyor. Bekar arkadaşlara genelde tunçbilekte ki lojmanları veriyorlar. Binalar biraz bakımsız eski evler. Kira ücretleri de 180+70 yakıt.

yhykml
Şef
01 Ekim 2014 13:40

eyvallah hocam bu ara çsgb'nın ıs mufettıslık yard. sınavı var ona basvurdum bakalım ne yaparım ne ederım sınavda mulakatta bılmıyorum ama normal tercıh donemınde ben de genel mudurlukler oncelıklı yazarım gercı ksımda pek yer acılmıyor ya bekleyıp gorucez.hocam ankarada kıra durumu nasıl ben ıstanbulda okudum buyuk sehırde nasıldır bılırım ama ankarada o kadar fahiş fiyatlar yok dıyordu oturan arkadas.

tete012, 10 yıl önce

hocam genel müdürlükteyim burda işi isteyene iş var nöbet mesai falan yok arazi oluyo özellikle yeni alınan sahalar için sıkıntı yapılacak biryer değil maaşlarıda arkadaş izah etmiş zaten...

tete012
Aday Memur
01 Ekim 2014 14:01

valla hocam bizim kurum için lojmanı unutmak gerekiyo ama diğer kurumları bilmem kiralarda tuttuğun eve yere göre değişiyo bekar evi bakarsan ortalama 400-500 aile için dersen en az 600 e bulursun öle işte inşallah istediğin olur zamanı belli değil ama özelleştirmeylede gitme ihtimalin var yani söylentiler öle yani...

yhykml, 10 yıl önce

eyvallah hocam bu ara çsgb'nın ıs mufettıslık yard. sınavı var ona basvurdum bakalım ne yaparım ne ederım sınavda mulakatta bılmıyorum ama normal tercıh donemınde ben de genel mudurlukler oncelıklı yazarım gercı ksımda pek yer acılmıyor ya bekleyıp gorucez.hocam ankarada kıra durumu nasıl ben ıstanbulda okudum buyuk sehırde nasıldır bılırım ama ankarada o kadar fahiş fiyatlar yok dıyordu oturan arkadas.

yhykml
Şef
01 Ekim 2014 14:20

eyvallah hocam lojman ısı yere gore degısıyor galıba ya manısaya gıden arkadas aılesıyle yerlesmıs lojmana her sey dadıl 425 elk su yakıt vs hepsı ıcınde.bına da yenı degıl ama cok koru de degıl dedı.

özelleşme meselesı var ama calısan ıcın kotu mu olacak ıyı mı bılmem tercıh ıstenıyor dıyorlar ornegın ozellestı dıyelım maden muh olarak herkes migem, mta isteyecektır ya da etı maden dsi filan kazanılmıs hak sonucta kaybedılen bırsey olmaz ama farklı sehre gıtmek duzenını degıstırmek zor olabılır.özelleşmesı durumunda madencı calıstıran bı kuruma gıtmeme durumu olabılıyor mu acaba ya da unvanda bı degısıklık olacak mı yanı tki dekı muhendısı üniversitede vergı daıresınde memur yapmazlar herhalde.(gerçi benı sakarya unıversıtesıne gonderseler muh unvanıyla tamam derdım :))

tete012, 10 yıl önce

valla hocam bizim kurum için lojmanı unutmak gerekiyo ama diğer kurumları bilmem kiralarda tuttuğun eve yere göre değişiyo bekar evi bakarsan ortalama 400-500 aile için dersen en az 600 e bulursun öle işte inşallah istediğin olur zamanı belli değil ama özelleştirmeylede gitme ihtimalin var yani söylentiler öle yani...

tete012
Aday Memur
01 Ekim 2014 14:30

lojman işi yere göre değişiyo ayrıca bekar olmanda imkansızlaştırıyo...özelleştirmedede ünvan değişikliği olmaz kesinlikle istediğin kurumu ve ili tercihlerine yazarsın sadece üç il seçebiliyosun diye biliyorum bende ama şu kesin seçtiğin illerde seçtiğin kuruma aynı ünvanla gidersin...

yhykml, 10 yıl önce

eyvallah hocam lojman ısı yere gore degısıyor galıba ya manısaya gıden arkadas aılesıyle yerlesmıs lojmana her sey dadıl 425 elk su yakıt vs hepsı ıcınde.bına da yenı degıl ama cok koru de degıl dedı.

özelleşme meselesı var ama calısan ıcın kotu mu olacak ıyı mı bılmem tercıh ıstenıyor dıyorlar ornegın ozellestı dıyelım maden muh olarak herkes migem, mta isteyecektır ya da etı maden dsi filan kazanılmıs hak sonucta kaybedılen bırsey olmaz ama farklı sehre gıtmek duzenını degıstırmek zor olabılır.özelleşmesı durumunda madencı calıstıran bı kuruma gıtmeme durumu olabılıyor mu acaba ya da unvanda bı degısıklık olacak mı yanı tki dekı muhendısı üniversitede vergı daıresınde memur yapmazlar herhalde.(gerçi benı sakarya unıversıtesıne gonderseler muh unvanıyla tamam derdım :))

yhykml
Şef
01 Ekim 2014 14:43

unvanın degısmesı zaten kanunen mumkun degıldır .ben her kurumu tercıh edebılırmıyız suphesı ıcındeydım sadece.hatta eskı konularda gordum kı mıllet ozellesecek kurumu yazıyor bılerek memleketıne donebılmek ıcın ya da ıstedıgı sehre kuruma gıdebılmek ıcın zamanın sırf bu yuzden tkı yazan arkadaslar var maden muhendıslerı buraya konusunda eskı sayfalarda okumustum.ıyı tarafı da varmış ozellestırmenın yanı.

tete012, 10 yıl önce

lojman işi yere göre değişiyo ayrıca bekar olmanda imkansızlaştırıyo...özelleştirmedede ünvan değişikliği olmaz kesinlikle istediğin kurumu ve ili tercihlerine yazarsın sadece üç il seçebiliyosun diye biliyorum bende ama şu kesin seçtiğin illerde seçtiğin kuruma aynı ünvanla gidersin...

sbayrak42
Aday Memur
01 Ekim 2014 15:54

Kardeşim eğer özelleştirme olursa gittiğin kurumda sen tercihlerinde bildiğim kadarıyla sadece 3 tane şehir yazabiliyorsun yani ekstra kurum seçmiyorsun. Bu yüzden birçok arkadaş özelleştirme istiyor büyük bir şehirde yaşarım ümidiyle. Seçtiğin şehirlerde maden müh. ile alakalı yer varsa oraya atanıyorsun. Mesela dsi gibi. Gittiğin yerde ünvanın aynı olur değişmez.

yhykml, 10 yıl önce

unvanın degısmesı zaten kanunen mumkun degıldır .ben her kurumu tercıh edebılırmıyız suphesı ıcındeydım sadece.hatta eskı konularda gordum kı mıllet ozellesecek kurumu yazıyor bılerek memleketıne donebılmek ıcın ya da ıstedıgı sehre kuruma gıdebılmek ıcın zamanın sırf bu yuzden tkı yazan arkadaslar var maden muhendıslerı buraya konusunda eskı sayfalarda okumustum.ıyı tarafı da varmış ozellestırmenın yanı.

yhykml
Şef
01 Ekim 2014 19:19

eyvallah hocam bunları bılmemız ıyı oldu.hayırlısı olsun bakalım beklemedeyız suan ınsallah guzel yerler acılır gıder calısırız.

sbayrak42, 10 yıl önce

Kardeşim eğer özelleştirme olursa gittiğin kurumda sen tercihlerinde bildiğim kadarıyla sadece 3 tane şehir yazabiliyorsun yani ekstra kurum seçmiyorsun. Bu yüzden birçok arkadaş özelleştirme istiyor büyük bir şehirde yaşarım ümidiyle. Seçtiğin şehirlerde maden müh. ile alakalı yer varsa oraya atanıyorsun. Mesela dsi gibi. Gittiğin yerde ünvanın aynı olur değişmez.

vlkn01
Memur
02 Ekim 2014 12:21

Tete012 ve sbayrak42 Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Inanın çok minnettarım. Bakalım sıralamam 49 ve ilk atamada şansım çok zor görünüyor. TTK hakkında bilgi toplayamadık. Bu sezon onlar çok adam alacak diyorlar. Çok fazla emekli olan varmış. O konu da karanlık kaldı. Ben Tavşanlı uzak sanıyordum. Yakınmış yine de. Bigadiç de iyi bir yer gibi görünüyor. Bakalım neler olacak.
Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi