Editörler : Pangaea

snngrc
Şube Müdürü
29 Eylül 2014 13:25

E sen kendinle çelişiyorsun. :D hem torpili engellemek adına tepki olsun hizaya gelsinler diye yapıyoruz diyorsun hemde şimdi e 70'li torpillidense 85'li torpillinin kazanması daha hakkaniyetlidir diyorsun. Dramsınız yeminle. Bunun izahı yok. Torpilin hepsine karşı durman lazım. Neyse ne. Zaten bu iş sonuçsuz kalır benden demesi. Sözleşmeli adam alacaklar 87 puanlı adamı almazlar arkadaş. Pomem'de olduğu gibi mutlaka eleyeceklerdir :) Mal mı bu adamlar bu kadarını idrak edemiyorlar mı? Demezler mi 90 alan adam merkezi atamaya kadar boş kalmamak için başvurmuş buraya kasımda uçacak biz yine eleman arayacağız diye? :) Eğer bu kadarını düşünemeyip 90 alan adamı alırlarsa onları oraya yerleştiren adama sövmek lazım. O zeka da adamı oraya koydular diye. Neyse ne. Her halukarda ilk defa açıktan alım olan bir kurumun listesini eğlenerek ve heyecanla bekliyor olacağım. Benim açımdan bu eylemin böyle bir eğlencesi oldu :)) emeği katkısı olan herkese selam ederim ;)

deacF, 10 yıl önce

senin dediğin adaletin bulunduğu ülkelerde zaten böyle birşeye gerek kalmaz.. 5 ay çalışıp aldığımız puan hiçe sayılıp 5 dk lık bir mülakatla adam seçilemez.. ama burası türkiye. burda adaletin siyah la beyaz arasında bir milyon tane tonu vardır.. bunu her ortamda görebilirsin.. o yüzden elden ne geliyorsa o yapılır.. birçay kaşığı daha fazla adalet yerini bulacaksa evet yapılır. 70 alan torpilli ile 85 alan torpillinin atanması arasında da çok fark vardır.. 85 alan torpiililer atanınca 84 puanlı torpilsiz kimsenin önünden kişiler eksilmiş olur ve merkezi atamadaki şansı artar..

deacF
Şube Müdürü
29 Eylül 2014 16:03

nerenle okuyorsun nerenle anlıyorsun.. elden ne geliyorsa o yapılır diyoruz.. bazıları çıkıp bunu yapsanızda yine torpilliler alınacak diyor.. bizde onlara cevap olarak en kötü ihtimalle 70 puanlı torpilli alacaklarına 85 puanlı torpilli alınır o zman diyoruz.. yani en azından 84 puanı olan torpili olmayan kişinin önünden adam eksilir ve merkezi alımdaki şansı artar.. yani elden bu geliyorsa yaptığımız şey buna yarayacaksa buna da eyvallah..
peki siz hiçbirşeyi beğenmeyenler bu adaletsizlik karşısında ne yaptınız da bizim düşüncemizi beğenmiyorsunuz, eleştiriyorsunuz.. hiç...
boş boş konuşan sizsiniz.
70 puanla rüya göremezken şimdi memuriyet hayali kuruyorsunuz. sırf bu hayal uğruna hatta torpiliniz yoksa sonu kötü biteceğini bildiğiniz bir hayal uğruna adaleti hiçe sayıyorsunuz.

snngrc, 10 yıl önce

E sen kendinle çelişiyorsun. :D hem torpili engellemek adına tepki olsun hizaya gelsinler diye yapıyoruz diyorsun hemde şimdi e 70'li torpillidense 85'li torpillinin kazanması daha hakkaniyetlidir diyorsun. Dramsınız yeminle. Bunun izahı yok. Torpilin hepsine karşı durman lazım. Neyse ne. Zaten bu iş sonuçsuz kalır benden demesi. Sözleşmeli adam alacaklar 87 puanlı adamı almazlar arkadaş. Pomem'de olduğu gibi mutlaka eleyeceklerdir :) Mal mı bu adamlar bu kadarını idrak edemiyorlar mı? Demezler mi 90 alan adam merkezi atamaya kadar boş kalmamak için başvurmuş buraya kasımda uçacak biz yine eleman arayacağız diye? :) Eğer bu kadarını düşünemeyip 90 alan adamı alırlarsa onları oraya yerleştiren adama sövmek lazım. O zeka da adamı oraya koydular diye. Neyse ne. Her halukarda ilk defa açıktan alım olan bir kurumun listesini eğlenerek ve heyecanla bekliyor olacağım. Benim açımdan bu eylemin böyle bir eğlencesi oldu :)) emeği katkısı olan herkese selam ederim ;)

pasanuri68
Memur
29 Eylül 2014 16:09

aH AH yansa bir puanlarımız ah bir yansa. Adam 95 almış kykya başvuruyor. Kasımda da gidecek bu belli. bariz. açık. net. aşikar. ama işte 2 ay çalışacak ve kadro yakacak.

uyanın lisanslar uyanın. daldan dala atlamanız yüzünden önlisansa ve liseye daha fazla kadro veriliyor artık. lise 75le önlisans 80le atanıyor. Uyanın !

deacF
Şube Müdürü
29 Eylül 2014 16:18

Anlayamayanlar için uygulamalı örnek vereyim..
X şehrine 1 kiş alacaklar 10 kişiyi mülakata çağıracaklar..
1.senaryo
Yüksek puanlıların çoğu başvurmadı toplamda 100 kişi başvurdu ilk 10 u çağırdılar.
1. sırada 85 puanlı çalışmak isteyen kişi var mülakata girdi..
10. yani son sırada 75 puanlı var mülakata girdi..
Sonuçta mülakatta çalışmak isteyen 85 puanlı kişiyi değilde 75 puanlıyı seçtiler..
2.Senaryo (desteklediğimiz)
Yüksek puanlıların çoğu mülakata gitse de gitmese de başvurusunu yaptı ve toplamda 150 kişi başvurdu ilk 10 u çağırdılar.
1. sırada 95 puanlı mülakata girmeyecek kişi
9. sırada önceki senaryonun ilk sırasındaki 85 puanlı kişi
10. yani son sırada da 83 puanlı birbaşka kişi
SONUÇTA İLK 10 DAKİ İLK 8 YÜKSEK PUANLI KİŞİ MÜLAKATA GİTMEDİ VE MÜLAKATA 9. ve 10. SIRADAKİ 85 ve 83 puanlı kişiler gitti.. Ve ilk senaryoda haksız bir şekilde seçilemeyen 85 puanlı kişi ikinci senaryoda seçildi ve hakkıyla çalışmaya başladı.. Hemen arkasındaki 83 puanlı kişinin de önünden bir kişi eksildiğinden diğer atamalarda şansı artmış oldu..

snngrc
Şube Müdürü
29 Eylül 2014 17:04

Yani bilmiyorum senin nerenle normalde okuyup idrakini nerenle yapıyorsun ama biz normal insanlar genelde gözle okuyup beyinle algılıyoruz :))))

Yahu sana bu tepeden bakma hakkını kim veriyor adelet bülbülü ilyas seni? :) Yani o kadar kendimi tuttum tuttum sonunda beni de çileden çıkartttınız :) Bende diyorum millet niye burda birbirine küfür ediyor. Bazıları cidden hak ediyormuş ki küfürden hakaretten de nefret ediyorum. Neyse. Adamdaki enaniyete bak. 70 ile haya kuramazken bilmem ne hayalleri dalıyormuşuz vs. ulen sen benim kaç puan aldığımı nerden biliyorsun da bikbik konuşuyorsun :) Ayrıca gidin ne halt ediyorsanız edin. Buraya konu açmışsınız illaki farklı yorumlar gelecek. Farklı yorumlar gelince niye biraz mahalle karısı kezban moduna girip arto'laşıyorsunuz ki kaldıki aman aman karşı görüşte yok. Adam hasbelkader 80 üstü almış bir kendini taksim'deki bayrağa asıp dalgalandırmadığı kaldı :D canım yav. Sizin gibiler bakan olsa ülkeyi yırtar heralde :) Neyse Allah sizin gibilere de torpilcilerede hak ettiğinizden gram fazlasını nasip etmesin ne diyeyim :) Git nereye başvuruyorsan başvur mahalle kezbanları gibi ağlayıp zırlamayın burda. :) Ayrıca ben torpile karşı bimer'e de şikayetimi yaptığım dilekçede yazdım. Bireysel olarak. Sizin gibi internette ehüeheü diye ağlayıp zırlamışlığım yok şükür ;) Neyse ne.

deacF, 10 yıl önce

nerenle okuyorsun nerenle anlıyorsun.. elden ne geliyorsa o yapılır diyoruz.. bazıları çıkıp bunu yapsanızda yine torpilliler alınacak diyor.. bizde onlara cevap olarak en kötü ihtimalle 70 puanlı torpilli alacaklarına 85 puanlı torpilli alınır o zman diyoruz.. yani en azından 84 puanı olan torpili olmayan kişinin önünden adam eksilir ve merkezi alımdaki şansı artar.. yani elden bu geliyorsa yaptığımız şey buna yarayacaksa buna da eyvallah..
peki siz hiçbirşeyi beğenmeyenler bu adaletsizlik karşısında ne yaptınız da bizim düşüncemizi beğenmiyorsunuz, eleştiriyorsunuz.. hiç...
boş boş konuşan sizsiniz.
70 puanla rüya göremezken şimdi memuriyet hayali kuruyorsunuz. sırf bu hayal uğruna hatta torpiliniz yoksa sonu kötü biteceğini bildiğiniz bir hayal uğruna adaleti hiçe sayıyorsunuz.

deacF
Şube Müdürü
29 Eylül 2014 20:29

ya sen ne salaksın bi paragaraf yazı yazmışsın hepsi boş beleş mahallenin dedikoducu karısı gibi yorumlar.. tepeden gören kim beyinsiz herif 70 puanla memurluk rüyası bile görülmez bu ülkede türkiyenin gerçekleri bunlar sen nerde yaşıyosun dünyadan haberin yok gelmişsin burda akıl satıyorsun.. daha okuduğunu anlayamıyorsun burda savunduğum şeyin bana gram faydası yok ama senin gibi beyinsiz bunu anlamaz.. bi bimer öğrenmişsiniz bimer de bimer sanki bimer olunca internetten yapmış olmuyorsun gerizekalı herif bir de yazmış oraya bireysel olarak yaptım diye tamam bireysel olarak yaptın ya seninkini cumhurbaşkanına iletirler bakanlar kurulu özel gündemle toplanır değerlendirirler.. salak herif forumdan, facebooktan örgütlenilir, tweet de atılır, bimere de yazılır çok farklı şeyler değil defol git napıyorsan yap herkes istediği şekilde tepki koyar senin olmayan beynine kimsenin ihtiyacı yok burda..
burdaki insanlar ellerinden geldiğince bir şekilde mülakata tepki verebilmek için burdalar senin gibi onun bunun orasını burasını yalamaya alışmış satılmışların bunu anlamaması normal..

snngrc, 10 yıl önce

Yani bilmiyorum senin nerenle normalde okuyup idrakini nerenle yapıyorsun ama biz normal insanlar genelde gözle okuyup beyinle algılıyoruz :))))

Yahu sana bu tepeden bakma hakkını kim veriyor adelet bülbülü ilyas seni? :) Yani o kadar kendimi tuttum tuttum sonunda beni de çileden çıkartttınız :) Bende diyorum millet niye burda birbirine küfür ediyor. Bazıları cidden hak ediyormuş ki küfürden hakaretten de nefret ediyorum. Neyse. Adamdaki enaniyete bak. 70 ile haya kuramazken bilmem ne hayalleri dalıyormuşuz vs. ulen sen benim kaç puan aldığımı nerden biliyorsun da bikbik konuşuyorsun :) Ayrıca gidin ne halt ediyorsanız edin. Buraya konu açmışsınız illaki farklı yorumlar gelecek. Farklı yorumlar gelince niye biraz mahalle karısı kezban moduna girip arto'laşıyorsunuz ki kaldıki aman aman karşı görüşte yok. Adam hasbelkader 80 üstü almış bir kendini taksim'deki bayrağa asıp dalgalandırmadığı kaldı :D canım yav. Sizin gibiler bakan olsa ülkeyi yırtar heralde :) Neyse Allah sizin gibilere de torpilcilerede hak ettiğinizden gram fazlasını nasip etmesin ne diyeyim :) Git nereye başvuruyorsan başvur mahalle kezbanları gibi ağlayıp zırlamayın burda. :) Ayrıca ben torpile karşı bimer'e de şikayetimi yaptığım dilekçede yazdım. Bireysel olarak. Sizin gibi internette ehüeheü diye ağlayıp zırlamışlığım yok şükür ;) Neyse ne.

Kutadgu44
Kapalı
30 Eylül 2014 00:46

Yüksek puan alacaksın.

Sonra KYK alımına gitmeyeceğin halde başvuru yapacaksın.

Ve bunun adına "adalet dağıtıyoruz" diyeceksin.

Kendini Robin Hood sanan bu arkadaşlara Allah'tan dileğim;

Benzer bir adaleti, girmek istediğiniz işte, siz de yaşarsınız umarım.

diğdem
Aday Memur
30 Eylül 2014 12:17

bu nedir ya forum kyk sayfasıyla dolu ne bu tartışma anca birbirinizi yiyin. o yüksek puanlar ordan buraya atlayanlarda umarım ösym tercihine başvuramazlar kalırlar kyk nöbetine

Atansam2014
Aday Memur
15 Ekim 2014 16:11

Bıktım ya lanet olsun 90 alıp da mülakata gitmeyene de araya adam koyarak girene de

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi