Editörler : oto-danisman-expert
30 Eylül 2014 10:49

Corolla 1,4 4D bilen veya kullanalardan bilgi?

2007-2008 toyota corolla 1.4 4d kasaların performansı hakkında bilgiye ihtiyacım var. malum kasa geniş. rampa veya araç sollarkenki durumu nasıldır? 1.3 cdti astra daha küçük kasa olmasına rağmen araç sollarken bana yetersiz geiyordu. corolla 1,4 4d nasıldır? Şimdiden teşekkürler

16.645E
Şef
30 Eylül 2014 11:19

Sözünü ettiğiniz D4D'nin ilk versiyonlarıysa motor yeterli performansı sağlar. Ama özelikle sollamalarda vites küçültürseniz daha iyi verim alırsınız. Rampada 4 yetişkinle vites küçülmeden çıkabilirsiniz. Ben sıfır km alıp 133 bin km'ye kadar kullandım. Her türlü yol koşulunda motor anlamında hiç sorun yaşamadım. Motorun tek sorunu triger zincirinin ses yapıp garantiden değişmesi oldu. Motor dışındaki aksamlarda sorunlar yaşanabilir dikkat. Son olarak mauel olanını tercih ediniz. MMT'den uzak durmakta yarar var.

toraman akhsunvar
Genel Müdür
30 Eylül 2014 11:22

1.4 4D den de 1.3 CDTI de olduğu gibi aşırı bir performans beklemeyin bu motorlar performanstan ziyade ekonomi için tasarlanmış.ama performans anlamında da özellikle rampalarda memnun ediyor..

sonuç olarak çok farklı olmaz..

tavsiyem 1.6 dizel seçeneklere bakın..

Hukuk10
Genel Müdür
30 Eylül 2014 11:49

birde toyota'nın dizellerinde yağ eksiltme problemi var ve kronik bunada dikkat edin

phantom25
Müsteşar
30 Eylül 2014 13:57

arkadaşlar hepinize tek tek teşekkürler bilgiler için.

16.645s hocam ben de sırf otomatiği sorunsuz olur diye toyota tercih edecektim. siz de tavsiye etmeyince soru işareti oldu. açıkçası toyota, mazda, hyundai ve kia'arın otomatiği en azından emsallerine göre daha iyi diye biliyordum.

30 Eylül 2014 23:26

benzinli tam otomatikler sağlam ama mmt yarı otomatikler sıkıntılı biraz

16.645E
Şef
03 Ekim 2014 00:25

Sıfır araçta MMT alınır ve klavuzda yazan kurallara uygun biçimde kullanılırsa sorun çıkarmayabilir. Benim araçta MMT ile ilgili bir sefer sorun yaşadım o da karda aşırı patinajdan baskı balatanın ısınıp koku yapması ve uyarı vermesiydi. Bunu dışında servis kendisi çağırarak şanzımanda yenileme yaptı ( tüm MMT araçlarda ) o yenilemeden sonra şanzıman çok rahatladı. Aslında MMT şanzıman oldukça akıllı. Sizin sürüş sitilinize göre vites değiştiriyor. Bazen de sizi muhattap almadan kendi sitedği devirde değiştiriyor vitesleri :)

Bu dediklerim 2007 yılı üretimi MMT ler içindi. Şimdi şanzıman daha sorunsuz olabilir.

toraman akhsunvar
Genel Müdür
03 Ekim 2014 02:29

hocam sorunsuz otomatik şanzuman arıyorsan işin biraz zor anca bmwnin kullandığı 8 ileri otomatik veya vw grubundaki 7 ileri dsg kullanacaksın ki biraz olsun rahat edesin ama bunların fiyatlarıda ateş pahası.

phantom25, 10 yıl önce

arkadaşlar hepinize tek tek teşekkürler bilgiler için.

16.645s hocam ben de sırf otomatiği sorunsuz olur diye toyota tercih edecektim. siz de tavsiye etmeyince soru işareti oldu. açıkçası toyota, mazda, hyundai ve kia'arın otomatiği en azından emsallerine göre daha iyi diye biliyordum.

timucintunc07
Kapalı
03 Ekim 2014 23:40

Dsg nin sorunsuz olduğunu da duyduk:) vw ınn dsg den çektiğini Cimbom Fener'den bile çekmedi o kadar

04 Ekim 2014 17:16

:)))

toraman akhsunvar
Genel Müdür
12 Ekim 2014 18:43

bu kadar çok satan dsg de tabiki hata sayısı da çok olacaktır.ama size denk gelmesi çok düşük ihtimal kullanım keyfi yeter dsgnin. japonların kullandığı otomatik, dsg nin yanına yaklaşamaz kıyaslamak bile doğru olmaz

timucintunc07, 10 yıl önce

Dsg nin sorunsuz olduğunu da duyduk:) vw ınn dsg den çektiğini Cimbom Fener'den bile çekmedi o kadar

timucintunc07
Kapalı
13 Ekim 2014 10:01

japonlar cvt de çift kavramada değil:))

kadirkamboz
Aday Memur
14 Ekim 2014 11:22

arkadaşım otomatikte hyundai ve honda iyidir. HYUNDAİ&HONDA

toraman akhsunvar
Genel Müdür
14 Ekim 2014 15:44

japonlar çift kavramaya bile geçemedi.en iyisi kompakt sınıfta dsg