Editörler : F16 Gökçen
07 Ekim 2014 11:29

KPSS Alan Sınavı AÖF Yardımlaşma Platformu

Evet arkadaşlar.

Kadrolar , atamalar , sorular , konular , kitaplar vs. Buradan iletişimde olalım. Yalnızca AÖF mezunları olarak paylaşımda bulunalım.

Ben Murat Yayınlarının Yeni Sisteme Göre Düzenlenmiş Konu anlatımlı kitabını aldım.

Öncelikle Anayasa Hukuku ile başladım.

Sizler nasıl hazırlanıyorsunuz ?

Mehtapiktisat
Aday Memur
08 Ekim 2014 16:55

Bende aöf mezunu olarak giricem ama bu forumda her yerde aöf meZunu mülakatta elenir dedikleri için morlim bouluyo

şenturkum
Genel Müdür
08 Ekim 2014 19:14

Evet çoğu yerde eliyorlar. Ancak elenmediğimiz yerlerde var. Örneğin ; Glir Uzmanluğı , Vergi Müfettişliği , Milli Emlak Uzmanlığı vs.

Mehtapiktisat
Aday Memur
08 Ekim 2014 20:05

Olsun biz azimle çalışalım iyi puanlar alalım bu arada nerden mezun olduğun değil bilgin önemli

Mehtapiktisat
Aday Memur
09 Ekim 2014 12:51

Başka yok mu hazırlanan

ÜMRAN YAYLA
Aday Memur
09 Ekim 2014 13:54

arkadaşlar aöfde hangi bölümler avantajlı bn bilgisayar mezunuyum lisansa tamamlıcam kamu iktisat maliye işletme bölümleri var sizce nedir

mhvs84
Aday Memur
09 Ekim 2014 14:09

bende araştırdım işletme dediler en ıyısı ıs alanı olarak hem ozelde hem kamuda

Mehtapiktisat
Aday Memur
21 Ekim 2014 15:48

Arkadaşlar benim kafama takılıp kaldı mülakatta elerlerse diye. Cevrenizde başaran var mı

MEBinGülenYüzü
Aday Memur
22 Ekim 2014 17:41

AÖF mezunu bir arkadaşım il göç uzman yardımcısı oldu olmayacak bir şey değil.. Ama pek yaygın olan bir durum değil.. Ümitsiz olmayın çalışın hayırlısını isteyin..

sirincimcime
Memur
23 Ekim 2014 16:33

Mülakatlarda çoğu zaman juridekiler sizin ne mezunu olduğunuzu bilmiyorlar.. Çünkü orada sizin formunuzda Anadolu Üniversitesi diye geçiyor..

Herkesteki ortak kanı bu şekilde aöf elerler, sen başarılı ol da nasıl elesinler, sen kendini ispatlarsan diyecek söz bırakmazsan, kendini geliştirmişsen, örgünlerin yanında aöfüm diye ezilmezsen, olmayacak diye bir şey yok, eşitlik ilkesi gereği bu böyle...

Birde güzel bir söz var, sizin başaramayacağınızı söyleyen insanlara kulaklarınızı tıkayın diye.. çalışırsın olur yada olmaz, çalışmak seni kötülüklerden korur, geliştirir, diğerleri ile arandaki farkı açar vs vs.

--Alan konusunda kendi başınıza çalışmanızı tavsiye etmiyorumi uygun olan tüm arkadaşlara dershane veya bir lider öneririm. En azından vcd, dvd.. Çünkü muhasebe, hukuk, iktisat bunlar tek başına tamamen öğrenebileceğiniz şeyler değil..

Önemli olan bir hedef belirlemek, hangi konuda iyi isen, onun üzerine düşmek, herkesin yaptığı hataları yapmadan o bölümde en başarılı olmak, dallanıp budaklanmamak.. Hedefin ne ise onun hakkındaki derslere daha fazla zaman ayırmak, aklını kurcalayan sorulara anında cevap bulup hızlı bir şekilde ilerlemek..

Şuan başlamak için en uygun zaman, ama temmuz ayına kadar aynı tempoda devam edemeyeceksen, ocakta başlamak sıkılganlığını azaltır..

Başarmak demek fedakarlık demektir, tv de dizi de sana bir şey katmayacak programlarına son vermen gerekir, kpss ile iş bitmiyor biliyorsunuz, diğer sınavlar içinde kpss de oluşturduğunuz alt yapıyı kullanarak diğer merdivene ulaşacaksınız.. o yüzden sizi geliştirecek sosyallik harici sosyalliklere zaman harcamayın diye bir öneride bulunabilirim.

Tv de sadece haberlere bakabilirsiniz, yemek yerken tv izleyebilirsiniz yada radyo dinleyebilirsiniz, kpss için haberler çok önemli, özellikle trt haberleri, gündemden fikriniz olsun mutlaka, kendinizi çalışmak için soyutlamayın, sinemaya da tiyatroya da mutlaka gidin, spora da vakit ayırabilirsiniz, doğa yürüyüşleri vb.

Başarılar diliyorum...

Mehtapiktisat
Aday Memur
23 Ekim 2014 19:32

Yorumlarınız için teşekkür ederim bi de bi yerlere yerleşmek için sıralamanın kaçlarda olması lazım

şenturkum
Genel Müdür
24 Ekim 2014 10:20

sirincimcime kardeşim ;

keşke dediğin gibi olsaydı. hem kpss de hemde kurum sınavında derece yapıp elenen aöf liler var.

hiçbirşeyimsin
Aday Memur
24 Ekim 2014 11:52

Arkadaşlar ben de aof mezunuyum.. emek verir çalişiriz sonra mulakatta elenirsek bi işe yaramaz.çok kararsizim çalişip çalişmama konusunda.. ayrica evde hazirlanmayi duşunenler var mi tek başina olur mu ki?

Mehtapiktisat
Aday Memur
24 Ekim 2014 12:40

Arkadaşlar ben önyargılarımdan kurtuldum. Size de söyle açıklayım. Arkadaşlar o elenen aöfliler aöfli oldukları içîn elenmemiştir onlar ona yormuştur. Birde devletin bîr kurumu asla adaletsiz davranmaz. Anadolu üniversitesi devletin bi üniversitesi mi evet memur olacağınız kurum devletin bîr kurumumu evet o zaman devlet devleti nasıl tanımaZ nasıl haksızlığa uğratır ki. İlanlara bakın açık açık iktisat fakültesi işletme fakültesi iibf başvurabilir yazıyo. Madem almayacak neden çağırsın. Kazanan o kadar aöfli var ki.

Mehtapiktisat
Aday Memur
24 Ekim 2014 12:42

Gelişmiş ülkelerde açıktan okumak böyle dışlanmıyo devlet bize o diplomayı dışlamak için vermiyo.

hiçbirşeyimsin
Aday Memur
24 Ekim 2014 13:13

Haklisin arkadaşim.. biz elimizden geleni yapalim gerisi Allaha kalmiş. Moral bozucu yorumlari okumaktan bunalmiştim artik.. ben evde hazirlancam ve ilk kez gircem. Sadece haftaiçi çalişmayi duşunuyorum haftasonu bi tekrar yaparim. Ayrica ingilizceye de çalişcam. Matematikte sikinti yaşiyorum inşallah hallolur.. hazirlanan arkadaşlar birbirimize yardimci olalim ders konusunda

Mehtapiktisat, 9 yıl önce

Arkadaşlar ben önyargılarımdan kurtuldum. Size de söyle açıklayım. Arkadaşlar o elenen aöfliler aöfli oldukları içîn elenmemiştir onlar ona yormuştur. Birde devletin bîr kurumu asla adaletsiz davranmaz. Anadolu üniversitesi devletin bi üniversitesi mi evet memur olacağınız kurum devletin bîr kurumumu evet o zaman devlet devleti nasıl tanımaZ nasıl haksızlığa uğratır ki. İlanlara bakın açık açık iktisat fakültesi işletme fakültesi iibf başvurabilir yazıyo. Madem almayacak neden çağırsın. Kazanan o kadar aöfli var ki.

Mehtapiktisat
Aday Memur
24 Ekim 2014 13:28

Burada kıskanc insanlar yazıyo sırf daha az kişi girsin diye yoksa buraya forumlara yazanlar kim ki uzman mı ne yani. Biri gelip bişey diyen bir sürü insanın morali boZuluyo. Okudugun üni hiç önemli değil öyle olsaydı ilanlarda yazardı devlet üniversiteler arasında ayrım yapabilir mi hiç . Hepsi onun alacağı kurumda onun. Nedir bu çekememezlik Allah herkesin nasibini verir.git bi dershaneye sor bakalım öğrencilerinden kaç tanesi kazanmış aöfli. Kimisi de diyo ki aöfli kazanan az aöfli giren az çünkü. Ya da adam akıllı çalışan az. Sakın uzman olmayan burda atıp tutan kişilere itibar etmeyin. Ben de evde çalışıyorum tek başıma iyi de gidiyo şu an. SiZe tavsiyem sadce başarılara bakın başarızşıklara bakıp yönlendirmeyin hayatınızı bu sınavda sadece çalışan kazanır.

Mehtapiktisat
Aday Memur
25 Ekim 2014 12:00

Arkdaşlar birbirimize destek olalım hangi kitapları aldınız be kadrolar hakkında ne düşünüyosunuz

hayal92
Kapalı
10 Kasım 2014 14:05

s.a arkadaşşar. bende aöf işletme mezunuyum, kaymakamlık için drslede başlıycaktım ama morelimi çok bozdular hemen elenirsin boşuna çalıştığınla kalırsın dediler, kararsız kaldım anlıycağınız..:((

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi