Editörler : supporters.
15 Ekim 2014 18:57

Devletin öz evlatları hakim savcı prof ve doktorlarr

Proflar,hakim ve savcılar 5-6 bin tl alıyor 750-1150 tl zam yap.Allah bu haksızlığın hesabını inşallah soracak. Diğer memur açlık sınırında yaşarken 5-6 bin tl maaş alan adamlara ne zammıdır bu.Kimin parasını kime peşkeş çekiyorsunuz. milletin,çoluk çocuğun hakkını vergisini zaten maaşları iyi olan insanlara yedirmekten utanmıyormusunuz...

sasa1212
Aday Memur
15 Ekim 2014 23:24

Arkadaş, ortaya bir zam meselesi de çıkayıversin. Bana da bana da diye hırlanıyorsunuz. O kadar ağlayacağına sen de çabala, hakim-savcı veya akademisyen ol, olabiliyorsan! Bakalım ağladığın kadar, o zekan- beynin de çalışıyor mu?

ali celal
Aday Memur
16 Ekim 2014 01:02

Ağlama merve :(((

kallera
Şube Müdürü
16 Ekim 2014 16:20

sasa 1212 ya aldığın zamla yemlendiğin için pişkin pişkin konuşuyorsun yada kendi ezikliğinden dolayı hakkını arayan insanlara çatıyorsun. Akademisyen hakim ve savcılar karşısında kendini bu kadar aşağılama. Onları gözünde bu kadar büyütme. 77 milyonun hakkının belli bir kesime yedirilmesi kul hakkına girilmesine tabiki ses çıkaracaz. Zam aldıysan sen önüne konulanla yemlen hakkını arayanlara çemkirme ...

kalıntılar
Yasaklı
18 Ekim 2014 06:59

Bilgi gücümüz yetiyorsa, biz de akademisyen veya hakim-savcı veya doktor olalım.. Bu işi becerebilecek bilgimiz ve çabamız olmadıkça, onlarla kendimizi kıyaslayamayız.

kalıntılar
Yasaklı
19 Ekim 2014 02:32

Her toplumda, akademisyenler ile doktorların, hakimler ile savcıların apayrı ve çok mümtaz bir yeri vardır.. Kaymakamlık ve Müfettişlikler de böyledir..

Kıskanmayalım.

Bizim de, bu meslek ve görevlere erişmemiz için çok çalışmamız gerekiyordu.

Üniversite sınavlarına 2.000.000' a yakın genç giriyor. Örneğin; Tıp okuyup doktor olmak için, ilk 10.000 içinde olmak gerekiyor. Akademisyen olmak için de koskoca bir gençlik, hatta bir ömür harcanıyor.

19 Ekim 2014 13:39

Ben bir öğretim görevlisiyim. Bana göre onurlu yaşamak, çok para kazanmaktan daha önemlidir.

Neden böyle yazdım? Bilmeyenler varsa söyleyeyim: Biz akademisyenler (doçent ve profesör dışında) sözleşmeli çalıştırılıyoruz. 1-2 yıllık sözleşmelerle istihdam ediliyoruz. Devlet -belediyedeki sözleşmeli personel de dahil- tüm sözleşmelileri kadroya aldı ama bizlere kesinlikle böyle bir şans tanımadı. Yani biz öğretmenler gibi, polisler gibi kadrolu, asil devlet memuru falan değiliz.

Ben, 3200 TL maaş alıp sözleşmeli çalışmaktansa 2200 TL maaş alıp kadrolu çalışmayı tercih ederim. Çünkü kadrolu çalışmak demek onurlu yaşamak, dışarıda başı dik gezmek demektir.

Ekleyeyim, her ne kadar akademisyen de olsam okuldaki kadrolu memurlara, teknikerlere bakıp hep içten içe "Ne kadar da şanslılar. Devletin öz evlatları işte bunlar." dediğim olmuştur. Yıllar sonra doçent olursam ben de onlar gibi "öz evlat" olacağım diye umut ediyorum...

20 Ekim 2014 10:09

garip bir durum adeta acındırma olmuş.Bahsettiğiniz gibi değil

SeyyahMemur60, 10 yıl önce

Ben bir öğretim görevlisiyim. Bana göre onurlu yaşamak, çok para kazanmaktan daha önemlidir.

Neden böyle yazdım? Bilmeyenler varsa söyleyeyim: Biz akademisyenler (doçent ve profesör dışında) sözleşmeli çalıştırılıyoruz. 1-2 yıllık sözleşmelerle istihdam ediliyoruz. Devlet -belediyedeki sözleşmeli personel de dahil- tüm sözleşmelileri kadroya aldı ama bizlere kesinlikle böyle bir şans tanımadı. Yani biz öğretmenler gibi, polisler gibi kadrolu, asil devlet memuru falan değiliz.

Ben, 3200 TL maaş alıp sözleşmeli çalışmaktansa 2200 TL maaş alıp kadrolu çalışmayı tercih ederim. Çünkü kadrolu çalışmak demek onurlu yaşamak, dışarıda başı dik gezmek demektir.

Ekleyeyim, her ne kadar akademisyen de olsam okuldaki kadrolu memurlara, teknikerlere bakıp hep içten içe "Ne kadar da şanslılar. Devletin öz evlatları işte bunlar." dediğim olmuştur. Yıllar sonra doçent olursam ben de onlar gibi "öz evlat" olacağım diye umut ediyorum...

tefler
Şube Müdürü
20 Ekim 2014 23:51

Öğretim Elemanlarının tabi olduğu kanun hükümleri ve görevlendirme usülünden bihabersen...

serenaysade
Kapalı
22 Ekim 2014 19:39

hıc haketmedıklerı bı zam aldılar haram zıkkım olsun nasıl ogretım gorevlısı oldugunuzu bılıyoruz

serenaysade
Kapalı
22 Ekim 2014 19:40

torpılle ıse gırersen kadroyu haketmezsın ıse torpılle gırıyor ve yalakalıkla yrd doc oluyorsunuz

serenaysade
Kapalı
22 Ekim 2014 19:42

havanız bın bes yuz ama vıcdan yok 3 saat ust uste ders yaz 1 bucuk saat yap yapma cık anlaysınız bu

kalıntılar
Yasaklı
23 Ekim 2014 07:52

SERENAY arkadaş, Türkçe'niz ne kadar bozuk?.. Neden has dilimizi neden ihmal ettiniz?

serenaysade
Kapalı
23 Ekim 2014 23:31

Türkçesi düzgün olanları mı öğretim görevlisi yapıyorlar?? :) Git de şivesi ile yazısıyla nasıl akademik bir cami var onu gör arkadaşım!!!! Oldu sanırım gayet has Türkçe :)

kalıntılar, 9 yıl önce

SERENAY arkadaş, Türkçe'niz ne kadar bozuk?.. Neden has dilimizi neden ihmal ettiniz?

serenaysade
Kapalı
23 Ekim 2014 23:33

sen acaba nerde görevlisin siz kendinizi översiniz ancak :)

kalıntılar, 10 yıl önce

Her toplumda, akademisyenler ile doktorların, hakimler ile savcıların apayrı ve çok mümtaz bir yeri vardır.. Kaymakamlık ve Müfettişlikler de böyledir..

Kıskanmayalım.

Bizim de, bu meslek ve görevlere erişmemiz için çok çalışmamız gerekiyordu.

Üniversite sınavlarına 2.000.000' a yakın genç giriyor. Örneğin; Tıp okuyup doktor olmak için, ilk 10.000 içinde olmak gerekiyor. Akademisyen olmak için de koskoca bir gençlik, hatta bir ömür harcanıyor.

ali celal
Aday Memur
24 Ekim 2014 00:07

Zam bazılarında kanamaya yol açmış anlaşılan :(

serenaysade
Kapalı
24 Ekim 2014 00:09

size olduysa normal memurada olsun adaletsiz olmasın sadece

kalıntılar
Yasaklı
24 Ekim 2014 02:52

Kamudaki en gözde ve seçkin, en üst konumdaki meslekleri sıralayalım..

1. Kaymakamlık,

2. Hakimlik-Savcılık ve Sayıştay Denetçiliği,

3. Akademisyenlik (Doçentlik-Profesörlük),

4. Müfettişlik,

5. Diplomatlık..

Bunların dışındakiler, bildiğimiz memurluk durumundadır.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi