Editörler : Pangaea

Kapalı
17 Ekim 2014 00:20

Kaç Puan Nereye Gider

Arkadaşar forumuda inceledim, internette de araştırdım ama pek sağlıklı bilgilere ulaşamadım. Bilgisi olan varsa eğer kaç puana kadar alanlar atanabilir 4001'den. Ya da gazetecilikten 84 puan aldım atanma durumumuz nedir? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Trolluk yapma niyetinde olan arkadaşlar rica ediyorum başka yere salça olun. Bİlgi paylaşmak adına bu başlığı açtım. İyi akşamlar.

aub67
Kapalı
17 Ekim 2014 00:42

Zor soru YDS puanın ya da varsa p10 puanına göre cevap değişir ama sadece p3 puanın varsa:

4001 3.atamaya kadar kesin gelmez ama gazetecilikten umutlu olabilirsin tahminen 2.-3. atamada tabi yer seçmezsen.

Şuana kadar bize neredeyse ilan çıkmadı.Bas. İlan Kurumuna msj attım şuan eleman açığımız ve alım planımız yok gibi bir mesaj attı. Gazetecilikten almıştı geçen sene.

Polislik,kyk vb. kurumlarıda göz ardı etme sözleşmeli flnda deme en işsiz fakültelerden biriyiz.

mkdpsb
Memur
17 Ekim 2014 01:32

yanlışım varsa düzeltin 2014/1 de 4001 87'yi görmüştü ya da belki biraz altına inmiştir tam hatırlamıyorum. 2014 ise son atama 4001'de bunun 2 ya da 2,5 puan altına inebilir. Çünkü bir önceki sınava göre 2,5 puan aşağıya kadar bir kayma var gibi görünüyor. Yani bu durumda 4001'den en az 2012'deki kadar kadro gelirse 85leri görür hatta biraz altına bile inebilir. Tabi ki bu bir varsayım, belki çok yanılıyorumdur ama sanmam :D

Bu yorumdan kendi puanını 4001 için yorumla işte. Bunun dışında kendi bölümünden beklenmedik bir şey olmadıkça %99 ihtimalle atanırsın diye düşünüyorum. Kadro sayısına göre 1. olmadı 2. atamada şansın çok yüksek.

P3UZMANOLMAZ
Daire Başkanı
17 Ekim 2014 01:40

Branş ve genel sıralamanı yazarsan daha iyi olur.

Geci
Genel Müdür
17 Ekim 2014 12:08

Çok değişken var. Arkadaşların dediği gibi YDS puanın varsa değişebilir her şey. Yada ilk atama için mesela,BYEGM 20 kişiyi mülakata alacak bu kişiler büyük oranda merkezi atamayla tercih yapamayacaklar. Branş sıralamasında önündekiler olsa mesela bu 20 kişinin çoğu ? Denildiği gibi bi çok değişken var. Daha kadro sayıları bile belli değil, hani uğraştığımızı düşünüyorum kadrolar için, bakalım artık 1 ay kaldı.

schastye
Aday Memur
19 Ekim 2014 20:18

arkadaşlar bu branş ve genel sıralamalarınızı nereden görüyorsunuz? benim ydsm var p3 üm 82 ui mezun

mkdpsb
Memur
20 Ekim 2014 15:07

şuradan sisteme giriş yaparak

https://ais.osym.gov.tr/

schastye, 10 yıl önce

arkadaşlar bu branş ve genel sıralamalarınızı nereden görüyorsunuz? benim ydsm var p3 üm 82 ui mezun

schastye
Aday Memur
21 Ekim 2014 00:46

ben siyaset bilimi ve uluslararası ilişkilerde 115. sıralamadayım :/ şimdi bu ne anlama geliyor ki ? :/

kazansak da gitsek
Aday Memur
21 Ekim 2014 00:59

Önünde 114 kişi var demek :D

mkdpsb
Memur
21 Ekim 2014 01:37

seçtiğin bölüm ve puan türünde kaçıncı sırada olduğunu gösterir branş sıralaması. Böylece özellikle merkezi atamadaki şansın nedir bir fikir sahibi olursun. Ayrıca o sistemin altında bulunan bir adet kutucuk var, o kutucuğu işaretleyip, sonuçları göster dersen her merkezi atamadan sonra önündeki rakiplerden kaçı atanmış bunu da öğrenirsin. :D

schastye, 9 yıl önce

ben siyaset bilimi ve uluslararası ilişkilerde 115. sıralamadayım :/ şimdi bu ne anlama geliyor ki ? :/

schastye
Aday Memur
21 Ekim 2014 01:45

haha valla ilk defa sınava girdim, hiçbir şey bilmiyorum, bu yüzden her şeye şaşırıp, her şeyi soruyorum arkadaşlar :D

Fakooo
Kapalı
21 Ekim 2014 02:46

Gazetecilik bölümünden sıralamam 14 muhtemelen iletişim fakültesi bölümleri içerisinde 40 civarıdır genel sıralamam da 25 bin civarı. Puan belirttiğim gibi 83, 5. bakalım ne olacak inşallah hayırlısıyla hakeden herkes bir yerlere yerleşebilir.

schastye
Aday Memur
21 Ekim 2014 03:03

inşallah istediğin gibi olur, hayırlısıyla ilk atamada uçarak gidersin.

21 Ekim 2014 19:35

arkadaşlar kasım atamasından sonra ne işe başlama ne kadar sürer

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi