Editörler : oto-danisman-expert
17 Ekim 2014 21:13

Mecburi hizmet,istifa,kpss hakkında yardımmm

mrb.dostlar birkaç soruda yardımınıza ihtiyacım var.

1- 2008 sivil kaynaklı astsb. olarak 10 yıllık mecburi hizmetim ay ve yıl karşılığı tam olarak ne zaman tamamlanır? Hesaplamada Duhul tarihini mi yoksa Nasıp tarihinimi baz almalıyım yada kıtaya çıkış tarihini mi?

2- Kpss'ye girmek istiyorum.Fakat 2016 daki sınava mı hazırlansam bilemiyorum.Çünkü İstifa tarihimi net olarak kestiremiyorum.Diyelimki girdim 2016 daki sınava.2 yıl geçerli olacak puan ile 2018 deki atamalara yetişirmiyim o da meçhul.

görüşlerinizi bekliyorum dostlar.tşkrlr.

kirte
Kapalı
18 Ekim 2014 01:52

10 sene mecburi hizmet süreniz var. Yani orduya hizmet edeceğiniz süre 10 senedir. Bu da astsubay çavuş rütbesini taktıktan sonra başlar.

fven
Yasaklı
19 Ekim 2014 21:54

Benim olayla aynısın dostum. ben 2008 liyim. 2018 de özgürüm. 2014 kpss den 82 aldım. Eğer bu aralıklara puan düşerse disiplin puanı ile atılmayı düşünüyorum. Merkezi alım memurlukta engel teşkil etmiyor yeterki yüz kızartıcı suç işleme. Mülakatlı alımlarda ise yine olabilir ama riske girmek istemiyorum.

2016 kpss ye ben de gireceğim 4. atamaya yetişebiliyorum istifa edip. İşden güçten pek çalışamıyorum. Ama 2 yıl var daha zaten temelim var 82 aldım 10 puan daha arttırsam 92 alırım en kıral memurluğa yerleşirim diye ümit ediyorum.

Ama jandarma sivilleşirse bu emekler boşa gider diye de korkuyorum.

fahrenaytt
Aday Memur
20 Ekim 2014 23:06

benimde temelim yok,işim zor biraz.gerekirse dersaneye gidiceğim.baktım olmuyo özel sektör yada kendi işimi kuracağım allah izin verirse.

2016 kpss bize yaramıyor diye düşünüyodum ama söylediğinize göre 2016 ya hazırlanmam gerekiyor.Şayet 2018 de 4.atamalar yapıldığında bizim istifa sürecinin uzama durumu yada zaman olarak yetişememe sözkonusu olabilirmi? Bu sefer 2 yıllık emek boşa gider...

kirte
Kapalı
20 Ekim 2014 23:40

Arkadaşlar,

Hesaplarınızı bence tekrar gözden geçirin...

30 Ağustos 2018 tarihinde 10. seneniz dolacak.İstifa ve emeklilik ocak ayında, ağustos ayında ise sadece emeklilik oluyor.

Yani istifa edebileceğiniz yasal süre 2019 yılının ocak ayıdır.

Tabi ocak ayından önce istifa etme ihtimaliniz de var. Fakat bu ihtimal, amirlerinizin onayı ile olur ( 3 tane amir ve biri general olmalı)

Yani...

30 Ağustos 2018 ile 2019 ocak arasındaki bir tarihte istifa etmeniz için amirlerinizin onayı gerekir. Fakat 2019 istifa için amir onayı gerekmiyor.

Bu durumda 2016 önlisans KPSS puanı ile planlanan dördüncü atama dönemi olan 2018 sonundaki atamaya yetişmeniz biraz zor gözüküyor.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi