Editörler : Pangaea

19 Ekim 2014 15:18

DSİ İNŞAAT MÜH ALIMINDA TABAN PUAN KAÇ OLUR?
DSİ MÜLAKATLI ALIMLARDA SİZCE TABAN PUAN KAÇ OLUR BU KONUYU ANKETLE DEĞERLENDİRELİM.

Bu ankete 7 günde, 51 kişi oy kullandı ve 26/10/2014 15:18 tarihinde sona erdi.

ultraslan80
Daire Başkanı
19 Ekim 2014 15:33

sıranın bana geleceğini düşünmüyorum.dsi ye başvurup gitmeyecek olan arkadaşlar böyle yapmasa keşke.sıra bana gelebilirdi.

antimage
Aday Memur
19 Ekim 2014 15:42

Dsi ye girenlerinde mağdur olacağı kesin.kpss puanları ellerinde patlayacak.diyelim danıştay kararı yurutmeyi durdurdu olay anayasa mah. Kadar gitti karar 2016-temmuzda cikti.butun atama donemleri gecti 2016 kpss oldu.yazık olcak yani.

KARAYILAN1907
Kapalı
19 Ekim 2014 16:08

mahkeme ne karar vereceği belli değil,danıştay durdursa alımlardan önce durdurması öle bütün kararlarda anayasa mah gidemez belli kriterler var. Sonuçta alım var ve insanlar başvuracak sonrası kısmet.Sonuçta sadece dsi değil kgm-ogm ve diğerleri birsürü alım mülakatlı ve mahkemeye gitti.

19 Ekim 2014 16:15

Farklı başlıklar ama yine aynı ekip :)

antimage
Aday Memur
19 Ekim 2014 16:22

kgm saglam adamlar direk kanunu degistirdi.

KARAYILAN1907
Kapalı
19 Ekim 2014 16:28

BİR HATIRLARMA 255 KİŞİ ÇAĞIRACAKLAR

87.78 255.

87 350

86 460

85 660

84 880

83 1080

82 1400

81 1700

YAKLAŞIK SIRALAMALARDIR İŞARETLERKEN DİKKATE ALIN LÜTFEN

KARAYILAN1907
Kapalı
19 Ekim 2014 16:35

Bilader belki doğru belki yanlış zaman gösterir ancak senin düşündüğün gibi düşünüp şu dsi atamasına yüksek alan kimse başvurmasa 70 lerle kapatsa sonrada iptal edilmese mahkeme nolacak kadrolar haybeye gidecek başvurmayan adam belkide çeşke başvursaydım diyecek.çünkü meerkezi atamada açılan kadro saysısı sonrası girmek zorlaştı.mülakatlı alımların önemi arttı.Bunu önceden kestiremessin kesin konuşamassın.BU ülkede mahkeme kararına rağmen yapılan o kadar şey varki bunu yapanlarda kanun koruyucular.Bu bir fırsattır sen değerlendirmessen başkası değerlendirir yemeyenin malını yerer yani bu bakımdan ben hakkımı kimseye kaptırmama çalıştım kpss puanımı aldım bunuda bir söylenti ile kaptıramam.

antimage, 9 yıl önce

KARAYILAN1907
Kapalı
19 Ekim 2014 16:39

Ayrıca Orman muhafızı iptal olunan konuda İMO nun bana dediği kurumun açtığı bir dava değil mülakata giren bir şahsın açtığı davadır dedi.Mülakatta haksızlık olduğuna dair.Buda her mülakatta olabilir bunuda belirteyim.Çeşke iptal olsada merkezi atamaya dönse ama hiç ümidim yok.açıkcası dimyata pirince giderken evdeki bulfurdan olmanın anlamıda yok bu alımları en iyi şekilde değerlendirilmeli aksi halde dönüşü yok..

antimage, 9 yıl önce

1zlm
Aday Memur
19 Ekim 2014 17:00

Ogm ye alinan memurlarin isten cikarilmasi ve ayni seyin dsi tercih edeceklerinde basina gelme ihtimali cok korkutucu gercekten ya bu kadar mi zor olaylari netlestirip bizimde onumuzu gormemizi saglamalari

efedemircan
Aday Memur
20 Ekim 2014 14:31

mülakata gitmeyi düşünmüyordum ama danıştay söylentilerinden sonra gitmeye karar verdim yüksek puanlılar nasılsa merkezi atamada atanırım diye düşünürse ve gitmezse mülakata kasım ataması da sıkıntılı geçebilir ayrıca bir sorum var dsi'ye atandık mesela 6 ay sonra danıştay iptal etti puanımız yanar mı acaba yani 2015/1 2015/2 atamalarında puanımızla başvuru yapabilir miyiz?

asi1514
Aday Memur
20 Ekim 2014 14:52

85 altına düşerse iyi olur ,85-86 arası diye tahmin ediyorum.

KARAYILAN1907
Kapalı
20 Ekim 2014 14:56

puan yanmaz merak etme ösym merkezi atamalardan atanmadığın sürece yanmaz.

puanların düşmesi neresi iyi olur arkadaş önden giden kar arkadan giden zarardır sen önünden gidene bak mülakatta 1-2 puanın karı olmaz ama mülakatta elendikten sonra önünden giden her adam senin branş sıralamanı düşürür ve başlara yaklaştırır.

efedemircan, 9 yıl önce

mülakata gitmeyi düşünmüyordum ama danıştay söylentilerinden sonra gitmeye karar verdim yüksek puanlılar nasılsa merkezi atamada atanırım diye düşünürse ve gitmezse mülakata kasım ataması da sıkıntılı geçebilir ayrıca bir sorum var dsi'ye atandık mesela 6 ay sonra danıştay iptal etti puanımız yanar mı acaba yani 2015/1 2015/2 atamalarında puanımızla başvuru yapabilir miyiz?

efedemircan
Aday Memur
20 Ekim 2014 15:28

eğer yüksek puanlılar dsi mülakatına gitmez ve atanmazsa branş sıralamam değişmiyor demek istediğim buydu. Benim sıralamam 37 ama forumdan takip ettiğim kadarıyla ilk 50 dsi konusunda pek istekli değil merkezi atama garanti olduğu için böyle olunca da merkezi atamada seçeneklerimiz azalıyor.

KARAYILAN1907, 9 yıl önce

puan yanmaz merak etme ösym merkezi atamalardan atanmadığın sürece yanmaz.

puanların düşmesi neresi iyi olur arkadaş önden giden kar arkadan giden zarardır sen önünden gidene bak mülakatta 1-2 puanın karı olmaz ama mülakatta elendikten sonra önünden giden her adam senin branş sıralamanı düşürür ve başlara yaklaştırır.

okullu.amele
Kapalı
20 Ekim 2014 17:39

bugün sona erecek olan dsi başvurusu nasıl iptal edilir bilen var mı???

kebelek3
Memur
20 Ekim 2014 23:46

Mülakata gitmezsin arkadaşım, sıkıntı yapmana gerek yok..

okullu.amele, 9 yıl önce

kebelek3
Memur
20 Ekim 2014 23:47

An itibari ile başvurular bitti, umarım hayırlı olur. Bu arada Çsgb sınavına girecek arkadaşlara da başarılar. Umarım herkesin gönlüne göre olur. Yüksek puanlı arkadaşlarımız bu kurumlara atanırlar.

tyler89
Aday Memur
22 Ekim 2014 00:29

niye iptal ediyon botaş mı oldu yoksa

okullu.amele, 9 yıl önce

DSİ-KERİM
Kapalı
24 Ekim 2014 15:36

dsi.gov da yayınlanmıs kısıler

Meriç kağan
Şube Müdürü
24 Ekim 2014 19:27

bu arada dsi inşaatta kaç ile kapattı ?

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler