Editörler : swat3410E.Kayı Han

19.07 gfb
Kapalı
20 Ekim 2014 20:27

valla birader ben bugun A§ektirdi m fotoyu kravat yok tu temiz gomlek ve sakalsizdim o yani ama kravat lazim dien yassin bizde ogrenelim

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
20 Ekim 2014 20:50

Adayların başı kesinlikle açık olsun. Baş örtüsü, şapka, boyunda şal vs. olmasın.

Yüz hatları ve yüzdeki uzuvları kapatan herhangi bir giyim kuşam aksesuarı, yüzde ben, yara izi vs. gizler nitelikte sakal veya renkli gözlük olmamalı.

Kravat veya elbise şartı yok.

zeynelkrc
Daire Başkanı
20 Ekim 2014 21:50

hay yaşa be çılgın editör.şu kravat mevzusu kafama takılıyordu.oldum olası kravat takmayı sevmem.iyi oldu bunu öğrendiğimiz.eyvallah bilgi için.

cilginturk71, 10 yıl önce

Adayların başı kesinlikle açık olsun. Baş örtüsü, şapka, boyunda şal vs. olmasın.

Yüz hatları ve yüzdeki uzuvları kapatan herhangi bir giyim kuşam aksesuarı, yüzde ben, yara izi vs. gizler nitelikte sakal veya renkli gözlük olmamalı.

Kravat veya elbise şartı yok.

kadirky
Aday Memur
20 Ekim 2014 23:28

sagol gercekten kucuk bi ayrinti ama elenme sebebimiz olmasin cok aci olurdu

m.d.g.k
Aday Memur
20 Ekim 2014 23:52

arkadaslar ben gecen sene tişortla çekildim sorun olmuyr zaten fotoyu kesiyorlar kafa kısmı görünüyor sadece

Emir Kara
Şef
20 Ekim 2014 23:59

Şu kravat meselesi gibi durumları ne sorun ettiniz arkadaşlar ya. Yani o kadar bekliyoruz alım olsun da başvuralım, bu mesleğe girelim diye; Kravat takmaya gelemiyoruz. Vallahi helal sizlere (:

zeynelkrc, 10 yıl önce

hay yaşa be çılgın editör.şu kravat mevzusu kafama takılıyordu.oldum olası kravat takmayı sevmem.iyi oldu bunu öğrendiğimiz.eyvallah bilgi için.

ivan.snath
Kapalı
21 Ekim 2014 01:03

Mersinde memur osym sifresini istiyordu. Sacmaliklar basladi bile.

geogis
Aday Memur
21 Ekim 2014 01:31

Ösym şifresini istemesi doğal bizim verdiğimiz sonuç belgesi ile karşılaştırılıyor doğru mu değil mi diye

ivan.snath
Kapalı
21 Ekim 2014 01:50

Verdigimiz belgede dogrulama kodu var ya guzel kardesim.

geogis
Aday Memur
21 Ekim 2014 01:57

Dediğin doğru. Kod var ancak bununla ugrasacaklarini sanmıyorum usul böyledir başvuru sırasında böyle bir uygulama istenmis olabilir doğrulama adına. Tabi başka bir şey varsa bilmıyorum

windtalker
Aday Memur
21 Ekim 2014 15:03

arkadaşlar fotolarda iki kulağında gözükmesini istiyorlar. Yani Yüz tam karşıdan görünmeliymiş.

19.07 gfb
Kapalı
21 Ekim 2014 16:29

kardesim cekildik resmi valla sana basvuru yaptigin yerdemi solediler bunu

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
21 Ekim 2014 17:53

KPSS çıktısını Windows Paint programını bilen herkes hazırlayabilirken Emniyetin sınav sonucunu teyit etmek üzere adayların bilgisine başvurması neden saçmalık olsun ki!

Birisi evrakta sahtecilik yoluna başvurup örn. 89 puanla başvursa ve adaylardan birisinin hakkını gasp etse ne olur hiç düşündün mü?

ivan.snath, 10 yıl önce

Mersinde memur osym sifresini istiyordu. Sacmaliklar basladi bile.

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
21 Ekim 2014 19:58

Ya da şunu da eklemek mümkün...Koca Emniyet Teşkilatı niye adayların beyan edeceği birkaç karakter şifreye tenezzül etsin ki... Gider ÖSYM'den "yetkili şifre" ister ve çatır çatır sonuçları teyit eder. Haklısınız elbette "akıllı" üye. Bence size danışılmalıymış. Vatandaşların kişiye özel şifrelerini başka bir usulle aşıp; fotoğrafların da bulunduğu kişisel sayfayı açmak yerine vatandaşın gözü önünde ve onların huzurunda teyit etme anlayışı çok saçmadeğil mi!

Günde yüzlerce adayın sonuç ekranı için klayve başında "CapsLk" tuşu ile vakit kaybetmek ve göz yorulması nedeniyle yanlış kod yazmak suretiyle adayları gereksiz yere bekletmek varken, adayların kendilerine özel şifrelerini kendi rızaları ile sözlü beyan ederek işlemi tamamlatmaları niye sizi rahatsız ediyor ki?

Polislere ve Teşkilata karşı bir kininiz olmalı. Burada bilgi almak amacıyla forumu ziyaret eden üyelerin vakti ve emeği sizin bu ukalaca, nefretvari yazılarınızdan daha değerli.

Her şeyden önce size insanlara saygı duymayı salık veririm. Bu bağlamda; gayr-i ahlaki uslubunuz için sizi uyarıyor ve tekrarı halinde cezai işleme tabi tutulacağınızı hatırlatıyorum.

huseyin011
Memur
21 Ekim 2014 20:05

Şu fotoğraf konusuna farklı bir boyut getirmek istiyorum. Ben gittim bugün jilet gibi saçlarım kısa bıyıksız sakalsız kravatlı fotoğrafımı çektirdim. Fakat fotoğrafı aldıktan sonra fazla sırıttığımı farkettim yani vesikalıkta dişlerim gözüküyor. Bu bazılarınıza komik gelebilir böylede soru mu olur hööh diyebilirsiniz ama yinede aklıma takıldı işte. Sizce vesikalıkta gülerek dişlerin gözükmesi lakayıt bir tavır gösterir mi ve kurulda kötü bir intibah yaratır mı? Sayın admin ve arkadaşlar cevaplarsanız çok memnun olurum.

zeynelkrc
Daire Başkanı
21 Ekim 2014 21:39

hüseyin 011 o kadar ayrıntıya girme hacı baba ya.o kadarına dikkat etmezler veya etseler bile olumsuz bir izlenim bırakmaz ona emin ol.mülakattaki davranışların önemli olacak.emir kara sana gelirsem olur da polisliğe seçilebilirsem en çok gözümü korkutan bu işte.abartısız ne terör,ne hakkariye atanma ihtimali,ne aileden,çevreden uzaklaşma hüznü...beni en çok kravat takma mecburiyeti gerecek.liseden çıktığımdan beri hiç kravat takmadım ve kravat takmaktan ölesiye nefret ediyorum.insanların farklı farklı takıntıları oluyor işte.bir yandan da pomemi kazanmayı istiyorum.gülü seven dikenine katlanır diyeceğiz artık.ha bir de keşke kravat dünyada yasaklansa.ne güzel olurdu değil mi? :)

Emir Kara, 10 yıl önce

Şu kravat meselesi gibi durumları ne sorun ettiniz arkadaşlar ya. Yani o kadar bekliyoruz alım olsun da başvuralım, bu mesleğe girelim diye; Kravat takmaya gelemiyoruz. Vallahi helal sizlere (:

ferha.erem
Memur
21 Ekim 2014 21:51

evrak teslim & başvuru işlemleriniz tahmini kaç saat sürdü ?

zeynelkrc
Daire Başkanı
21 Ekim 2014 22:13

geleceği görebiliyorum.ya forumda belli bir süre yazmama cezası alacaksın ya da seni forumdan şutlayacaklar.ben kahin john carlos x w zalim re re re ra ra ra...adım uzun biraz benim.bu yazdığımı yabana atma.çok yakında gerçekleşecek.tedbirini al,ayık ol.hadi eyvallah ivan.snath..

HaYaT-91
Aday Memur
21 Ekim 2014 22:41

bayanlarda kulakların görünme şartı var mı başvuruda sorun yaşar mıyım açık saçlarm fotoğrafta

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
21 Ekim 2014 22:42

Sıkıntın da orada başlıyor zaten. Hem meslek arayışı içerisindesin hem de 60 saniyelik sınav sonuç ekranı kontrol işleminde polislerin şifre girmesini zaman kaybı görüyorsun. Kendinle çelişkilisin. Üstelik saygısız, ukala ve meslek büyüklerin ile üye olurken kabullendiğin kuralları sana hatırlatan forum yetkilileri ile saygı çerçevesi dışında konuşmayı adet edinmiş, kışkırtıcı, rahatsız edici, hakaretvari tavırlarla defalarca uyarılmış ancak hala aynı davranışlarda ısrar eden birisin.

Gerekli işlemler yapılmıştır. Konu hakkında konuşmayacağım. Eğer şahsıma yönelik şikayete söz konusu bir söylemde bulunursan bir sonraki aşama adli mercilere başvurmam olacaktır.

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi