Editörler : crops35
19 Ekim 2014 18:50

Bilgisayar işletmeni, mühendislik diploması verirse mühendis maaşı alabilir mi?

Ben şu an teknisyen kadrosunda çalışıyorum. Bilgisayar programcılığı bitirdikten sonra diplomamı kuruma verdim ve şu an tekniker maaşı alıyorum. (derece/kademe : 8/2) önlisans kpss'den bilgisiyar işletmeni kadrosuna atanırsam bilgisayar mühendisliğini bitirdiğim taktirde diplomayı verip mühendis maaşı alabilir miyim? yoksa bu maaşı alabilmem için teknik hizmet sınıfında mı olmam lazım?

admitans
Şef
20 Ekim 2014 02:04

Teknik Hizmetler Sınıfı'nda olmanız şart. Aksi takdirde alamazsanız.

20 Ekim 2014 09:22

nayır nalamazsınız ünvan değişikliği ile teknik hizmetlere geçmeniz lazım şuan ki kadronuz genel idari hizmetler

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
20 Ekim 2014 11:43

TEknisyenken bilgisayar işletmeni olmak akıl kârı değildir. Nedeni arkadaşların da belirttiği gibi üst öğrenimin kayda değer hiç bir faydası olmamasıdır.

Ertan Karambol
Kapalı
20 Ekim 2014 19:34

evet bilgisayar işletmenliğine geçmek mantıklı değil zaten şu an duygularım daha ağır bastığı için böyle bir yol düşündüm :) amacım şehir değiştirmek. bilgisayar programcılığı mezunu olarak atanıp daha sonra üst öğrenim olan bilgisayar mühendisliği bitirince belki alırım maaşı diye düşünmüştüm ama THS olmak şart madem gerek yok o zaman böyle bir şey yapmaya. en iyisi 2016 kpss'ye hazırlanmak.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi