Editörler : Pangaea
20 Ekim 2014 09:52

fizikçisiz taek

Türkiyede Fizikçilerin çalışması gereken 1 numaralı kurum taek yine skandal bir uzman yardımcılığı ilanına çıkmıştır...önceki alımında fizikçi ve fizik mühendisi almayan taek bu ilanındada fizikçileri görmezden gelmiştir.... bu kurumun bu saaten sonra atom enerjisi alanında türkiye ye bir katkı sağlayamayacağı açıktır,atom enerjisi artık sadece tabelada kalmıştır...

vuggy
Şube Müdürü
20 Ekim 2014 09:58

Yakında onunda haberi çıkar hayvanat bahçesinden tubitaka adam atanması gibi

20 Ekim 2014 10:03

bu gidişle kurulmakta olan mersin akkuyu ve sinop nükleer santrallarinde çalımak üzere hemşire alımına gidilirse hiç şaşırmam....

vuggy
Şube Müdürü
20 Ekim 2014 10:05

Yok oraya ilahiyattan alacaklar, patlamasını önlemek için dua etmek üzere:)

acceleratior, 10 yıl önce

bu gidişle kurulmakta olan mersin akkuyu ve sinop nükleer santrallarinde çalımak üzere hemşire alımına gidilirse hiç şaşırmam....

20 Ekim 2014 10:12

ülkede hızlı bir şekilde temel bilimler yok ediliyor ne yazıkki ne yöneticiler bu duruma önlem alıyor nede temel bilimler eğitimi veren akademisyenler ses çıkarıyor ve bunlar temel bilimlerin bittiği bir ülkenin ithalatçı bir ülke olacağını çok iyi biliyorlar

20 Ekim 2014 10:39

türkiyedeki bir çok üniversitenin fen fak bölümlerinin 10 kişilik kontenjanlarına 0 başvuru yapıldı diğerleride kontenjanlarını dolduramadı...ey fakülte dekanları ey bölüm başkanları; sorunun temeli açık istihdam peki siz en azından devlet kadrolarında istihdama yönelik hangi çalışmaları yapıyorsunuz? yoksa %35 lik zam için avucunuzu mu ovuşturuyorsunuz?UNUTMAYIN öğrenciniz bittiğinde sizin dekanlığınızında başkanlığınızında kıymeti harbiyesi kalmaz

Cembio32
Kapalı
20 Ekim 2014 11:26

Enteresan gerçekten..enerji açığının karşılanması amaçlı bir çok proje var,özellikle nükleer alandaki faaliyetlerde fizikçi talep edilmesi gerekli.Fizik,pozitif bilimlerin önemli yapıtaşıdır.

1a-KaKTüS
Kapalı
20 Ekim 2014 11:31

idealist teorik yorumlardan vazgeçip hayatın gerçeğini görün , ona göre hareket edin ve pozisyonunuzu alın

vuggy
Şube Müdürü
20 Ekim 2014 11:51

Pragmatist olun diyorsun yani? Günü kurtar, işine bak... bu düşünce kimseyi bir yere taşımaz. Ben bir jeolog olarak youtube da, Cern deneyleri yapan, karadelik, karanlık madde, bigbang vs hakkında düşüncenin sınırlarında gezinen fizikçileri izlerken, kendi ülkemde fizikçi arkadaşlarımızın hangi memurluğa yerleşip 9-5 çalışma derdinde olduklarını görünce karakara düşünüyorum. Sende kalkmış bilgelik ağacının meyvecisi gibi "mantık" dağıtıyorsun. Gerçeği tanımlıyorsun İdealist olmayın! Adınız mülakat listesinde başarılı ise, kepengi kapattığında kasada para birikmişse, ay sonu kredi borçlarını çevirebiliyorsan, sana verilen rolleri oynuyorsan, hayatın sırrına erişmişsindir ne mutlu!

1a-KaKTüS, 10 yıl önce

idealist teorik yorumlardan vazgeçip hayatın gerçeğini görün , ona göre hareket edin ve pozisyonunuzu alın

1a-KaKTüS
Kapalı
20 Ekim 2014 12:03

Vuggy, beni takip etmeye devam et:)

ali2111
Aday Memur
20 Ekim 2014 16:18

Bu ülkede mühendis olacaksın. Temel bilimler lüks burada...

21 Ekim 2014 11:45

alicim artık mühendislikte sorunlu ve onlarında sonu hızla fen faka doğru gidiyor...150 bin sıralamayla mühendis alırsan yarın asgari ücretle mühendis çalıştırırlar...hatta bugün

21 Ekim 2014 14:28

Bu konuda haksız değilsiniz bu kurum 3-4 senedir sadece nükleer enerji mühendisi alıyordu (2012'de de ilan vermişti hatta taban puan 80 idi 2013 de 6 tane enerji mühendisi)neyse özüne gelecek olursak taekte yönetim kurulu belirliyor bu kadroları ve yönetim kadrolarında kimler çoğunluk ise ona göre şu bölümden alacağız diyorlar emin değilim ama yönetim kurulu başkanlığında hacettepe üniversitesi nükleer enerji bölümünden biri oturuyor bu sene de fizik mühendisliği bölümünden biri kurula seçildi ve sonuç. umarım neden, niçin soruları biraz kafanızda çözüm bulmuştur.

kandemir21
Yasaklı
21 Ekim 2014 14:31

yahu şu kurumlara alınacak insanların ne bölümü olduğuna karar verilmesi 3-5 kişinin insiyastifine bırakılmış olması ne kadar yazık. adamların o ara keyfine ne geliyorsa onu alıyor. buna bir çözüm bulunmalı.

fizik_müh_mü_oda_ne, 10 yıl önce

Bu konuda haksız değilsiniz bu kurum 3-4 senedir sadece nükleer enerji mühendisi alıyordu (2012'de de ilan vermişti hatta taban puan 80 idi 2013 de 6 tane enerji mühendisi)neyse özüne gelecek olursak taekte yönetim kurulu belirliyor bu kadroları ve yönetim kadrolarında kimler çoğunluk ise ona göre şu bölümden alacağız diyorlar emin değilim ama yönetim kurulu başkanlığında hacettepe üniversitesi nükleer enerji bölümünden biri oturuyor bu sene de fizik mühendisliği bölümünden biri kurula seçildi ve sonuç. umarım neden, niçin soruları biraz kafanızda çözüm bulmuştur.

21 Ekim 2014 14:43

Bir konuyu daha açıklayayım neden 4-5 kişi kafalarına göre seçim yapıyorlar orada bulunan fizik ve fizik mühendislerine iş yaptırtamıyor muşlarmış.(bir not düşeyim ben bu gibi şeylere karşımıyım kesinlikle ama burada insanların paylaştığı şeyleri okuyorum insanlar puan aldım artık her yere başvurabilirim istediğim gibi değilse ,iş yoğunluğu çoksa falan filan,başka kadroya geçebilirim devlet bana bu hakkı vermiş tamam mantık bu)artık seçim size kalmış doğru mu yanlış mı ?

kandemir21
Yasaklı
21 Ekim 2014 15:00

kriter koyulmalı. 3-5 yıl gitmesine imkan verilmemeli. buraları basamak olarak kullanılıyor. bu şekilde olduğu sürece yalnış olur.

fizik_müh_mü_oda_ne, 10 yıl önce

Bir konuyu daha açıklayayım neden 4-5 kişi kafalarına göre seçim yapıyorlar orada bulunan fizik ve fizik mühendislerine iş yaptırtamıyor muşlarmış.(bir not düşeyim ben bu gibi şeylere karşımıyım kesinlikle ama burada insanların paylaştığı şeyleri okuyorum insanlar puan aldım artık her yere başvurabilirim istediğim gibi değilse ,iş yoğunluğu çoksa falan filan,başka kadroya geçebilirim devlet bana bu hakkı vermiş tamam mantık bu)artık seçim size kalmış doğru mu yanlış mı ?

şikeci fener
Aday Memur
23 Ekim 2014 11:15

Bilmeden etmeden konu açıyorsunuz bundan önceki başkan zamanında gerekenden 10 kat fazla fizikçi alındığı için şimdi fizikçi alınmıyor.

zamanında sınavla da değil torpille kuruma sözleşme için gelmişler şimdi çoğu ya müdürlük yapıyor ya da fizikçi unvanında memurluk yapıyor maaşı alsın yeter

teknik kadronun neredeyse yarısı fizikçi öyle ki elektrik elektronik bilgisayar hatta makine ve endüstrinin alanlarını da gaspetmişler

emekli olsalarda kurum kurtulsa

yaptıkla4rı yanlışlardan sonra klasik sözleri "ama ben ODTÜ'lüyüm"

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi