Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Ekim 2014 00:53

Öğretmenin öğretmenle evlenmesine ceza mı bu?

"Öğretmenin eşinin de Bakanlıkta görev yapıyor olması halinde, daha fazla hizmet ihtiyacı duyulan yere,"

Bu çok önemlidir. Bu maddeye göre, artık bir eş nakil isteyip diğer eş onun peşinden nakil olamayacaktır. Öğretmenler daha fazla hizmet ihtiyacı olan yerlerde birleştirilecektir.

hasret_vuslat
Daire Başkanı
21 Ekim 2014 01:30

evet en onemli madde bu
21 Ekim 2014 09:46

rezillik bu subata oylemi olck

uglykidjoe
Müsteşar
21 Ekim 2014 09:58

Nerede yazıyor bu?

zamansız7
Şef
21 Ekim 2014 16:29

Arkadaşlar artık işin ciddiyetine varın ve bir an önce 2. eş özrünün yapılması için twitter nere varsa mücadele edin benim aramadığım sendika,yer kalmadı. Bu taslağı şubat atamasına yetiştirirler demedi demeyin ve hepimiz mağdur oluruz. O yüzden herkes sendikasını arasın, taslağın düzeltilmesi gerektiğini söyleyin. 2. eş özrü için çabalayın. Yoksa ben zaten 2.ildışı atamasıyla 5 yıl aradan sonra tayinim çıktı eşim kaldı, 4 ay dolmadn bana eski yerine git diyecekler.(taslağın 36.maddesi 1/b bendi) Taslaktaki görüş ve önerilerinizi mebbis şifrenizle girin derdinizi anlatın,mağdur olduğunuzu söyleyin. Çünkü bu işin şakası olmaz. Yok SEÇİM var yapmazlar,yetiştiremezlee demeyin. Sonra çok pişman olabiliriz. Yorumları okuyup zaten birileri çabalıyor benim bişi yapmama gerek yok demeyin.

adanali00
Aday Memur
21 Ekim 2014 16:37

hocam bazı arkadaşlar bunu şu şekilde yorumluyor inşallah doğrudur.

eskiden eş durumunda istenilen yerin tüm kadroları açılırken şimdi genelde tercih edilmeyen zorunlu hizmet yerleri açılacak diyorlar. Bana mantıklı geldi.

zamansız7
Şef
21 Ekim 2014 16:42

Hocam öyle şey mi olur taslağı okuyun ne diyor nerede daha çok ihtiyaç varsa o kişi gidecek diyor oraya. Ve bu bizim bittiğimizin halidir. ben daha 1 ay önce 2.ildışıyla geldim 5 yıl aradan sonra eşim doğuda kaldı,nasıl olurda hangi mantıkla sen geri dönecen der. Resmen rezalet bu ya...

adanali00, 9 yıl önce

hocam bazı arkadaşlar bunu şu şekilde yorumluyor inşallah doğrudur.

eskiden eş durumunda istenilen yerin tüm kadroları açılırken şimdi genelde tercih edilmeyen zorunlu hizmet yerleri açılacak diyorlar. Bana mantıklı geldi.

KNNGLTSRY
Aday Memur
21 Ekim 2014 16:45

benim eşim eyelülde ilk atama olarak konyaya atandı. 2015 yaz dönemi eş durumu tayin isteyebilir mi? ayrıca benim branş matematik, eşimin branşı özel eğitim. bende ankarada görev yapıyorum. hangi alana daha çok ihtiyaç olduğu nasıl belirlenecek?

adanali00
Aday Memur
21 Ekim 2014 16:48

rezalet hocam. İnsanın inanası gelmiyor bu maddelere. Benimki de öyle birşey. ama bu maddenin altyapısını nasıl yapacaklar. İnşallah bu maddeler çıkarılır.

zamansız7
Şef
21 Ekim 2014 16:50

Hocam bizler mağduriyetimizi dile getirelim sendikalara,147,twitterdan anca öle duyurabiliriz ki sesimizi bu maddleri düzeltsinler

adanali00, 9 yıl önce

rezalet hocam. İnsanın inanası gelmiyor bu maddelere. Benimki de öyle birşey. ama bu maddenin altyapısını nasıl yapacaklar. İnşallah bu maddeler çıkarılır.

adanali00
Aday Memur
21 Ekim 2014 16:54

hocam bu maddeyle asıl amaçlanan doğudan batıya yapılan tayinleri sınırlamaktır. 1. bölge illerden diğer bölgelere gitmede sınır olmayabilir. 2. ve 3. bölge illerden diğer bölgelere sınır getirebilirler.

KNNGLTSRY, 9 yıl önce

benim eşim eyelülde ilk atama olarak konyaya atandı. 2015 yaz dönemi eş durumu tayin isteyebilir mi? ayrıca benim branş matematik, eşimin branşı özel eğitim. bende ankarada görev yapıyorum. hangi alana daha çok ihtiyaç olduğu nasıl belirlenecek?

21 Ekim 2014 16:57

hocam çalışan eşler aynı ilde ise yine dediğiniz geçerli olur mu? (örnek:sivasın ilçesi)

zamansız7, 9 yıl önce

Arkadaşlar artık işin ciddiyetine varın ve bir an önce 2. eş özrünün yapılması için twitter nere varsa mücadele edin benim aramadığım sendika,yer kalmadı. Bu taslağı şubat atamasına yetiştirirler demedi demeyin ve hepimiz mağdur oluruz. O yüzden herkes sendikasını arasın, taslağın düzeltilmesi gerektiğini söyleyin. 2. eş özrü için çabalayın. Yoksa ben zaten 2.ildışı atamasıyla 5 yıl aradan sonra tayinim çıktı eşim kaldı, 4 ay dolmadn bana eski yerine git diyecekler.(taslağın 36.maddesi 1/b bendi) Taslaktaki görüş ve önerilerinizi mebbis şifrenizle girin derdinizi anlatın,mağdur olduğunuzu söyleyin. Çünkü bu işin şakası olmaz. Yok SEÇİM var yapmazlar,yetiştiremezlee demeyin. Sonra çok pişman olabiliriz. Yorumları okuyup zaten birileri çabalıyor benim bişi yapmama gerek yok demeyin.

KNNGLTSRY
Aday Memur
21 Ekim 2014 17:02

İnşallah dediğiniz gibi olur

maymay26
Şef
21 Ekim 2014 18:24

rezillik bu. batıdaki açığı ücretliyle doldurup açık yok ayağına yatmak... bu taslak değil igrenclik

maymay26
Şef
21 Ekim 2014 18:27

Nerede ihtiyaç çoksa orada mantığı çok saçma. Doğuda ek ücretle tutabilirsin öğretmeni. İsteyen gelebilir ama doğuda öğretmeni bu şekilde tutamazsın bu vicdansizliktir. Eğer çıkarsa bu binlerce insanın ahını alacaklar.

kel.
Kapalı
21 Ekim 2014 19:03

Atladığınız kısım var illaki eşlerden birinin olduğu ilde birleştirme diye bir olay yok artık size farklı bir 3. İlde de birleştirme yapabilirler bakalım nasıl işleyecek.

zimbabve
Aday Memur
21 Ekim 2014 20:05

eşim batının zorunlu hizmetinde bense doğudayım. şubatta eş özründe kim kime tabi olacak

kel.
Kapalı
21 Ekim 2014 20:20

Büyük ihtimal doğuya gideceksiniz şimdiden hayırlı olsun

zimbabve, 9 yıl önce

eşim batının zorunlu hizmetinde bense doğudayım. şubatta eş özründe kim kime tabi olacak

executer25
Genel Müdür
21 Ekim 2014 20:21

akime bimere sendikalara yazdım siz de yazın bu durumu mutlaka

izmirLife35
Aday Memur
21 Ekim 2014 20:28

TÜRK Eğitim Sen genel başkanı İsmail Koncuk'la bizzat konuştum bu konuyu. "Görüşlerinizi yazılı olarak (mail) şube başkanlıklarınıza iletin onlar bize iletecek.Bizde bakanlığa toplu olarak sunacağız dedi.

Şube başkanı ise "bu yönetmeliğin bu haliyle uygulanmayacağını ve kesinlikle gelen taleplere göre değişiklikler yapılacağını" söyledi.

O nedenle kimse boş durmasın. Sendikalar aransın, mail atılsın, bimer, akim 147 vb iletişim araçları aktif olarak kullanılsın. Zaman kısıtlı. Yoksa çoğumuz mağdur olacağız.

zimbabve
Aday Memur
21 Ekim 2014 21:09

http://www.mebpersonel.com/yer-degistirme/es-ozrunde-ogretmen-ihtiyaci-fazla-olan-yere-atama-sarti-y

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi